TROLLKROA RESTAURANT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 905 108 NOK |
| 2013 | 2 493 031 NOK |
| 2014 | 3 041 954 NOK |
| 2015 | 4 010 043 NOK |
| 2016 | 4 843 514 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 6 929 247 NOK |
| 2019 | 7 488 750 NOK |
| 2020 | 9 251 805 NOK |
| 2021 | 10 738 584 NOK |
| 2022 | 12 455 807 NOK |
| 2023 | 11 721 406 NOK |
| 2024 | 11 522 216 NOK |
| 2025 | 11 165 662 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Drift av kafé/kro og restaurant og salg av andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2013, 2012 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 11 522 | 11 721 | 12 456 | 10 739 | 9 252 | 7 489 | 6 929 | 4 844 | 4 010 | 3 042 | 2 493 | 905 |
| Sum kostnader | 10 099 | 10 525 | 9 788 | 8 843 | 7 226 | 6 510 | 6 064 | 4 054 | 3 675 | 2 819 | 2 487 | 943 |
| Driftsresultat | 1 423 | 1 197 | 2 668 | 1 895 | 2 026 | 979 | 865 | 790 | 336 | 223 | 6 | −38 |
| Sum finansinntekter | 56 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 151 | 134 | 86 | 68 | 132 | 156 | 168 | 225 | 274 | 0 | 2 | 4 |
| Netto finans | −95 | −132 | −86 | −68 | −130 | −152 | −166 | −222 | −274 | 0 | −2 | −4 |
| Resultat før skattekostnad | 1 328 | 1 065 | 2 583 | 1 827 | 1 896 | 827 | 699 | 568 | 61 | 223 | 4 | −41 |
| Årsresultat | 1 034 | 817 | 2 012 | 1 424 | 1 478 | 639 | 537 | 426 | 47 | 162 | 2 | −28 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 034 | 817 | 2 012 | 1 424 | 1 478 | 639 | 537 | 426 | 47 | 162 | 2 | −28 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 186 | 155 | 108 | 86 | 65 | 36 | 12 | – | – | – | 12 | 14 |
| Sum varige driftsmidler | 5 108 | 5 133 | 5 684 | 4 509 | 4 309 | 4 677 | 4 938 | 4 729 | 4 698 | 4 706 | 25 | 59 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | 1 | 1 | 1 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 5 294 | 5 288 | 5 792 | 4 595 | 4 374 | 4 713 | 4 951 | 4 730 | 4 699 | 4 706 | 37 | 72 |
| Sum fordringer | 229 | 159 | 120 | 539 | 46 | 60 | 23 | 49 | 20 | 35 | 43 | 76 |
| Sum omløpsmidler | 1 842 | 1 840 | 1 047 | 1 648 | 1 354 | 1 432 | 1 009 | 373 | 230 | 450 | 285 | 274 |
| Sum eiendeler | 7 136 | 7 128 | 6 840 | 6 243 | 5 728 | 6 144 | 5 960 | 5 103 | 4 929 | 5 156 | 322 | 346 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 23 | 23 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 146 | 2 712 | 2 695 | 2 183 | 2 759 | 1 281 | 1 643 | 602 | 176 | 129 | −25 | −28 |
| Sum egenkapital | 2 176 | 2 742 | 2 725 | 2 213 | 2 789 | 1 311 | 1 673 | 632 | 206 | 159 | −3 | −5 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | 21 | 27 | 37 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 228 | 2 126 | 2 371 | 2 500 | 1 533 | 2 923 | 3 471 | 3 896 | 4 191 | – | – | 49 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 228 | 2 126 | 2 371 | 2 500 | 1 533 | 2 923 | 3 471 | 3 917 | 4 218 | 37 | 0 | 49 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 732 | 2 260 | 1 743 | 1 530 | 1 406 | 1 910 | 817 | 555 | 505 | 4 960 | 325 | 302 |
| Sum gjeld | 4 960 | 4 386 | 4 115 | 4 030 | 2 939 | 4 833 | 4 288 | 4 471 | 4 723 | 4 997 | 325 | 351 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 136 | 7 128 | 6 840 | 6 243 | 5 728 | 6 144 | 5 960 | 5 103 | 4 929 | 5 156 | 322 | 346 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,4 % | 10,2 % | 21,4 % | 17,7 % | 21,9 % | 13,1 % | 12,5 % | 16,3 % | 8,4 % | 7,3 % | 0,2 % | −4,2 % |
| Resultatmargin | 9 % | 7 % | 16,2 % | 13,3 % | 16 % | 8,5 % | 7,8 % | 8,8 % | 1,2 % | 5,3 % | 0,1 % | −3,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,67 | 0,81 | 0,6 | 1,08 | 0,96 | 0,75 | 1,24 | 0,67 | 0,46 | 0,09 | 0,88 | 0,91 |
| Gjeldsgrad | 2,28 | 1,6 | 1,51 | 1,82 | 1,05 | 3,69 | 2,56 | 7,08 | 22,92 | 31,4 | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 47,5 % | 29,8 % | 73,8 % | 64,3 % | 53 % | 48,7 % | 32,1 % | 67,4 % | 22,8 % | 101,7 % | −89,8 % | 538,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −1,7 % | −5,9 % | 16 % | 16,1 % | 23,5 % | 8,1 % | – | 20,8 % | 31,8 % | 22 % | 175,4 % | – |
| Arbeidskapital | −890 348 kr | −419 657 kr | −695 989 kr | 118 143 kr | −52 530 kr | −478 697 kr | 192 118 kr | −181 205 kr | −274 537 kr | −4,5 mill kr | −39 804 kr | −28 130 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Drift av restauranter · OS I ØSTERDALEN | 13 ans. |
Selger du til selskaper som TROLLKROA RESTAURANT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.