TORKEL SCHIVE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Drift av bensinstasjon, varehandel, matservering samt hva dertil står i forbindelse.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 80 462 | 75 898 | 78 656 | 72 898 | 69 118 | 69 201 |
| Sum kostnader | 79 680 | 76 308 | 76 429 | 73 324 | 69 351 | 66 440 |
| Driftsresultat | 782 | −409 | 2 227 | −426 | −233 | 2 761 |
| Sum finansinntekter | 20 | 19 | 18 | 18 | 20 | 25 |
| Sum finanskostnader | 2 | 10 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Netto finans | 18 | – | – | – | – | – |
| Resultat før skattekostnad | 800 | −401 | 2 243 | −408 | −213 | 2 785 |
| Årsresultat | 679 | −401 | 1 843 | −408 | −213 | 2 132 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 679 | – | – | – | – | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 679 | – | – | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 58 | 59 | 113 | 168 | 222 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 82 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 58 | 59 | 113 | 168 | 222 | 0 |
| Sum fordringer | 706 | – | – | – | – | – |
| Sum investeringer | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 12 170 | 15 766 | 11 549 | 10 380 | 9 649 | 10 468 |
| Sum eiendeler | 12 228 | 15 825 | 11 662 | 10 548 | 9 872 | 10 468 |
| Sum innskutt egenkapital | 934 | – | – | – | – | – |
| Sum opptjent egenkapital | 1 082 | – | – | – | – | – |
| Sum egenkapital | 2 017 | 1 338 | 1 738 | 1 345 | 1 753 | 1 681 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 211 | 14 487 | 9 924 | 9 202 | 3 287 | 8 787 |
| Sum gjeld | 10 211 | 14 487 | 9 924 | 9 202 | 8 118 | 8 787 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 228 | 15 825 | 11 662 | 10 548 | 9 872 | 10 468 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1 % | −0,5 % | 2,8 % | −0,6 % | −0,3 % | 4 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | −0,5 % | 2,3 % | −0,6 % | −0,3 % | 3,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,09 | 1,16 | 1,13 | 2,94 | 1,19 |
| Gjeldsgrad | 5,06 | 10,83 | 5,71 | 6,84 | 4,63 | 5,23 |
| Egenkapitalrentabilitet | 33,7 % | −30 % | 106 % | −30,3 % | −12,2 % | 126,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6 % | −3,5 % | 7,9 % | 5,5 % | −0,1 % | – |
| Arbeidskapital | 2 mill kr | 1,3 mill kr | 1,6 mill kr | 1,2 mill kr | 6,4 mill kr | 1,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (6)
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · ORKANGER | 28 ans. |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · TRONDHEIM | 11 ans. |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · LEINSTRAND | 18 ans. |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · KYRKSÆTERØRA | 14 ans. |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · TRONDHEIM | 10 ans. |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · TILLER | 12 ans. |
Selger du til selskaper som TORKEL SCHIVE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.