A HILLING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 28 853 410 NOK |
| 2012 | 27 821 544 NOK |
| 2013 | 29 535 226 NOK |
| 2014 | 34 683 811 NOK |
| 2015 | 33 578 063 NOK |
| 2016 | 33 823 035 NOK |
| 2017 | 35 012 938 NOK |
| 2018 | 37 360 780 NOK |
| 2019 | 38 196 251 NOK |
| 2020 | 40 240 020 NOK |
| 2021 | 39 457 083 NOK |
| 2022 | 41 549 296 NOK |
| 2023 | 3 789 348 NOK |
| 2024 | 3 522 881 NOK |
| 2025 | 3 805 501 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Assortert detalj- og engroshandel, hotelldrift, campinganlegg, bensinstasjon og verksted, fiske- oppdrett, gruvedrift og beslektet virksomhet samt deltagelse i andre selskap ved aksjetegning eller på annen måte.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 806 | 3 523 | 3 789 | 41 549 | 39 457 | 40 240 | 38 196 | 37 361 | 35 013 | 33 823 | 33 578 | 34 684 | 29 535 | 27 822 | 28 853 |
| Sum kostnader | 2 738 | 2 302 | 3 104 | 41 255 | 37 395 | 37 556 | 37 114 | 35 869 | 33 733 | 31 756 | 31 223 | 32 862 | 28 705 | 27 135 | 27 176 |
| Driftsresultat | 1 067 | 1 221 | 686 | 294 | 2 062 | 2 684 | 1 082 | 1 491 | 1 280 | 2 067 | 2 355 | 1 822 | 830 | 687 | 1 678 |
| Sum finansinntekter | 233 | 292 | 269 | 211 | 152 | 148 | 180 | 181 | 172 | 174 | 193 | 188 | 191 | 205 | – |
| Sum finanskostnader | 3 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6 | 29 | 48 | 71 | 92 | 98 | 118 | 146 | – |
| Netto finans | 230 | 283 | 266 | 211 | 152 | 148 | 174 | 152 | 125 | 103 | 100 | 89 | 73 | 59 | 80 |
| Resultat før skattekostnad | 1 297 | 1 504 | 952 | 505 | 2 214 | 2 833 | 1 255 | 1 643 | 1 404 | 2 170 | 2 455 | 1 911 | 903 | 746 | 1 758 |
| Årsresultat | 966 | 1 024 | 615 | 354 | 1 650 | 2 309 | 920 | 1 132 | 913 | 1 585 | 1 789 | 1 396 | 645 | 544 | 1 261 |
| Totalresultat | – | 1 024 | 615 | 354 | 1 650 | 2 309 | 920 | 1 132 | 913 | 1 585 | 1 789 | 1 396 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 1 024 | 615 | 354 | 1 650 | 2 309 | 920 | 1 132 | 913 | 1 585 | 1 789 | 1 396 | 645 | 544 | 1 261 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 2 475 | 3 083 | 3 804 | 4 702 | 5 430 | 4 938 | 3 795 | 2 929 | 3 124 | 3 527 | 3 878 | 4 444 | 3 688 | 3 633 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 458 | 1 431 | 1 403 | 1 381 | 1 372 | 1 365 | 1 354 | 1 578 | 2 155 | 2 127 | 2 589 | 2 938 | 2 884 | 2 840 | – |
| Sum anleggsmidler | 3 933 | 4 514 | 5 207 | 6 083 | 6 803 | 6 303 | 5 149 | 4 507 | 5 279 | 5 655 | 6 467 | 7 382 | 6 572 | 6 473 | 6 582 |
| Sum fordringer | 0 | 287 | 380 | 461 | 368 | 389 | 369 | 372 | 313 | 354 | 657 | 477 | 535 | 823 | – |
| Sum omløpsmidler | 2 940 | 3 412 | 3 523 | 4 922 | 5 507 | 5 628 | 4 602 | 5 278 | 4 179 | 4 873 | 4 066 | 3 073 | 2 394 | 2 700 | 2 854 |
| Sum eiendeler | 6 873 | 7 926 | 8 730 | 11 006 | 12 309 | 11 931 | 9 751 | 9 785 | 9 458 | 10 527 | 10 533 | 10 455 | 8 967 | 9 172 | 9 435 |
| Sum innskutt egenkapital | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 700 | 4 235 | 5 211 | 8 095 | 8 741 | 8 091 | 6 782 | 6 363 | 5 731 | 5 818 | 5 433 | 4 644 | 4 248 | 4 203 | 4 058 |
| Sum egenkapital | 3 860 | 4 395 | 5 371 | 8 255 | 8 901 | 8 251 | 6 942 | 6 523 | 5 891 | 5 978 | 5 593 | 4 804 | 4 408 | 4 363 | 4 218 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 33 | 112 | 86 | 105 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 250 | 350 | 450 | 550 | 650 | 750 | 850 | 1 333 | 957 | 1 532 | 2 178 | 2 833 | 2 652 | 3 222 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 350 | 450 | 550 | 650 | 750 | 850 | 1 333 | 957 | 1 532 | 2 211 | 2 944 | 2 738 | 3 328 | 3 082 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 763 | 3 182 | 2 909 | 2 201 | 2 759 | 2 929 | 1 959 | 1 930 | 2 609 | 3 017 | 2 729 | 2 707 | 1 821 | 1 482 | 2 136 |
| Sum gjeld | 3 013 | 3 532 | 3 359 | 2 751 | 3 409 | 3 679 | 2 809 | 3 263 | 3 567 | 4 550 | 4 940 | 5 651 | 4 559 | 4 810 | 5 217 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 873 | 7 926 | 8 730 | 11 006 | 12 309 | 11 931 | 9 751 | 9 785 | 9 458 | 10 527 | 10 533 | 10 455 | 8 967 | 9 172 | 9 435 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 28,1 % | 34,7 % | 18,1 % | 0,7 % | 5,2 % | 6,7 % | 2,8 % | 4 % | 3,7 % | 6,1 % | 7 % | 5,3 % | 2,8 % | 2,5 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 25,4 % | 29,1 % | 16,2 % | 0,9 % | 4,2 % | 5,7 % | 2,4 % | 3 % | 2,6 % | 4,7 % | 5,3 % | 4 % | 2,2 % | 2 % | 4,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,07 | 1,21 | 2,24 | 2 | 1,92 | 2,35 | 2,74 | 1,6 | 1,61 | 1,49 | 1,14 | 1,32 | 1,82 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 0,78 | 0,8 | 0,63 | 0,33 | 0,38 | 0,45 | 0,4 | 0,5 | 0,61 | 0,76 | 0,88 | 1,18 | 1,03 | 1,1 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 25 % | 23,3 % | 11,5 % | 4,3 % | 18,5 % | 28 % | 13,3 % | 17,3 % | 15,5 % | 26,5 % | 32 % | 29,1 % | 14,6 % | 12,5 % | 29,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8 % | −7 % | −90,9 % | 5,3 % | −1,9 % | 5,4 % | 2,2 % | 6,7 % | 3,5 % | 0,7 % | −3,2 % | 17,4 % | 6,2 % | −3,6 % | – |
| Arbeidskapital | 177 017 kr | 230 973 kr | 614 023 kr | 2,7 mill kr | 2,7 mill kr | 2,7 mill kr | 2,6 mill kr | 3,3 mill kr | 1,6 mill kr | 1,9 mill kr | 1,3 mill kr | 366 356 kr | 573 476 kr | 1,2 mill kr | 718 242 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · INNHAVET |
Selger du til selskaper som A HILLING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.