TOMRA PRODUCTION AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 286 948 000 NOK |
| 2015 | 420 805 000 NOK |
| 2016 | 504 937 000 NOK |
| 2017 | 455 107 000 NOK |
| 2018 | 436 678 000 NOK |
| 2019 | 390 823 000 NOK |
| 2020 | 427 222 000 NOK |
| 2021 | 630 093 000 NOK |
| 2022 | 654 117 000 NOK |
| 2023 | 809 504 000 NOK |
| 2024 | 805 357 000 NOK |
| 2025 | 809 161 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Å drive produksjon og distribusjon av produkter rettet mot håndtering av returemballasje. Selskapet skal også kunne delta i eller drive annen næringsvirksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 809 161 | 805 357 | 809 504 | 654 117 | 630 093 | 427 222 | 390 823 | 436 678 | 455 107 | 504 937 | 420 805 | 286 948 |
| Sum kostnader | 747 281 | 743 601 | 735 118 | 597 421 | 581 693 | 410 396 | 376 126 | 406 611 | 411 009 | 458 237 | 394 883 | 279 404 |
| Driftsresultat | 61 881 | 61 756 | 74 386 | 56 696 | 48 400 | 16 826 | 14 697 | 30 067 | 44 098 | 46 700 | 25 922 | 7 544 |
| Sum finansinntekter | 59 520 | 13 554 | 27 361 | 9 732 | 1 822 | 4 046 | 1 301 | 1 269 | 4 868 | – | 7 413 | 1 617 |
| Sum finanskostnader | 68 924 | 56 779 | 15 257 | 10 549 | 5 635 | 1 537 | 1 938 | 4 148 | 819 | 5 995 | 1 309 | 1 650 |
| Netto finans | −9 404 | – | – | – | – | – | −637 | −2 879 | 4 049 | −5 995 | 6 104 | −33 |
| Resultat før skattekostnad | 52 477 | 18 531 | 86 490 | 55 879 | 44 587 | 19 336 | 14 060 | 27 188 | 48 147 | 40 705 | 32 026 | 7 511 |
| Årsresultat | 40 932 | 14 455 | 67 461 | 43 585 | 34 777 | 15 118 | 10 959 | 20 833 | 36 440 | 30 369 | 23 204 | 5 482 |
| Sum overføringer og disponeringer | 40 932 | – | – | – | – | – | 10 959 | 20 833 | 36 440 | 30 369 | 23 204 | 5 482 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 048 | 2 878 | 2 940 | 2 830 | 2 539 | 2 133 | 2 273 | 2 217 | 3 463 | 3 799 | 2 171 | 2 190 |
| Sum varige driftsmidler | 49 839 | 52 716 | 52 803 | 51 557 | 54 086 | 56 369 | 61 423 | 62 268 | 47 899 | 51 026 | 53 427 | 53 484 |
| Sum anleggsmidler | 52 887 | 55 595 | 55 743 | 54 388 | 56 625 | 58 502 | 63 696 | 64 485 | 51 362 | 54 825 | 55 598 | 55 674 |
| Sum fordringer | 401 767 | – | – | – | – | – | 57 337 | 55 927 | 118 243 | 99 548 | 139 348 | 76 168 |
| Sum omløpsmidler | 679 332 | 533 789 | 729 185 | 471 212 | 437 059 | 295 177 | 211 233 | 210 213 | 249 204 | 235 097 | 278 013 | 180 024 |
| Sum eiendeler | 732 218 | 589 384 | 784 928 | 525 600 | 493 684 | 353 679 | 274 929 | 274 698 | 300 566 | 289 922 | 333 611 | 235 698 |
| Sum innskutt egenkapital | 15 000 | – | – | – | – | – | 127 950 | 116 991 | 146 158 | 139 718 | 159 349 | 136 145 |
| Sum opptjent egenkapital | 175 455 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum egenkapital | 190 455 | 174 523 | 183 893 | 186 431 | 162 846 | 143 069 | 127 950 | 116 991 | 146 158 | 139 718 | 159 349 | 136 145 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 100 000 | – | – | – | – | – | 30 000 | 30 000 | 0 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 30 000 | 30 000 | 0 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 441 763 | 314 861 | 501 035 | 239 169 | 230 838 | 110 610 | 116 979 | 127 707 | 154 408 | 120 204 | 144 262 | 69 553 |
| Sum gjeld | 541 763 | 414 861 | 601 035 | 339 169 | 330 838 | 210 610 | 146 979 | 157 707 | 154 408 | 150 204 | 174 262 | 99 553 |
| Sum egenkapital og gjeld | 732 218 | 589 384 | 784 928 | 525 600 | 493 684 | 353 679 | 274 929 | 274 698 | 300 566 | 289 922 | 333 611 | 235 698 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 6 637 | 173 294 | −96 107 | 25 870 | 93 070 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 50 554 | −118 900 | −3 308 | 3 146 | 461 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 43 917 | −54 394 | 99 414 | 22 724 | 92 609 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,6 % | 7,7 % | 9,2 % | 8,7 % | 7,7 % | 3,9 % | 3,8 % | 6,9 % | 9,7 % | 9,3 % | 6,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 1,8 % | 8,3 % | 6,7 % | 5,5 % | 3,5 % | 2,8 % | 4,8 % | 8 % | 6 % | 5,5 % | 1,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,54 | 1,7 | 1,46 | 1,97 | 1,89 | 2,67 | 1,81 | 1,65 | 1,61 | 1,96 | 1,93 | 2,59 |
| Gjeldsgrad | 2,84 | 2,38 | 3,27 | 1,82 | 2,03 | 1,47 | 1,15 | 1,35 | 1,06 | 1,08 | 1,09 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,5 % | 8,3 % | 36,7 % | 23,4 % | 21,4 % | 10,6 % | 8,6 % | 17,8 % | 24,9 % | 21,7 % | 14,6 % | 4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 0,5 % | −0,5 % | 23,8 % | 3,8 % | 47,5 % | 9,3 % | −10,5 % | −4 % | −9,9 % | 20 % | 46,6 % | – |
| Arbeidskapital | 237,6 mill kr | 218,9 mill kr | 228,2 mill kr | 232 mill kr | 206,2 mill kr | 184,6 mill kr | 94,3 mill kr | 82,5 mill kr | 94,8 mill kr | 114,9 mill kr | 133,8 mill kr | 110,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Produksjon av andre spesialmaskiner ikke nevnt annet sted · LIERSTRANDA | 118 ans. |
Selger du til selskaper som TOMRA PRODUCTION AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.