TEATER INNLANDET AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 30 408 796 NOK |
| 2013 | 32 491 771 NOK |
| 2014 | 42 055 999 NOK |
| 2015 | 43 681 492 NOK |
| 2016 | 43 145 696 NOK |
| 2017 | 44 061 976 NOK |
| 2018 | 45 566 140 NOK |
| 2019 | 47 656 015 NOK |
| 2020 | 48 937 686 NOK |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | 52 986 900 NOK |
| 2023 | 53 349 561 NOK |
| 2024 | 54 522 617 NOK |
| 2025 | 61 248 759 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Å formidle profesjonell scenekunst av høy kvalitet. Teatret skal i egen regi og i samarbeid med andre aktuelle aktører produsere ogprogrammere scenekunst og bidra til utviklingen av Innlandets kunst- og kulturliv.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 61 249 | 54 523 | 53 350 | 52 987 | 48 938 | 47 656 | 45 566 | 44 062 | 43 146 | 43 681 | 42 056 | 32 492 | 30 409 |
| Sum kostnader | 56 495 | 57 362 | 56 375 | 57 245 | 48 401 | 48 668 | 45 971 | 42 496 | 43 130 | 43 367 | 41 831 | 31 919 | 30 475 |
| Driftsresultat | 4 754 | −2 840 | −3 025 | −4 258 | 537 | −1 012 | −405 | 1 566 | 16 | 315 | 225 | 572 | −66 |
| Sum finansinntekter | 299 | 369 | 320 | 143 | 185 | 344 | 147 | 163 | 124 | 296 | 463 | 429 | 441 |
| Sum finanskostnader | 11 | 4 | 3 | 9 | 5 | 0 | 4 | 0 | 1 | 1 | 1 | – | 0 |
| Netto finans | 289 | 366 | 317 | 135 | 180 | 344 | 143 | 163 | 122 | 295 | 462 | 429 | 441 |
| Resultat før skattekostnad | 5 043 | −2 474 | −2 708 | −4 123 | 717 | −668 | −262 | 1 729 | 138 | 610 | 687 | 1 001 | 375 |
| Årsresultat | 5 043 | −2 474 | −2 708 | −4 123 | 717 | −668 | −262 | 1 729 | 138 | 610 | 687 | 1 001 | 375 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 043 | −2 474 | −2 708 | −4 123 | 717 | −668 | −262 | 1 729 | 138 | 610 | 687 | 1 001 | 375 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 2 806 | 2 668 | 3 575 | 3 650 | 3 628 | 3 615 | 3 776 | 4 479 | 3 049 | 3 633 | 4 434 | 655 | 1 162 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 25 | 52 | 154 | 559 | 454 | 468 | 482 | 454 | 35 | 52 | – | 17 |
| Sum anleggsmidler | 2 806 | 2 693 | 3 628 | 3 804 | 4 186 | 4 069 | 4 244 | 4 961 | 3 503 | 3 668 | 4 486 | 655 | 1 179 |
| Sum fordringer | 860 | 782 | 1 680 | 2 038 | 400 | 561 | 356 | 797 | 1 985 | 306 | 335 | 176 | 226 |
| Sum investeringer | 39 | 39 | 39 | 39 | 39 | 39 | 5 039 | 5 039 | 39 | 39 | 39 | 39 | 39 |
| Sum omløpsmidler | 16 877 | 12 475 | 13 077 | 15 671 | 18 041 | 16 802 | 19 577 | 16 058 | 15 031 | 16 575 | 14 386 | 15 413 | 11 034 |
| Sum eiendeler | 19 683 | 15 168 | 16 705 | 19 475 | 22 227 | 20 871 | 23 821 | 21 019 | 18 534 | 20 243 | 18 872 | 16 068 | 12 213 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 220 | 3 177 | 5 651 | 8 359 | 10 754 | 10 037 | 10 705 | 10 967 | 9 238 | 9 100 | 8 491 | 7 477 | 6 475 |
| Sum egenkapital | 9 220 | 4 177 | 6 651 | 9 359 | 11 754 | 11 037 | 11 705 | 11 967 | 10 238 | 10 100 | 9 491 | 8 477 | 7 475 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 463 | 10 991 | 10 054 | 10 116 | 10 473 | 9 834 | 12 116 | 9 052 | 8 296 | 10 142 | 9 381 | 7 591 | 4 738 |
| Sum gjeld | 10 463 | 10 991 | 10 054 | 10 116 | 10 473 | 9 834 | 12 116 | 9 052 | 8 296 | 10 142 | 9 381 | 7 591 | 4 738 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 683 | 15 168 | 16 705 | 19 475 | 22 227 | 20 871 | 23 821 | 21 019 | 18 534 | 20 243 | 18 872 | 16 068 | 12 213 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,8 % | −5,2 % | −5,7 % | −8 % | 1,1 % | −2,1 % | −0,9 % | 3,6 % | 0 % | 0,7 % | 0,5 % | 1,8 % | −0,2 % |
| Resultatmargin | 8,2 % | −4,5 % | −5,1 % | −7,8 % | 1,5 % | −1,4 % | −0,6 % | 3,9 % | 0,3 % | 1,4 % | 1,6 % | 3,1 % | 1,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,61 | 1,14 | 1,3 | 1,55 | 1,72 | 1,71 | 1,62 | 1,77 | 1,81 | 1,63 | 1,53 | 2,03 | 2,33 |
| Gjeldsgrad | 1,13 | 2,63 | 1,51 | 1,08 | 0,89 | 0,89 | 1,04 | 0,76 | 0,81 | 1 | 0,99 | 0,9 | 0,63 |
| Egenkapitalrentabilitet | 54,7 % | −59,2 % | −40,7 % | −44,1 % | 6,1 % | −6,1 % | −2,2 % | 14,4 % | 1,4 % | 6 % | 7,2 % | 11,8 % | 5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 12,3 % | 2,2 % | 0,7 % | – | 2,7 % | 4,6 % | 3,4 % | 2,1 % | −1,2 % | 3,9 % | 29,4 % | 6,8 % | – |
| Arbeidskapital | 6,4 mill kr | 1,5 mill kr | 3 mill kr | 5,6 mill kr | 7,6 mill kr | 7 mill kr | 7,5 mill kr | 7 mill kr | 6,7 mill kr | 6,4 mill kr | 5 mill kr | 7,8 mill kr | 6,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (1)
Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor scenekunst · HAMAR | 62 ans. |
Selger du til selskaper som TEATER INNLANDET AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.