SVELGEN MOTORSENTER AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 8 483 | 16 542 | 21 045 | 21 136 | 19 604 | 20 038 | 22 239 | 20 808 | 20 481 | 22 934 | 22 267 |
| Sum kostnader | 8 221 | 16 420 | 20 897 | 21 087 | 19 022 | 19 325 | 21 554 | 20 334 | 19 538 | 22 196 | 21 929 |
| Driftsresultat | 262 | 122 | 148 | 50 | 582 | 713 | 684 | 473 | 943 | 738 | 338 |
| Sum finansinntekter | 43 | 61 | 49 | 27 | 32 | 23 | 21 | 20 | 15 | 6 | 8 |
| Sum finanskostnader | – | 4 | 11 | 14 | 14 | 19 | 17 | 1 | 22 | 45 | 71 |
| Netto finans | 43 | 57 | 38 | 14 | 18 | 4 | 3 | 19 | −7 | −39 | −63 |
| Resultat før skattekostnad | 304 | 179 | 186 | 63 | 599 | 717 | 688 | 492 | 936 | 699 | 274 |
| Årsresultat | 237 | 140 | 145 | 49 | 468 | 539 | 536 | 373 | 687 | 494 | 200 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 237 | 140 | 145 | 49 | 468 | 539 | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 237 | 140 | 145 | 49 | 468 | 539 | 536 | 373 | 687 | 494 | 200 |
| Sum overføringer og disponeringer | 237 | 140 | 145 | 49 | 468 | 539 | 536 | 373 | 687 | 494 | 200 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 200 | 195 | 190 | 174 | 166 | 198 | 180 | 172 | 155 | 202 | 188 |
| Sum varige driftsmidler | 2 659 | 2 409 | 2 541 | 2 563 | 2 740 | 2 750 | 2 818 | 1 744 | 1 708 | 1 497 | 1 723 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 86 | 85 | 85 | 110 | 141 | 96 | 101 | 85 | 50 | 50 | 50 |
| Sum anleggsmidler | 2 945 | 2 689 | 2 816 | 2 847 | 3 046 | 3 044 | 3 099 | 2 002 | 1 912 | 1 749 | 1 961 |
| Sum fordringer | 512 | 245 | 163 | 220 | 179 | 154 | 97 | 132 | 117 | 95 | 166 |
| Sum omløpsmidler | 1 907 | 1 934 | 2 158 | 2 036 | 2 441 | 2 634 | 2 539 | 2 177 | 1 802 | 2 227 | 1 501 |
| Sum eiendeler | 4 852 | 4 623 | 4 974 | 4 883 | 5 488 | 5 678 | 5 638 | 4 179 | 3 714 | 3 977 | 3 463 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 486 | 486 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 868 | 3 631 | 3 491 | 3 346 | 3 297 | 3 130 | 2 891 | 2 555 | 1 866 | 1 195 | 951 |
| Sum egenkapital | 3 898 | 3 661 | 3 521 | 3 376 | 3 327 | 3 160 | 2 921 | 2 585 | 1 896 | 1 681 | 1 438 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | 66 | 192 | 314 | 432 | 1 045 | – | 293 | 619 | 1 067 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 66 | 192 | 314 | 432 | 1 045 | 0 | 293 | 619 | 1 067 |
| Sum kortsiktig gjeld | 954 | 962 | 1 387 | 1 315 | 1 846 | 2 086 | 1 672 | 1 594 | 1 524 | 1 676 | 958 |
| Sum gjeld | 954 | 962 | 1 453 | 1 507 | 2 160 | 2 518 | 2 717 | 1 594 | 1 817 | 2 295 | 2 025 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 852 | 4 623 | 4 974 | 4 883 | 5 488 | 5 678 | 5 638 | 4 179 | 3 714 | 3 977 | 3 463 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,1 % | 0,7 % | 0,7 % | 0,2 % | 3 % | 3,6 % | 3,1 % | 2,3 % | 4,6 % | 3,2 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 2,8 % | 0,9 % | 0,7 % | 0,2 % | 2,4 % | 2,7 % | 2,4 % | 1,8 % | 3,4 % | 2,2 % | 0,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2 | 2,01 | 1,56 | 1,55 | 1,32 | 1,26 | 1,52 | 1,37 | 1,18 | 1,33 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 0,26 | 0,41 | 0,45 | 0,65 | 0,8 | 0,93 | 0,62 | 0,96 | 1,37 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,1 % | 3,8 % | 4,1 % | 1,4 % | 14,1 % | 17,1 % | 18,4 % | 14,4 % | 36,3 % | 29,4 % | 13,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −48,7 % | −21,4 % | −0,4 % | 7,8 % | −2,2 % | −9,9 % | 6,9 % | – | −10,7 % | 3 % | – |
| Arbeidskapital | 953 224 kr | 972 168 kr | 771 274 kr | 721 661 kr | 594 979 kr | 548 172 kr | 867 135 kr | 583 274 kr | 277 629 kr | 551 348 kr | 543 657 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · SVELGEN | 7 ans. |
Selger du til selskaper som SVELGEN MOTORSENTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.