STEINKJER TOMTESELSKAP AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 966 574 NOK |
| 2012 | 5 341 872 NOK |
| 2013 | 2 667 497 NOK |
| 2014 | 1 610 916 NOK |
| 2015 | 4 466 969 NOK |
| 2016 | 311 060 NOK |
| 2017 | 118 681 NOK |
| 2018 | 4 939 600 NOK |
| 2019 | 4 230 170 NOK |
| 2020 | 5 656 877 NOK |
| 2021 | 2 883 264 NOK |
| 2022 | 1 186 475 NOK |
| 2023 | 2 899 644 NOK |
| 2024 | 13 000 NOK |
| 2025 | Ikke tilgjengelig |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Å erverve arealer i Steinkjer kommune, passende til tomter, gjøre disse byggeklare og overdra dem til tomtekjøpere. Selskapet skal drive utvikling av tomter og tomteareal med en sosial og geografisk profil, tilpasse de retningslinjer som blir gitt av lokale politiske vedtak.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2024, 2017 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | – | 13 | 2 900 | 1 186 | 2 883 | 5 657 | 4 230 | 4 940 | 119 | 311 | 4 467 | 1 611 | 2 667 | 5 342 | 967 |
| Sum kostnader | 571 | 312 | 3 399 | 1 387 | 3 245 | 4 005 | 3 046 | 686 | 382 | 495 | 4 160 | 1 650 | 2 730 | 5 414 | 799 |
| Driftsresultat | −571 | −299 | −499 | −200 | −362 | 1 652 | 1 185 | 4 254 | −263 | −184 | 307 | −39 | −62 | −73 | 167 |
| Sum finansinntekter | 56 | 146 | 84 | 44 | 17 | 26 | 114 | 40 | 50 | 30 | 32 | 47 | 67 | 118 | 53 |
| Sum finanskostnader | 223 | 186 | 180 | 173 | 159 | 164 | 62 | 66 | 80 | 92 | 1 | 0 | – | – | – |
| Netto finans | −167 | −40 | −96 | −129 | −142 | −138 | 53 | −26 | −30 | −62 | 31 | 47 | 67 | 118 | 53 |
| Resultat før skattekostnad | −738 | −340 | −595 | −329 | −504 | 1 515 | 1 237 | 4 228 | −293 | −246 | 339 | 8 | 5 | 45 | 220 |
| Årsresultat | −575 | −265 | −464 | −257 | −393 | 1 181 | 965 | 3 256 | −233 | −219 | 184 | 6 | −29 | 28 | 158 |
| Totalresultat | −575 | −265 | −464 | −257 | −393 | 1 181 | – | – | – | – | – | 6 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −575 | −265 | −464 | −257 | −393 | 1 181 | 965 | 3 256 | −233 | −219 | 184 | 6 | −29 | 28 | 158 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 440 | 278 | 203 | 72 | – | – | – | – | 233 | 821 | 794 | 949 | 951 | 985 | 1 002 |
| Sum anleggsmidler | 440 | 278 | 203 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 233 | 821 | 794 | 949 | 951 | 985 | 1 002 |
| Sum fordringer | 977 | 1 361 | 608 | 25 | 113 | 8 | 10 726 | 16 600 | 14 178 | 10 050 | 8 330 | 8 250 | 9 041 | 8 747 | 1 298 |
| Sum omløpsmidler | 7 164 | 6 747 | 6 438 | 6 628 | 7 001 | 8 727 | 13 603 | 18 407 | 17 291 | 12 580 | 9 473 | 11 096 | 11 398 | 11 510 | 2 758 |
| Sum eiendeler | 7 604 | 7 025 | 6 642 | 6 701 | 7 001 | 8 727 | 13 603 | 18 407 | 17 524 | 13 402 | 10 267 | 12 045 | 12 350 | 12 495 | 3 760 |
| Sum innskutt egenkapital | 236 | 812 | 1 077 | 1 540 | 1 797 | 1 411 | 229 | 229 | 229 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 779 | 779 | 779 | – | 3 011 | 3 230 | 3 046 | 3 040 | 3 069 | 3 041 |
| Sum egenkapital | 236 | 812 | 1 077 | 1 540 | 1 797 | 2 190 | 1 009 | 1 009 | 229 | 3 111 | 3 330 | 3 146 | 3 140 | 3 169 | 3 141 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 710 | – | – | – | – | 1 050 | 2 050 | 3 550 | 4 550 | 5 550 | 6 550 | 7 550 | 8 550 | 8 550 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 6 710 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 050 | 2 050 | 3 550 | 4 550 | 5 550 | 6 550 | 7 550 | 8 550 | 8 550 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 658 | 6 214 | 5 565 | 5 160 | 5 204 | 5 487 | 10 544 | 13 849 | 12 745 | 4 741 | 387 | 1 349 | 660 | 776 | 619 |
| Sum gjeld | 7 368 | 6 214 | 5 565 | 5 160 | 5 204 | 6 537 | 12 594 | 17 399 | 17 295 | 10 291 | 6 937 | 8 899 | 9 210 | 9 326 | 619 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 604 | 7 025 | 6 642 | 6 701 | 7 001 | 8 727 | 13 603 | 18 407 | 17 524 | 13 402 | 10 267 | 12 045 | 12 350 | 12 495 | 3 760 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | – | – | −17,2 % | −16,9 % | −12,6 % | 29,2 % | 28 % | 86,1 % | −221,6 % | −59,3 % | 6,9 % | −2,4 % | −2,3 % | −1,4 % | 17,3 % |
| Resultatmargin | – | – | −16 % | −21,7 % | −13,6 % | 20,9 % | 22,8 % | 65,9 % | −196,2 % | −70,3 % | 4,1 % | 0,4 % | −1,1 % | 0,5 % | 16,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 10,89 | 1,09 | 1,16 | 1,28 | 1,35 | 1,59 | 1,29 | 1,33 | 1,36 | 2,65 | 24,45 | 8,22 | 17,28 | 14,84 | 4,45 |
| Gjeldsgrad | 31,19 | 7,66 | 5,17 | 3,35 | 2,9 | 2,99 | 12,49 | 17,25 | 75,41 | 3,31 | 2,08 | 2,83 | 2,93 | 2,94 | 0,2 |
| Egenkapitalrentabilitet | −243,6 % | −32,6 % | −43,1 % | −16,7 % | −21,9 % | 53,9 % | 95,7 % | 322,7 % | −101,5 % | −7 % | 5,5 % | 0,2 % | −0,9 % | 0,9 % | 5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | −99,6 % | 144,4 % | −58,8 % | −49 % | 33,7 % | −14,4 % | 4 062,1 % | −61,8 % | −93 % | 177,3 % | −39,6 % | −50,1 % | 452,7 % | – |
| Arbeidskapital | 6,5 mill kr | 533 569 kr | 873 213 kr | 1,5 mill kr | 1,8 mill kr | 3,2 mill kr | 3,1 mill kr | 4,6 mill kr | 4,5 mill kr | 7,8 mill kr | 9,1 mill kr | 9,7 mill kr | 10,7 mill kr | 10,7 mill kr | 2,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Utvikling og salg av byggeprosjekter · STEINKJER |
Selger du til selskaper som STEINKJER TOMTESELSKAP AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.