STAR PROFILERING AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Salg av profilering innen klær/arbeidstøy og gaveartikler, samt salg av spesialrekvisita til næringsdrivende.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 11 222 | 12 215 | 11 491 | 12 275 | 12 679 | 13 365 | 9 995 | 8 763 | 9 837 | 8 708 | 8 811 | 7 727 | 6 653 | 5 695 |
| Sum kostnader | 10 341 | 11 257 | 10 063 | 10 438 | 11 180 | 11 057 | 9 676 | 8 658 | 9 552 | 8 397 | 8 730 | 7 229 | 6 694 | 5 331 |
| Driftsresultat | 881 | 958 | 1 428 | 1 837 | 1 499 | 2 308 | 318 | 105 | 286 | 311 | 82 | 498 | −41 | 364 |
| Sum finansinntekter | 9 | 16 | 7 | 8 | 9 | 23 | 12 | 5 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | – |
| Sum finanskostnader | 18 | 27 | 27 | 60 | 21 | 26 | 24 | 14 | 9 | 18 | 8 | 5 | 4 | – |
| Netto finans | −9 | −12 | −20 | −52 | −12 | −3 | −13 | −9 | −9 | −17 | −7 | −5 | −4 | −3 |
| Resultat før skattekostnad | 872 | 946 | 1 408 | 1 785 | 1 487 | 2 305 | 306 | 96 | 277 | 295 | 75 | 493 | −45 | 361 |
| Årsresultat | 684 | 728 | 1 116 | 1 394 | 1 145 | 1 796 | 235 | 78 | 200 | 237 | 75 | 352 | −58 | 272 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | 728 | 1 116 | 1 394 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | 728 | 1 116 | 1 394 | – | – | – | – | – | – | 75 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 684 | 728 | 1 116 | 1 394 | 1 145 | 1 796 | 235 | 78 | 200 | 237 | 75 | 352 | −58 | 272 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 178 | 241 | 304 | 11 | 21 | 41 | 25 | 119 | 41 | 21 | 51 | 82 | 112 | 142 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | 0 | 7 | – | – | – | 11 | 39 | 45 | 25 | – |
| Sum anleggsmidler | 181 | 241 | 304 | 11 | 21 | 48 | 25 | 119 | 41 | 32 | 90 | 127 | 137 | 142 |
| Sum fordringer | 1 343 | 4 256 | 3 910 | 2 861 | 1 034 | 1 256 | 919 | 1 063 | 599 | 507 | 1 061 | 1 241 | 1 082 | 1 103 |
| Sum omløpsmidler | 5 616 | 6 654 | 5 937 | 5 221 | 4 694 | 5 531 | 2 966 | 2 682 | 2 500 | 1 944 | 2 019 | 1 961 | 1 836 | 1 374 |
| Sum eiendeler | 5 797 | 6 895 | 6 240 | 5 231 | 4 715 | 5 579 | 2 991 | 2 801 | 2 541 | 1 976 | 2 109 | 2 088 | 1 974 | 1 517 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 476 | 2 442 | 2 164 | 1 648 | 2 754 | 1 609 | 1 313 | 1 278 | 1 061 | 861 | 724 | 649 | 436 | 495 |
| Sum egenkapital | 2 506 | 2 472 | 2 194 | 1 748 | 2 854 | 1 709 | 1 413 | 1 378 | 1 161 | 961 | 824 | 749 | 536 | 595 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 176 | 234 | 282 | – | – | – | – | 101 | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 176 | 234 | 282 | 0 | 0 | 0 | 0 | 101 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 114 | 4 189 | 3 764 | 3 483 | 1 861 | 3 870 | 1 578 | 1 322 | 1 380 | 1 011 | 1 285 | 1 339 | 1 437 | 922 |
| Sum gjeld | 3 291 | 4 423 | 4 046 | 3 483 | 1 861 | 3 870 | 1 578 | 1 423 | 1 380 | 1 015 | 1 285 | 1 339 | 1 437 | 922 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 797 | 6 895 | 6 240 | 5 231 | 4 715 | 5 579 | 2 991 | 2 801 | 2 541 | 1 976 | 2 109 | 2 088 | 1 974 | 1 517 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,9 % | 7,8 % | 12,4 % | 15 % | 11,8 % | 17,3 % | 3,2 % | 1,2 % | 2,9 % | 3,6 % | 0,9 % | 6,4 % | −0,6 % | 6,4 % |
| Resultatmargin | 6,1 % | 6 % | 9,7 % | 11,4 % | 9 % | 13,4 % | 2,4 % | 0,9 % | 2 % | 2,7 % | 0,9 % | 4,6 % | −0,9 % | 4,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,59 | 1,58 | 1,5 | 2,52 | 1,43 | 1,88 | 2,03 | 1,81 | 1,92 | 1,57 | 1,46 | 1,28 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 1,31 | 1,79 | 1,84 | 1,99 | 0,65 | 2,26 | 1,12 | 1,03 | 1,19 | 1,06 | 1,56 | 1,79 | 2,68 | 1,55 |
| Egenkapitalrentabilitet | 27,3 % | 29,5 % | 50,9 % | 79,7 % | 40,1 % | 105,1 % | 16,7 % | 5,7 % | 17,3 % | 24,7 % | 9,1 % | 47 % | −10,9 % | 45,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −8,1 % | 6,3 % | −6,4 % | −3,2 % | −5,1 % | 33,7 % | 14,1 % | – | 13 % | −1,2 % | 14 % | 16,1 % | 16,8 % | – |
| Arbeidskapital | 2,5 mill kr | 2,5 mill kr | 2,2 mill kr | 1,7 mill kr | 2,8 mill kr | 1,7 mill kr | 1,4 mill kr | 1,4 mill kr | 1,1 mill kr | 932 802 kr | 733 937 kr | 622 090 kr | 398 988 kr | 452 232 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Engroshandel med klær og skotøy · BORGENHAUGEN | 5 ans. |
Selger du til selskaper som STAR PROFILERING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.