STAMINA KURSSENTER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 15 016 006 NOK |
| 2013 | 19 083 573 NOK |
| 2014 | 17 247 495 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 20 219 285 NOK |
| 2017 | 18 532 111 NOK |
| 2018 | 14 956 033 NOK |
| 2019 | 15 801 730 NOK |
| 2020 | 17 999 010 NOK |
| 2021 | 26 238 990 NOK |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | 22 001 032 NOK |
| 2024 | 23 586 039 NOK |
| 2025 | 20 727 627 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Opplæring i form av kurs- og konferansevirksomhet, utvikle kursprogrammer og hva som står i forbindelse me dette, samt foreta investeringer i fast eiendom, verdipapirer og deltagelse i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 20 728 | 23 586 | 22 001 | 26 239 | 17 999 | 15 802 | 14 956 | 18 532 | 20 219 | 17 247 | 19 084 | 15 016 |
| Sum kostnader | 19 573 | 20 339 | 16 935 | 16 708 | 12 708 | 12 636 | 12 633 | 14 855 | 14 957 | 15 219 | 13 987 | 10 808 |
| Driftsresultat | 1 155 | 3 247 | 5 066 | 9 531 | 5 291 | 3 166 | 2 324 | 3 677 | 5 262 | 2 029 | 5 096 | 4 208 |
| Sum finansinntekter | 100 | 14 | 17 | – | 2 | 4 | 5 | 32 | 42 | 582 | 581 | 543 |
| Sum finanskostnader | 0 | 8 | – | – | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | −16 | 4 |
| Netto finans | 100 | 6 | 17 | – | 1 | 3 | 4 | 31 | 39 | 579 | 597 | 539 |
| Resultat før skattekostnad | 1 255 | 3 253 | 5 083 | 9 531 | 5 291 | 3 169 | 2 328 | 3 708 | 5 302 | 2 608 | 5 693 | 4 747 |
| Årsresultat | 980 | 2 534 | 3 965 | 7 434 | 4 126 | 2 472 | 1 788 | 2 817 | 3 969 | 1 890 | 4 096 | 3 417 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 980 | 2 534 | 3 965 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 980 | 2 534 | 3 965 | – | – | – | – | – | – | 1 890 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | 7 434 | 4 126 | 2 472 | 1 788 | 2 817 | −3 969 | −1 890 | −4 096 | −3 417 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | 14 | 15 | 17 | 21 | 22 | 33 | 44 | 46 | 56 |
| Sum varige driftsmidler | 680 | 838 | 632 | 21 | 42 | 63 | 84 | 134 | 1 716 | 1 973 | 2 293 | 1 519 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 093 | 1 658 | 1 755 | 1 317 |
| Sum anleggsmidler | 680 | 838 | 632 | 35 | 57 | 80 | 105 | 157 | 2 843 | 3 676 | 4 094 | 2 893 |
| Sum fordringer | 4 200 | 5 845 | 4 982 | 5 023 | 3 890 | 3 083 | 2 858 | 2 313 | 4 084 | 4 470 | 3 223 | 3 360 |
| Sum omløpsmidler | 14 151 | 14 985 | 14 181 | 17 552 | 11 604 | 9 450 | 8 191 | 7 616 | 16 857 | 23 751 | 23 753 | 20 766 |
| Sum eiendeler | 14 830 | 15 823 | 14 813 | 17 587 | 11 661 | 9 530 | 8 296 | 7 773 | 19 699 | 27 427 | 27 847 | 23 658 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 7 608 | 7 461 | 7 461 | 7 461 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 022 | 13 542 | 11 008 | 7 671 | 9 237 | 5 111 | 2 639 | 851 | 9 731 | 15 237 | 16 647 | 13 551 |
| Sum egenkapital | 13 122 | 13 642 | 11 108 | 7 771 | 9 337 | 5 211 | 2 739 | 951 | 17 339 | 22 698 | 24 108 | 21 012 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 | 16 | 15 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 3 | 16 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 706 | 2 165 | 3 690 | 9 816 | 2 323 | 4 318 | 5 556 | 6 822 | 2 360 | 4 729 | 3 739 | 2 647 |
| Sum gjeld | 1 709 | 2 181 | 3 705 | 9 816 | 2 323 | 4 318 | 5 556 | 6 822 | 2 360 | 4 729 | 3 739 | 2 647 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 830 | 15 823 | 14 813 | 17 587 | 11 661 | 9 530 | 8 296 | 7 773 | 19 699 | 27 427 | 27 847 | 23 658 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,6 % | 13,8 % | 23 % | 36,3 % | 29,4 % | 20 % | 15,5 % | 19,8 % | 26 % | 11,8 % | 26,7 % | 28 % |
| Resultatmargin | 4,7 % | 10,7 % | 18 % | 28,3 % | 22,9 % | 15,6 % | 12 % | 15,2 % | 19,6 % | 11 % | 21,5 % | 22,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 8,3 | 6,92 | 3,84 | 1,79 | 4,99 | 2,19 | 1,47 | 1,12 | 7,14 | 5,02 | 6,35 | 7,85 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 0,16 | 0,33 | 1,26 | 0,25 | 0,83 | 2,03 | 7,17 | 0,14 | 0,21 | 0,16 | 0,13 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,5 % | 18,6 % | 35,7 % | 95,7 % | 44,2 % | 47,4 % | 65,3 % | 296,2 % | 22,9 % | 8,3 % | 17 % | 16,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −12,1 % | 7,2 % | – | 45,8 % | 13,9 % | 5,7 % | −19,3 % | −8,3 % | – | −9,6 % | 27,1 % | – |
| Arbeidskapital | 12,4 mill kr | 12,8 mill kr | 10,5 mill kr | 7,7 mill kr | 9,3 mill kr | 5,1 mill kr | 2,6 mill kr | 794 551 kr | 14,5 mill kr | 19 mill kr | 20 mill kr | 18,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Annen undervisning ellers · OSLO | 15 ans. |
Selger du til selskaper som STAMINA KURSSENTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.