STACAP AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 7 395 272 NOK |
| 2012 | 8 982 565 NOK |
| 2013 | 9 564 430 NOK |
| 2014 | 11 247 765 NOK |
| 2015 | 15 003 256 NOK |
| 2016 | 15 642 252 NOK |
| 2017 | 15 491 226 NOK |
| 2018 | 16 218 378 NOK |
| 2019 | 16 445 632 NOK |
| 2020 | 16 156 510 NOK |
| 2021 | 21 463 659 NOK |
| 2022 | 23 388 599 NOK |
| 2023 | 23 410 280 NOK |
| 2024 | 24 306 396 NOK |
| 2025 | 24 899 835 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Tekstilhandel, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 24 900 | 24 306 | 23 410 | 23 389 | 21 464 | 16 157 | 16 446 | 16 218 | 15 491 | 15 642 | 15 003 | 11 248 | 9 564 | 8 983 | 7 395 |
| Sum kostnader | 22 158 | 22 239 | 21 008 | 21 252 | 18 021 | 14 290 | 14 685 | 14 189 | 13 420 | 14 194 | 13 735 | 10 103 | 8 431 | 8 213 | 6 856 |
| Driftsresultat | 2 742 | 2 068 | 2 402 | 2 136 | 3 443 | 1 867 | 1 761 | 2 030 | 2 071 | 1 448 | 1 269 | 1 145 | 1 134 | 769 | 540 |
| Sum finansinntekter | 168 | 110 | 35 | 52 | 45 | 6 | 4 | 2 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| Sum finanskostnader | 13 | 18 | 63 | 59 | 28 | 33 | 20 | 20 | 17 | – | – | – | – | – | – |
| Netto finans | 155 | 92 | −28 | −7 | 17 | −27 | −17 | −18 | −15 | −17 | −26 | −28 | −29 | −38 | −50 |
| Resultat før skattekostnad | 2 897 | 2 159 | 2 374 | 2 129 | 3 460 | 1 839 | 1 744 | 2 012 | 2 055 | 1 431 | 1 243 | 1 117 | 1 105 | 732 | 489 |
| Årsresultat | 2 221 | 1 683 | 1 852 | 1 660 | 2 699 | 1 434 | 1 360 | 1 548 | 1 560 | 1 072 | 904 | 815 | 793 | 526 | 353 |
| Totalresultat | – | – | 1 852 | 1 660 | 2 699 | 1 434 | 1 360 | 1 548 | 1 560 | 1 072 | 904 | 815 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 1 683 | 1 852 | 1 660 | 2 699 | 1 434 | 1 360 | 1 548 | 1 560 | 1 072 | 904 | 815 | 793 | 526 | 353 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 39 | 40 | 39 | 40 | 27 | 31 | 32 | 29 | 30 | 35 | 30 | 24 | 30 | 35 |
| Sum varige driftsmidler | 85 | 430 | 776 | 1 133 | 1 587 | 267 | 377 | 434 | 495 | 234 | 786 | 1 357 | 750 | 943 | 1 105 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 972 | 5 957 | 924 | 901 | 879 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum anleggsmidler | 7 057 | 6 426 | 1 740 | 2 073 | 2 506 | 294 | 408 | 466 | 524 | 264 | 821 | 1 387 | 774 | 973 | 1 140 |
| Sum fordringer | 311 | 295 | 535 | 929 | 907 | 860 | 111 | 618 | 416 | 195 | 272 | 821 | 323 | 570 | 640 |
| Sum omløpsmidler | 11 689 | 9 430 | 13 103 | 10 159 | 10 653 | 10 385 | 7 940 | 7 830 | 6 758 | 6 735 | 5 295 | 4 507 | 3 883 | 4 111 | 3 458 |
| Sum eiendeler | 18 746 | 15 856 | 14 844 | 12 232 | 13 158 | 10 679 | 8 348 | 8 296 | 7 282 | 6 999 | 6 116 | 5 894 | 4 657 | 5 085 | 4 598 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 953 | 4 932 | 7 249 | 6 397 | 6 138 | 5 739 | 5 805 | 4 446 | 3 698 | 3 138 | 2 866 | 1 962 | 1 547 | 1 754 | 1 727 |
| Sum egenkapital | 5 053 | 5 032 | 7 349 | 6 497 | 6 238 | 5 839 | 5 905 | 4 546 | 3 798 | 3 238 | 2 966 | 2 062 | 1 647 | 1 854 | 1 827 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 367 | 967 | 214 | 686 | 857 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 693 | 10 824 | 7 495 | 5 734 | 6 921 | 4 840 | 2 442 | 3 750 | 3 484 | 3 761 | 2 784 | 2 865 | 2 796 | 2 545 | 1 914 |
| Sum gjeld | 13 693 | 10 824 | 7 495 | 5 734 | 6 921 | 4 840 | 2 442 | 3 750 | 3 484 | 3 761 | 3 150 | 3 832 | 3 010 | 3 231 | 2 771 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 746 | 15 856 | 14 844 | 12 232 | 13 158 | 10 679 | 8 348 | 8 296 | 7 282 | 6 999 | 6 116 | 5 894 | 4 657 | 5 085 | 4 598 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11 % | 8,5 % | 10,3 % | 9,1 % | 16 % | 11,6 % | 10,7 % | 12,5 % | 13,4 % | 9,3 % | 8,5 % | 10,2 % | 11,9 % | 8,6 % | 7,3 % |
| Resultatmargin | 8,9 % | 6,9 % | 7,9 % | 7,1 % | 12,6 % | 8,9 % | 8,3 % | 9,5 % | 10,1 % | 6,9 % | 6 % | 7,2 % | 8,3 % | 5,9 % | 4,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 0,87 | 1,75 | 1,77 | 1,54 | 2,15 | 3,25 | 2,09 | 1,94 | 1,79 | 1,9 | 1,57 | 1,39 | 1,62 | 1,81 |
| Gjeldsgrad | 2,71 | 2,15 | 1,02 | 0,88 | 1,11 | 0,83 | 0,41 | 0,82 | 0,92 | 1,16 | 1,06 | 1,86 | 1,83 | 1,74 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 44 % | 33,5 % | 25,2 % | 25,5 % | 43,3 % | 24,6 % | 23 % | 34 % | 41,1 % | 33,1 % | 30,5 % | 39,5 % | 48,2 % | 28,4 % | 19,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,4 % | 3,8 % | 0,1 % | 9 % | 32,8 % | −1,8 % | 1,4 % | 4,7 % | −1 % | 4,3 % | 33,4 % | 17,6 % | 6,5 % | 21,5 % | – |
| Arbeidskapital | −1 mill kr | −1,4 mill kr | 5,6 mill kr | 4,4 mill kr | 3,7 mill kr | 5,5 mill kr | 5,5 mill kr | 4,1 mill kr | 3,3 mill kr | 3 mill kr | 2,5 mill kr | 1,6 mill kr | 1,1 mill kr | 1,6 mill kr | 1,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer · SANDNES | 12 ans. |
Selger du til selskaper som STACAP AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.