SOUTHERN CROSS SPARS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 4 366 077 NOK |
| 2012 | 3 895 681 NOK |
| 2013 | 4 186 138 NOK |
| 2014 | 4 909 705 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 5 391 159 NOK |
| 2017 | 6 047 951 NOK |
| 2018 | 7 039 560 NOK |
| 2019 | 6 252 026 NOK |
| 2020 | 8 784 847 NOK |
| 2021 | 9 030 638 NOK |
| 2022 | 9 544 920 NOK |
| 2023 | 9 561 590 NOK |
| 2024 | 11 304 867 NOK |
| 2025 | 14 245 753 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Handel med båtutstyr, vedlikehold/reparasjon av båter og rådgivning med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 14 246 | 11 305 | 9 562 | 9 545 | 9 031 | 8 785 | 6 252 | 7 040 | 6 048 | 5 391 | 4 910 | 4 186 | 3 896 | 4 366 |
| Sum kostnader | 13 796 | 10 751 | 8 998 | 8 906 | 8 608 | 8 453 | 5 419 | 5 464 | 5 249 | 5 173 | 4 923 | 4 155 | 3 380 | 3 955 |
| Driftsresultat | 449 | 554 | 564 | 639 | 423 | 332 | 833 | 1 576 | 799 | 218 | −13 | 31 | 516 | 411 |
| Sum finansinntekter | 85 | 47 | 36 | 40 | 53 | 36 | 10 | 33 | 6 | 29 | 1 | 1 | 4 | 15 |
| Sum finanskostnader | 272 | 81 | 106 | 72 | 53 | 117 | 34 | 43 | 63 | 30 | 2 | 11 | 13 | 11 |
| Netto finans | −187 | −34 | −71 | −32 | 1 | −82 | −24 | −10 | −57 | −1 | −0 | −10 | −9 | 4 |
| Resultat før skattekostnad | 263 | 520 | 493 | 607 | 423 | 250 | 810 | 1 566 | 742 | 217 | −13 | 21 | 507 | 415 |
| Årsresultat | 166 | 405 | 382 | 472 | 328 | 192 | 629 | 1 204 | 560 | 161 | −13 | 12 | 365 | 299 |
| Sum overføringer og disponeringer | 166 | 405 | 382 | 472 | 328 | 192 | 629 | 1 204 | 560 | 161 | −13 | 12 | 365 | 299 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 49 | 45 | 44 | 31 | 22 | 26 | 17 | 17 | 22 | 25 | 33 | 33 | 28 | 12 |
| Sum varige driftsmidler | 758 | 910 | 728 | 821 | 822 | – | 10 | 13 | 16 | 19 | 34 | 76 | 92 | 175 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 231 | 1 400 | 1 400 | 1 400 | 1 400 | 1 400 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 2 037 | 2 355 | 2 172 | 2 253 | 2 244 | 1 426 | 27 | 30 | 38 | 44 | 68 | 109 | 120 | 188 |
| Sum fordringer | 539 | 577 | 347 | 331 | 198 | 600 | 826 | 295 | 254 | 68 | 521 | 159 | 576 | 375 |
| Sum omløpsmidler | 6 727 | 4 252 | 4 154 | 3 179 | 3 554 | 2 858 | 2 827 | 3 350 | 2 770 | 2 455 | 2 418 | 2 043 | 2 473 | 2 094 |
| Sum eiendeler | 8 764 | 6 607 | 6 326 | 5 432 | 5 798 | 4 284 | 2 854 | 3 380 | 2 808 | 2 498 | 2 485 | 2 152 | 2 593 | 2 282 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 1 574 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 821 | 3 656 | 3 250 | 2 869 | 2 397 | 2 069 | 1 876 | 1 648 | 1 494 | 1 384 | – | 1 487 | 1 475 | 1 110 |
| Sum egenkapital | 3 921 | 3 756 | 3 350 | 2 969 | 2 497 | 2 169 | 1 976 | 1 748 | 1 594 | 1 484 | 1 574 | 1 587 | 1 575 | 1 210 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 843 | 2 851 | 2 975 | 2 463 | 3 301 | 2 115 | 877 | 1 632 | 1 214 | 1 014 | 911 | 565 | 1 018 | 1 072 |
| Sum gjeld | 4 843 | 2 851 | 2 975 | 2 463 | 3 301 | 2 115 | 877 | 1 632 | 1 214 | 1 014 | 911 | 565 | 1 018 | 1 072 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 764 | 6 607 | 6 326 | 5 432 | 5 798 | 4 284 | 2 854 | 3 380 | 2 808 | 2 498 | 2 485 | 2 152 | 2 593 | 2 282 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,2 % | 4,9 % | 5,9 % | 6,7 % | 4,7 % | 3,8 % | 13,3 % | 22,4 % | 13,2 % | 4,1 % | −0,3 % | 0,8 % | 13,2 % | 9,4 % |
| Resultatmargin | 1,2 % | 3,6 % | 4 % | 4,9 % | 3,6 % | 2,2 % | 10,1 % | 17,1 % | 9,3 % | 3 % | −0,3 % | 0,3 % | 9,4 % | 6,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,39 | 1,49 | 1,4 | 1,29 | 1,08 | 1,35 | 3,22 | 2,05 | 2,28 | 2,42 | 2,65 | 3,62 | 2,43 | 1,95 |
| Gjeldsgrad | 1,24 | 0,76 | 0,89 | 0,83 | 1,32 | 0,98 | 0,44 | 0,93 | 0,76 | 0,68 | 0,58 | 0,36 | 0,65 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,2 % | 10,8 % | 11,4 % | 15,9 % | 13,2 % | 8,9 % | 31,8 % | 68,9 % | 35,1 % | 10,9 % | −0,8 % | 0,8 % | 23,2 % | 24,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 26 % | 18,2 % | 0,2 % | 5,7 % | 2,8 % | 40,5 % | −11,2 % | 16,4 % | 12,2 % | – | 17,3 % | 7,5 % | −10,8 % | – |
| Arbeidskapital | 1,9 mill kr | 1,4 mill kr | 1,2 mill kr | 716 263 kr | 252 808 kr | 742 904 kr | 1,9 mill kr | 1,7 mill kr | 1,6 mill kr | 1,4 mill kr | 1,5 mill kr | 1,5 mill kr | 1,5 mill kr | 1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter · HØVIK | 5 ans. |
Selger du til selskaper som SOUTHERN CROSS SPARS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.