GMC YARD AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2019 | 202 051 457 NOK |
| 2020 | 204 443 379 NOK |
| 2021 | 130 290 107 NOK |
| 2022 | 134 523 330 NOK |
| 2023 | 228 013 702 NOK |
| 2024 | 224 904 161 NOK |
| 2025 | 297 833 140 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Levere produkter, systemløsninger og tjenester til skip, rigger og faste offshoreinstallasjoner, samt annen virksomhet som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskap med samme eller lignende formål og investering i fast eiendom.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 297 833 | 224 904 | 228 014 | 134 523 | 130 290 | 204 443 | 202 051 |
| Sum kostnader | 298 633 | 214 528 | 211 258 | 138 498 | 133 999 | 187 879 | 180 718 |
| Driftsresultat | −800 | 10 376 | 16 755 | −3 975 | −3 709 | 16 565 | 21 333 |
| Sum finansinntekter | 941 | 555 | 518 | 78 | 10 | 638 | 595 |
| Sum finanskostnader | 1 698 | 592 | 718 | 217 | 168 | 492 | 389 |
| Netto finans | −757 | – | – | – | – | – | 206 |
| Resultat før skattekostnad | −1 557 | 10 339 | 16 555 | −4 114 | −3 867 | 16 710 | 21 539 |
| Årsresultat | −1 228 | 8 050 | 12 891 | −3 288 | −3 024 | 13 011 | 16 798 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 228 | – | – | – | – | – | 16 798 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 807 | 742 | 417 | 1 103 | 826 | 0 | 110 |
| Sum varige driftsmidler | 40 917 | 32 622 | 20 552 | 6 634 | 8 481 | 10 938 | 12 466 |
| Sum anleggsmidler | 41 724 | 33 364 | 20 969 | 7 737 | 9 306 | 10 938 | 12 576 |
| Sum fordringer | 36 439 | – | – | – | – | – | 64 641 |
| Sum omløpsmidler | 38 445 | 47 113 | 92 153 | 40 225 | 45 261 | 53 904 | 65 725 |
| Sum eiendeler | 80 168 | 80 477 | 113 122 | 47 962 | 54 567 | 64 842 | 78 301 |
| Sum innskutt egenkapital | 13 697 | – | – | – | – | – | 16 192 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 705 | – | – | – | – | – | 575 |
| Sum egenkapital | 16 402 | 16 679 | 22 629 | 12 747 | 14 091 | 17 115 | 16 766 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 356 | – | – | – | – | – | 507 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 016 | – | – | – | – | – | 826 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 371 | 3 712 | 308 | 0 | 31 | 250 | 1 333 |
| Sum kortsiktig gjeld | 60 395 | 59 755 | 90 185 | 34 928 | 39 923 | 46 950 | 60 202 |
| Sum gjeld | 63 766 | 63 798 | 90 493 | 35 216 | 40 477 | 47 727 | 61 535 |
| Sum egenkapital og gjeld | 80 168 | 80 477 | 113 122 | 47 962 | 54 567 | 64 842 | 78 301 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 1 812 | 27 683 | −6 894 | −9 963 | 34 824 | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −11 705 | −16 062 | −759 | −856 | −1 684 | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 9 892 | −11 622 | 7 653 | 10 819 | −33 142 | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 0 | 0 | −1 | −1 | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,3 % | 4,6 % | 7,4 % | −2,9 % | −2,9 % | 8,1 % | 10,6 % |
| Resultatmargin | −0,4 % | 3,6 % | 5,7 % | −2,4 % | −2,3 % | 6,4 % | 8,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,64 | 0,79 | 1,02 | 1,15 | 1,13 | 1,15 | 1,09 |
| Gjeldsgrad | 3,89 | 3,83 | 4 | 2,76 | 2,87 | 2,79 | 3,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | −7,5 % | 48,3 % | 57 % | −25,8 % | −21,5 % | 76 % | 100,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 32,4 % | −1,4 % | 69,5 % | 3,2 % | −36,3 % | 1,2 % | – |
| Arbeidskapital | −22 mill kr | −12,6 mill kr | 2 mill kr | 5,3 mill kr | 5,3 mill kr | 7 mill kr | 5,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter · HUNDVÅG | 59 ans. |
Selger du til selskaper som GMC YARD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.