SOGNALAM SA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2018 | 191 740 NOK |
| 2019 | 1 062 596 NOK |
| 2020 | 425 011 NOK |
| 2021 | 97 784 NOK |
| 2022 | 60 494 NOK |
| 2023 | 54 816 NOK |
| 2024 | 88 979 NOK |
| 2025 | 88 690 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Handel med produkt av sau og lam levert av partseigarane under merkenamnet Sognalam. Føretaket har til føremål å fremja medlemane sine økonomiske interesser gjennom deira deltaking i verksemda som leverandørar av varer til føretaket.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2019 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 89 | 89 | 55 | 60 | 98 | 425 | 1 063 | 192 |
| Sum kostnader | 70 | 86 | 95 | 80 | 77 | 409 | 707 | 385 |
| Driftsresultat | 18 | 3 | −40 | −19 | 21 | 16 | 356 | −193 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | −2 | – | – | 4 | 1 | – |
| Netto finans | 0 | 0 | −2 | – | – | −4 | −1 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 19 | 3 | −42 | −19 | 21 | 12 | 355 | −193 |
| Årsresultat | 18 | 3 | −42 | −20 | 16 | 9 | 319 | −193 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 3 | −42 | −20 | 16 | 9 | 319 | −193 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 2 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 0 | 2 | 11 | 10 | 4 | 121 | 168 | 21 |
| Sum omløpsmidler | 175 | 145 | 136 | 180 | 203 | 241 | 641 | 299 |
| Sum eiendeler | 175 | 145 | 136 | 182 | 203 | 241 | 641 | 299 |
| Sum innskutt egenkapital | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | 111 | 93 | 90 | 132 | 152 | 135 | 126 | −193 |
| Sum egenkapital | 157 | 138 | 135 | 178 | 197 | 181 | 172 | −193 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 1 | 33 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 33 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 19 | 7 | 0 | 4 | 6 | 60 | 436 | 492 |
| Sum gjeld | 19 | 7 | 0 | 4 | 6 | 60 | 470 | 492 |
| Sum egenkapital og gjeld | 175 | 145 | 136 | 182 | 203 | 241 | 641 | 299 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 20,7 % | 3,3 % | −72,4 % | −32,1 % | 21,8 % | 3,9 % | 33,5 % | −100,6 % |
| Resultatmargin | 20,8 % | 3,3 % | −76,9 % | −32,5 % | 16,7 % | 2,2 % | 30,1 % | −100,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 9,4 | 20,73 | 360,19 | 41,66 | 36,87 | 4,03 | 1,47 | 0,61 |
| Gjeldsgrad | 0,12 | 0,05 | 0 | 0,02 | 0,03 | 0,33 | 2,73 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,8 % | 2,1 % | −31,2 % | −11,1 % | 8,3 % | 5,1 % | 186 % | 100,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −0,3 % | 62,3 % | −9,4 % | −38,1 % | −77 % | −60 % | 454,2 % | – |
| Arbeidskapital | 156 797 kr | 138 360 kr | 135 415 kr | 175 590 kr | 197 260 kr | 181 484 kr | 205 114 kr | −192 956 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Engroshandel med kjøtt og kjøttvarer · LÆRDAL |
Selger du til selskaper som SOGNALAM SA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.