ARNE B CORNELIUSSEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 222 990 665 NOK |
| 2012 | 220 803 549 NOK |
| 2013 | 218 376 888 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | 234 582 696 NOK |
| 2016 | 247 789 444 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 245 472 652 NOK |
| 2019 | 248 384 278 NOK |
| 2020 | 284 442 851 NOK |
| 2021 | 295 814 338 NOK |
| 2022 | 318 348 000 NOK |
| 2023 | 333 904 000 NOK |
| 2024 | 303 756 000 NOK |
| 2025 | 291 646 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Handel og produksjon og alt som står i forbindelse med dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 291 646 | 303 756 | 333 904 | 318 348 | 295 814 | 284 443 | 248 384 | 245 473 | 247 789 | 234 583 | 218 377 | 220 804 | 222 991 |
| Sum kostnader | 279 106 | 276 567 | 301 009 | 291 540 | 272 004 | 264 277 | 236 261 | 232 243 | 231 564 | 218 280 | 206 863 | 207 318 | 207 933 |
| Driftsresultat | 12 540 | 27 189 | 32 895 | 26 808 | 23 810 | 20 166 | 12 123 | 13 229 | 16 225 | 16 303 | 11 514 | 13 485 | 15 058 |
| Sum finansinntekter | 541 | 9 754 | 928 | 155 | 3 572 | 1 597 | 315 | 135 | 1 363 | 1 996 | 768 | 107 | 640 |
| Sum finanskostnader | 4 572 | 4 488 | 12 670 | 2 260 | 1 934 | 5 614 | 2 041 | 317 | 1 721 | 2 169 | 1 487 | 1 869 | 2 186 |
| Netto finans | −4 031 | – | – | – | – | – | −1 726 | −182 | −358 | −173 | −719 | −1 763 | −1 546 |
| Resultat før skattekostnad | 8 509 | 32 455 | 21 153 | 24 703 | 25 449 | 16 149 | 10 397 | 13 047 | 15 867 | 16 130 | 10 795 | 11 723 | 13 512 |
| Årsresultat | 6 573 | 26 374 | 16 347 | 19 290 | 19 845 | 12 605 | 8 067 | 9 970 | 11 775 | 11 688 | 7 678 | 8 334 | 9 617 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 572 | – | – | – | – | – | 8 067 | 9 970 | 11 775 | 11 688 | 7 678 | 8 334 | 9 617 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 732 | 536 | 393 | 370 | 895 | 1 103 | 645 | 504 | 300 | 546 | 773 | 637 | 599 |
| Sum varige driftsmidler | 15 679 | 12 718 | 13 345 | 13 041 | 11 688 | 2 776 | 4 086 | 5 594 | 7 203 | 7 602 | 6 086 | 8 276 | 8 874 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 27 500 | 27 500 | 26 500 | – | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 43 911 | 40 754 | 40 238 | 13 411 | 12 582 | 3 879 | 4 731 | 6 097 | 7 502 | 8 148 | 6 858 | 8 913 | 9 473 |
| Sum fordringer | 32 271 | – | – | – | – | – | 44 622 | 48 914 | 31 999 | 33 596 | 31 058 | 33 135 | 33 639 |
| Sum omløpsmidler | 73 820 | 106 945 | 107 780 | 89 449 | 70 054 | 67 047 | 74 262 | 73 171 | 61 823 | 61 021 | 58 433 | 60 393 | 63 365 |
| Sum eiendeler | 117 731 | 147 699 | 148 018 | 102 860 | 82 636 | 70 926 | 78 993 | 79 269 | 69 325 | 69 169 | 65 291 | 69 306 | 72 839 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 | – | – | – | – | – | 2 000 | 32 979 | 2 000 | 20 805 | 18 273 | 18 594 | 2 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 25 286 | – | – | – | – | – | 30 873 | – | 20 581 | – | – | – | 16 261 |
| Sum egenkapital | 27 286 | 28 276 | 30 347 | 30 451 | 18 936 | 18 241 | 32 873 | 32 979 | 22 581 | 20 805 | 18 273 | 18 594 | 18 261 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 | – | – | – | – | – | 37 | 18 | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 1 | 80 | – | 59 | 60 | 57 | 37 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 90 444 | 119 343 | 117 607 | 72 350 | 63 640 | 52 629 | 46 083 | 46 272 | 46 745 | 48 364 | 47 019 | 50 712 | 54 578 |
| Sum gjeld | 90 445 | 119 423 | 117 671 | 72 409 | 63 700 | 52 686 | 46 120 | 46 290 | 46 745 | 48 364 | 47 019 | 50 712 | 54 578 |
| Sum egenkapital og gjeld | 117 731 | 147 699 | 148 018 | 102 860 | 82 636 | 70 926 | 78 993 | 79 269 | 69 325 | 69 169 | 65 291 | 69 306 | 72 839 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 32 625 | 17 839 | 25 463 | 13 101 | 9 323 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −2 420 | 28 487 | −2 733 | −10 385 | 27 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −30 205 | 10 648 | −22 731 | −2 718 | −9 349 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | – | 0 | −3 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,3 % | 9 % | 9,9 % | 8,4 % | 8,1 % | 7,1 % | 4,9 % | 5,4 % | 6,6 % | 7 % | 5,3 % | 6,1 % | 6,8 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 8,7 % | 4,9 % | 6,1 % | 6,7 % | 4,4 % | 3,3 % | 4,1 % | 4,8 % | 5 % | 3,5 % | 3,8 % | 4,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 0,9 | 0,92 | 1,24 | 1,1 | 1,27 | 1,61 | 1,58 | 1,32 | 1,26 | 1,24 | 1,19 | 1,16 |
| Gjeldsgrad | 3,31 | 4,22 | 3,88 | 2,38 | 3,36 | 2,89 | 1,4 | 1,4 | 2,07 | 2,32 | 2,57 | 2,73 | 2,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,1 % | 93,3 % | 53,9 % | 63,3 % | 104,8 % | 69,1 % | 24,5 % | 30,2 % | 52,2 % | 56,2 % | 42 % | 44,8 % | 52,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −4 % | −9 % | 4,9 % | 7,6 % | 4 % | 14,5 % | 1,2 % | – | 5,6 % | – | −1,1 % | −1 % | – |
| Arbeidskapital | −16,6 mill kr | −12,4 mill kr | −9,8 mill kr | 17,1 mill kr | 6,4 mill kr | 14,4 mill kr | 28,2 mill kr | 26,9 mill kr | 15,1 mill kr | 12,7 mill kr | 11,4 mill kr | 9,7 mill kr | 8,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (2)
Engroshandel med kjøtt og kjøttvarer · OSLO | 32 ans. |
Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted · STOKKE | 12 ans. |
Selger du til selskaper som ARNE B CORNELIUSSEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.