SNARSETVÆRING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 1 127 633 NOK |
| 2012 | 4 991 322 NOK |
| 2013 | 3 747 248 NOK |
| 2014 | 4 642 960 NOK |
| 2015 | 7 317 513 NOK |
| 2016 | 8 681 922 NOK |
| 2017 | 18 620 882 NOK |
| 2018 | 8 964 094 NOK |
| 2019 | 10 134 342 NOK |
| 2020 | 10 566 448 NOK |
| 2021 | 47 007 647 NOK |
| 2022 | 8 432 175 NOK |
| 2023 | 8 444 987 NOK |
| 2024 | 6 373 535 NOK |
| 2025 | 13 549 074 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Fiske og fangst samt virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder deltakelse i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 13 549 | 6 374 | 8 445 | 8 432 | 47 008 | 10 566 | 10 134 | 8 964 | 18 621 | 8 682 | 7 318 | 4 643 | 3 747 | 4 991 | 1 128 |
| Sum kostnader | 9 053 | 7 863 | 7 513 | 8 873 | 4 285 | 8 539 | 8 244 | 7 306 | 7 351 | 6 775 | 4 997 | 4 272 | 3 576 | 4 441 | 1 009 |
| Driftsresultat | 4 496 | −1 489 | 932 | −441 | 42 722 | 2 028 | 1 890 | 1 658 | 11 270 | 1 907 | 2 320 | 371 | 171 | 551 | 118 |
| Sum finansinntekter | 557 | 456 | 417 | 206 | 197 | 64 | 59 | 39 | 34 | 477 | 2 | 9 | 18 | 19 | – |
| Sum finanskostnader | 2 450 | 3 066 | 6 437 | 854 | 88 | 1 117 | 1 367 | 1 008 | 538 | 561 | 520 | 509 | 562 | 514 | – |
| Netto finans | −1 893 | −2 610 | −6 020 | −648 | 109 | −1 054 | −1 308 | −969 | −504 | −84 | −518 | −499 | −544 | −495 | −81 |
| Resultat før skattekostnad | 2 603 | −4 099 | −5 088 | −1 088 | 42 831 | 974 | 582 | 689 | 10 766 | 1 822 | 1 802 | −128 | −373 | 55 | 37 |
| Årsresultat | 2 022 | −3 196 | −4 830 | −854 | 33 399 | 754 | 448 | 639 | 8 284 | 1 392 | 1 338 | −99 | −278 | 37 | 37 |
| Totalresultat | 2 022 | −3 196 | −4 830 | 0 | 33 399 | 754 | 448 | 639 | 8 284 | 1 392 | 1 338 | −99 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 022 | −3 196 | −4 830 | −854 | 33 399 | 754 | 448 | 639 | 8 284 | 1 392 | 1 338 | −99 | −278 | 37 | 37 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 35 883 | 36 383 | 36 883 | 32 383 | 20 827 | 21 146 | 18 210 | 18 372 | 12 154 | 12 289 | 8 045 | 8 150 | 8 207 | 8 341 |
| Sum varige driftsmidler | 1 128 | 50 211 | 52 251 | 31 946 | 18 943 | 27 200 | 27 972 | 26 751 | 3 537 | 6 616 | 6 823 | 7 010 | 6 121 | 4 982 | 4 900 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 109 | 109 | 109 | 4 009 | 4 009 | 9 | 9 | 9 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 5 237 | 86 203 | 88 743 | 72 838 | 55 335 | 48 036 | 49 127 | 44 970 | 21 909 | 18 770 | 19 112 | 15 055 | 14 270 | 13 188 | 13 241 |
| Sum fordringer | 5 341 | 772 | 896 | 4 860 | 3 656 | 5 208 | 1 007 | 1 890 | 11 003 | 2 504 | 203 | 174 | 126 | 130 | 819 |
| Sum omløpsmidler | 53 074 | 10 780 | 12 756 | 12 202 | 20 268 | 10 483 | 4 535 | 7 885 | 14 333 | 4 157 | 1 065 | 680 | 2 217 | 1 213 | 1 734 |
| Sum eiendeler | 58 311 | 96 983 | 101 498 | 85 040 | 75 604 | 58 519 | 53 661 | 52 855 | 36 242 | 22 927 | 20 177 | 15 735 | 16 487 | 14 401 | 14 975 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 43 043 | 37 041 | 40 236 | 45 066 | 45 920 | 12 521 | 11 768 | 11 320 | 10 681 | 2 397 | 1 006 | −332 | −233 | 44 | 7 |
| Sum egenkapital | 43 143 | 37 141 | 40 336 | 45 166 | 46 020 | 12 621 | 11 868 | 11 420 | 10 781 | 2 497 | 1 106 | −232 | −133 | 144 | 107 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 7 438 | 7 589 | 8 492 | 8 846 | 10 671 | 2 854 | 2 634 | 2 500 | 2 458 | 765 | 357 | – | – | 18 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 098 | 49 711 | 49 723 | 27 822 | 16 959 | 3 143 | 38 344 | 37 446 | 20 824 | 18 330 | 17 897 | 15 410 | 16 042 | 12 980 | 13 940 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 536 | 57 300 | 58 215 | 36 668 | 27 630 | 39 796 | 40 978 | 39 946 | 23 282 | 19 094 | 18 254 | 15 410 | 16 042 | 12 999 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 632 | 2 542 | 2 948 | 3 206 | 1 954 | 3 248 | 816 | 1 489 | 2 179 | 1 335 | 817 | 557 | 578 | 1 259 | 927 |
| Sum gjeld | 15 168 | 59 842 | 61 162 | 39 874 | 29 584 | 45 898 | 41 794 | 41 435 | 25 461 | 20 430 | 19 071 | 15 967 | 16 621 | 14 257 | 14 868 |
| Sum egenkapital og gjeld | 58 311 | 96 983 | 101 498 | 85 040 | 75 604 | 58 519 | 53 661 | 52 855 | 36 242 | 22 927 | 20 177 | 15 735 | 16 487 | 14 401 | 14 975 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 33,2 % | −23,4 % | 11 % | −5,2 % | 90,9 % | 19,2 % | 18,7 % | 18,5 % | 60,5 % | 22 % | 31,7 % | 8 % | 4,6 % | 11 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | 14,9 % | −50,1 % | −57,2 % | −10,1 % | 71,1 % | 7,1 % | 4,4 % | 7,1 % | 44,5 % | 16 % | 18,3 % | −2,1 % | −7,4 % | 0,7 % | 3,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 11,46 | 4,24 | 4,33 | 3,81 | 10,37 | 3,23 | 5,56 | 5,3 | 6,58 | 3,11 | 1,3 | 1,22 | 3,83 | 0,96 | 1,87 |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 1,61 | 1,52 | 0,88 | 0,64 | 3,64 | 3,52 | 3,63 | 2,36 | 8,18 | 17,25 | – | – | 98,98 | 139,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,7 % | −8,6 % | −12 % | −1,9 % | 72,6 % | 6 % | 3,8 % | 5,6 % | 76,8 % | 55,7 % | 121 % | 42,5 % | 207,9 % | 25,8 % | 34,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 112,6 % | −24,5 % | 0,2 % | −82,1 % | 344,9 % | 4,3 % | 13,1 % | −51,9 % | 114,5 % | 18,6 % | 57,6 % | 23,9 % | −24,9 % | 342,6 % | – |
| Arbeidskapital | 48,4 mill kr | 8,2 mill kr | 9,8 mill kr | 9 mill kr | 18,3 mill kr | 7,2 mill kr | 3,7 mill kr | 6,4 mill kr | 12,2 mill kr | 2,8 mill kr | 247 883 kr | 122 754 kr | 1,6 mill kr | −45 536 kr | 806 543 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Fiske og fangst i sjø · STRAUMSJØEN |
Selger du til selskaper som SNARSETVÆRING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.