HAVBØR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 23 592 535 NOK |
| 2012 | 22 747 553 NOK |
| 2013 | 19 928 979 NOK |
| 2014 | 22 139 411 NOK |
| 2015 | 32 168 996 NOK |
| 2016 | 41 781 212 NOK |
| 2017 | 37 829 321 NOK |
| 2018 | 34 398 916 NOK |
| 2019 | 53 284 191 NOK |
| 2020 | 40 768 740 NOK |
| 2021 | 35 914 184 NOK |
| 2022 | 60 638 231 NOK |
| 2023 | 63 959 743 NOK |
| 2024 | 64 026 664 NOK |
| 2025 | 79 700 595 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Fiske og fangst og virksomhet som faller inn under dette, herunder å delta i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 79 701 | 64 027 | 63 960 | 60 638 | 35 914 | 40 769 | 53 284 | 34 399 | 37 829 | 41 781 | 32 169 | 22 139 | 19 929 | 22 748 | 23 593 |
| Sum kostnader | 51 332 | 46 030 | 46 342 | 43 858 | 38 344 | 26 247 | 30 029 | 27 558 | 26 192 | 31 158 | 26 023 | 23 327 | 17 383 | 19 647 | 18 707 |
| Driftsresultat | 28 369 | 17 997 | 17 618 | 16 780 | −2 430 | 14 522 | 23 255 | 6 840 | 11 637 | 10 623 | 6 146 | −1 188 | 2 546 | 3 100 | 4 886 |
| Sum finansinntekter | 1 048 | 259 | 426 | 442 | 24 | 154 | 225 | 142 | 170 | 205 | 62 | 142 | 138 | 257 | – |
| Sum finanskostnader | 17 586 | 19 109 | 13 122 | 9 763 | 4 723 | 4 568 | 6 014 | 5 694 | 5 640 | 5 853 | 5 961 | 4 904 | 2 453 | 1 913 | – |
| Netto finans | −16 538 | – | – | −9 321 | −4 699 | – | −5 789 | −5 552 | −5 470 | −5 647 | −5 898 | −4 762 | −2 315 | −1 655 | −2 065 |
| Resultat før skattekostnad | 11 831 | −853 | 4 922 | 7 459 | −7 129 | 10 109 | 17 467 | 1 289 | 6 167 | 4 976 | 248 | −5 951 | 231 | 1 445 | 2 821 |
| Årsresultat | 9 152 | −717 | 3 616 | 5 770 | −5 415 | 7 865 | 13 601 | 1 154 | 3 830 | 3 747 | 193 | −4 377 | 211 | 1 019 | 2 037 |
| Sum overføringer og disponeringer | 9 152 | – | – | 5 770 | −5 415 | – | 13 601 | 1 154 | 3 830 | 3 747 | 193 | −4 377 | 211 | 1 019 | 2 037 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 105 570 | 109 825 | 134 079 | 48 664 | 50 919 | 41 075 | 43 027 | 48 919 | 52 995 | 66 303 | 47 225 | 42 319 | 43 819 | 15 938 | 16 454 |
| Sum varige driftsmidler | 152 071 | 154 281 | 157 279 | 157 736 | 150 469 | 6 415 | 63 069 | 65 070 | 65 155 | 77 391 | 73 440 | 72 032 | 19 881 | 14 402 | 9 616 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 39 411 | 4 891 | 1 398 | 926 | 5 053 | 4 674 | 4 376 | 4 309 | 4 158 | 468 | 670 | 3 532 | 2 989 | 2 252 | 1 415 |
| Sum anleggsmidler | 297 053 | 268 996 | 292 756 | 207 326 | 206 441 | 52 164 | 110 472 | 118 298 | 122 308 | 144 161 | 121 335 | 117 884 | 66 689 | 32 593 | 27 486 |
| Sum fordringer | 2 408 | – | – | 32 215 | 28 270 | – | 67 732 | 37 350 | 39 272 | 21 425 | 18 200 | 19 299 | 913 | 14 420 | 16 478 |
| Sum omløpsmidler | 21 245 | 46 717 | 37 207 | 46 206 | 47 057 | 76 616 | 73 742 | 39 850 | 43 529 | 25 123 | 18 639 | 23 955 | 1 608 | 14 665 | 18 016 |
| Sum eiendeler | 318 298 | 315 713 | 329 963 | 253 532 | 253 498 | 128 779 | 184 214 | 158 148 | 165 838 | 169 284 | 139 974 | 141 838 | 68 298 | 47 258 | 45 501 |
| Sum innskutt egenkapital | 180 | – | – | 180 | 180 | – | 180 | 180 | 180 | 180 | 180 | 180 | 180 | 180 | 180 |
| Sum opptjent egenkapital | 19 564 | – | – | 7 514 | 6 743 | – | 11 219 | 11 008 | 9 854 | 1 834 | −1 913 | −2 186 | 2 191 | 1 980 | 1 988 |
| Sum egenkapital | 19 744 | 10 593 | 11 310 | 7 694 | 6 923 | 12 053 | 11 399 | 11 188 | 10 034 | 2 014 | −1 733 | −2 006 | 2 371 | 2 160 | 2 168 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 12 790 | – | – | 8 942 | 7 253 | – | 7 894 | 4 020 | 3 885 | 1 548 | 319 | 234 | 1 808 | 1 788 | 1 775 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 268 488 | – | – | 214 238 | 221 450 | – | 144 206 | 136 898 | 145 789 | 161 053 | 135 737 | 135 000 | – | 34 053 | 35 815 |
| Sum langsiktig gjeld | 281 279 | 273 913 | 273 250 | 223 179 | 228 703 | 93 484 | 152 100 | 140 919 | 149 675 | 162 600 | 136 056 | 135 234 | 1 808 | 35 840 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 275 | 21 097 | 35 156 | 22 659 | 17 872 | 14 299 | 20 714 | 6 041 | 6 129 | 4 670 | 5 651 | 8 610 | 64 119 | 9 257 | 5 743 |
| Sum gjeld | 298 553 | 305 121 | 318 653 | 245 839 | 246 575 | 116 727 | 172 814 | 146 960 | 155 803 | 167 270 | 141 707 | 143 845 | 65 927 | 45 097 | 43 334 |
| Sum egenkapital og gjeld | 318 298 | 315 713 | 329 963 | 253 532 | 253 498 | 128 779 | 184 214 | 158 148 | 165 838 | 169 284 | 139 974 | 141 838 | 68 298 | 47 258 | 45 501 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 35,6 % | 28,1 % | 27,5 % | 27,7 % | −6,8 % | 35,6 % | 43,6 % | 19,9 % | 30,8 % | 25,4 % | 19,1 % | −5,4 % | 12,8 % | 13,6 % | 20,7 % |
| Resultatmargin | 11,5 % | −1,1 % | 5,7 % | 9,5 % | −15,1 % | 19,3 % | 25,5 % | 3,4 % | 10,1 % | 9 % | 0,6 % | −19,8 % | 1,1 % | 4,5 % | 8,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,23 | 2,21 | 1,06 | 2,04 | 2,63 | 5,36 | 3,56 | 6,6 | 7,1 | 5,38 | 3,3 | 2,78 | 0,03 | 1,58 | 3,14 |
| Gjeldsgrad | 15,12 | 28,8 | 28,17 | 31,95 | 35,62 | 9,68 | 15,16 | 13,14 | 15,53 | 83,03 | – | – | 27,81 | 20,88 | 19,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 46,4 % | −6,8 % | 32 % | 75 % | −78,2 % | 65,3 % | 119,3 % | 10,3 % | 38,2 % | 186 % | −11,1 % | 218,2 % | 8,9 % | 47,2 % | 94 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 24,5 % | 0,1 % | 5,5 % | 68,8 % | −11,9 % | −23,5 % | 54,9 % | −9,1 % | −9,5 % | 29,9 % | 45,3 % | 11,1 % | −12,4 % | −3,6 % | – |
| Arbeidskapital | 4 mill kr | 25,6 mill kr | 2,1 mill kr | 23,5 mill kr | 29,2 mill kr | 62,3 mill kr | 53 mill kr | 33,8 mill kr | 37,4 mill kr | 20,5 mill kr | 13 mill kr | 15,3 mill kr | −62,5 mill kr | 5,4 mill kr | 12,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Fiske og fangst i sjø · STRAUMSJØEN | 15 ans. |
Selger du til selskaper som HAVBØR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.