SIGDALPUKK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 4 284 988 NOK |
| 2013 | 4 408 241 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | 5 200 779 NOK |
| 2016 | 8 046 011 NOK |
| 2017 | 8 510 722 NOK |
| 2018 | 10 165 381 NOK |
| 2019 | 9 590 619 NOK |
| 2020 | 15 729 232 NOK |
| 2021 | 13 703 850 NOK |
| 2022 | 16 679 312 NOK |
| 2023 | 10 671 188 NOK |
| 2024 | 9 843 174 NOK |
| 2025 | 9 271 646 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Pukkverk, steinknusing, transport, sprengning, entreprenørvirksomhet og investering i selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 9 272 | 9 843 | 10 671 | 16 679 | 13 704 | 15 729 | 9 591 | 10 165 | 8 511 | 8 046 | 5 201 | 4 408 | 4 285 |
| Sum kostnader | 10 909 | 11 306 | 11 081 | 15 696 | 12 382 | 14 356 | 9 106 | 9 572 | 8 012 | 7 718 | 4 979 | 4 185 | 4 074 |
| Driftsresultat | −1 637 | −1 463 | −410 | 983 | 1 322 | 1 373 | 484 | 593 | 499 | 328 | 222 | 223 | 211 |
| Sum finansinntekter | 10 | 4 | 0 | 1 | – | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 | 9 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 144 | 206 | 260 | 183 | 139 | 224 | 258 | 276 | 232 | 268 | 231 | 196 | 120 |
| Netto finans | −134 | −201 | −260 | −182 | −139 | −224 | −257 | −276 | −232 | −260 | −223 | −196 | −120 |
| Resultat før skattekostnad | −1 771 | −1 664 | −670 | 801 | 1 183 | 1 150 | 227 | 317 | 267 | 68 | −1 | 27 | 91 |
| Årsresultat | −1 771 | −1 770 | −523 | 625 | 923 | 1 014 | 44 | 317 | 99 | 21 | −1 | 20 | 69 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −1 770 | −523 | 625 | 923 | 1 014 | 44 | 317 | 99 | 21 | −1 | 20 | 69 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 106 | 141 | 58 | 222 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 948 | 1 491 | 2 096 | 2 929 | 2 624 | 3 085 | 3 886 | 5 272 | 2 962 | 4 359 | 3 059 | 3 369 | 3 620 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 830 | 830 | 0 | – | – | – | 329 | 329 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 777 | 2 320 | 2 202 | 3 070 | 2 682 | 3 307 | 4 215 | 5 601 | 2 962 | 4 359 | 3 059 | 3 369 | 3 620 |
| Sum fordringer | 886 | 1 548 | 5 258 | 3 118 | 2 121 | 6 294 | 2 130 | 1 261 | 1 428 | 1 327 | 804 | 843 | 739 |
| Sum omløpsmidler | 3 380 | 4 012 | 10 591 | 6 868 | 5 224 | 8 644 | 4 601 | 2 871 | 3 030 | 2 519 | 2 064 | 1 757 | 987 |
| Sum eiendeler | 5 158 | 6 333 | 12 793 | 9 938 | 7 906 | 11 951 | 8 816 | 8 471 | 5 992 | 6 879 | 5 124 | 5 126 | 4 607 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Sum opptjent egenkapital | −46 | 1 724 | 3 495 | 3 371 | 2 746 | 1 823 | 809 | 766 | 260 | 162 | −0 | 89 | 69 |
| Sum egenkapital | 254 | 2 024 | 3 795 | 3 671 | 3 046 | 2 123 | 1 109 | 1 066 | 560 | 462 | 300 | 389 | 369 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | 47 | – | 28 | 22 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 573 | 1 363 | 2 701 | 2 737 | 1 676 | 3 345 | 5 351 | 5 756 | 3 861 | 4 795 | 3 741 | 3 356 | 3 869 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 1 363 | 2 701 | 2 737 | 1 676 | 3 345 | 5 351 | 5 756 | 3 861 | 4 842 | 3 741 | 3 384 | 3 891 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 331 | 2 946 | 6 297 | 3 530 | 3 184 | 6 483 | 2 355 | 1 650 | 1 570 | 1 575 | 1 082 | 1 352 | 347 |
| Sum gjeld | 4 904 | 4 308 | 8 998 | 6 268 | 4 860 | 9 828 | 7 706 | 7 406 | 5 431 | 6 417 | 4 824 | 4 736 | 4 238 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 158 | 6 333 | 12 793 | 9 938 | 7 906 | 11 951 | 8 816 | 8 471 | 5 992 | 6 879 | 5 124 | 5 126 | 4 607 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −17,7 % | −14,9 % | −3,8 % | 5,9 % | 9,6 % | 8,7 % | 5,1 % | 5,8 % | 5,9 % | 4,1 % | 4,3 % | 5,1 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | −19,1 % | −18 % | −4,9 % | 3,8 % | 6,7 % | 6,5 % | 0,5 % | 3,1 % | 1,2 % | 0,3 % | −0 % | 0,5 % | 1,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,78 | 1,36 | 1,68 | 1,95 | 1,64 | 1,33 | 1,95 | 1,74 | 1,93 | 1,6 | 1,91 | 1,3 | 2,84 |
| Gjeldsgrad | 19,34 | 2,13 | 2,37 | 1,71 | 1,6 | 4,63 | 6,95 | 6,95 | 9,69 | 13,9 | 16,09 | 12,16 | 11,48 |
| Egenkapitalrentabilitet | −698,5 % | −87,5 % | −13,8 % | 17 % | 30,3 % | 47,8 % | 3,9 % | 29,7 % | 17,6 % | 4,5 % | −0,2 % | 5,2 % | 18,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −5,8 % | −7,8 % | −36 % | 21,7 % | −12,9 % | 64 % | −5,7 % | 19,4 % | 5,8 % | 54,7 % | – | 2,9 % | – |
| Arbeidskapital | −950 549 kr | 1,1 mill kr | 4,3 mill kr | 3,3 mill kr | 2 mill kr | 2,2 mill kr | 2,2 mill kr | 1,2 mill kr | 1,5 mill kr | 944 249 kr | 981 939 kr | 405 116 kr | 639 790 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · NEDRE EGGEDAL |
Selger du til selskaper som SIGDALPUKK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.