SIGDAL MØLLE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 3 834 042 NOK |
| 2015 | 5 453 393 NOK |
| 2016 | 5 567 229 NOK |
| 2017 | 4 713 322 NOK |
| 2018 | 3 951 505 NOK |
| 2019 | 4 133 538 NOK |
| 2020 | 5 779 177 NOK |
| 2021 | 3 987 279 NOK |
| 2022 | 3 762 694 NOK |
| 2023 | 4 137 225 NOK |
| 2024 | 3 698 982 NOK |
| 2025 | 3 719 676 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Kjøp og salg av økologiske korn og melprodukter, samt annen forretningsdrift som kan relateres til slik virksomhet.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 720 | 3 699 | 4 137 | 3 763 | 3 987 | 5 779 | 4 134 | 3 952 | 4 713 | 5 567 | 5 453 | 3 834 |
| Sum kostnader | 4 174 | 4 615 | 3 938 | 5 368 | 4 552 | 6 010 | 3 923 | 3 857 | 4 563 | 5 252 | 5 346 | 3 731 |
| Driftsresultat | −455 | −916 | 199 | −1 605 | −564 | −231 | 211 | 95 | 150 | 316 | 108 | 103 |
| Sum finansinntekter | 3 | 4 | 0 | 23 | 22 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 3 |
| Sum finanskostnader | 187 | 241 | 232 | 136 | 96 | 76 | 281 | 37 | 29 | 29 | 21 | 38 |
| Netto finans | −184 | −238 | −232 | −113 | −74 | −74 | −279 | −37 | −29 | −27 | −20 | −35 |
| Resultat før skattekostnad | −638 | −1 154 | −32 | −1 718 | −639 | −304 | −68 | 58 | 121 | 289 | 88 | 68 |
| Årsresultat | −638 | −1 154 | −32 | −1 718 | −639 | −260 | −97 | 43 | 95 | 248 | 88 | 68 |
| Totalresultat | – | −1 154 | −32 | −1 718 | −639 | – | – | – | – | 248 | 88 | 68 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −1 154 | −32 | −1 718 | −639 | −260 | −97 | 43 | 95 | 248 | 88 | 68 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 1 | 117 | 273 | 341 | 80 | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 538 | 2 707 | 2 968 | 3 260 | 3 261 | 3 286 | 1 438 | 987 | 1 007 | 1 144 | 1 347 | 978 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 205 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Sum anleggsmidler | 2 544 | 2 714 | 3 091 | 3 539 | 3 608 | 3 372 | 1 444 | 1 192 | 1 012 | 1 149 | 1 352 | 983 |
| Sum fordringer | 593 | 948 | 637 | 446 | 798 | 521 | 453 | 382 | 526 | 845 | 752 | 899 |
| Sum investeringer | 55 | 55 | 55 | 55 | 55 | 55 | 55 | 56 | 56 | 56 | 56 | 56 |
| Sum omløpsmidler | 1 657 | 2 019 | 1 641 | 1 524 | 1 905 | 2 087 | 1 509 | 2 085 | 1 344 | 1 803 | 1 114 | 1 267 |
| Sum eiendeler | 4 201 | 4 733 | 4 732 | 5 063 | 5 513 | 5 459 | 2 952 | 3 276 | 2 356 | 2 952 | 2 466 | 2 250 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 313 | 3 539 | 2 325 | 2 325 | 2 345 | 707 | 707 | 707 | 707 | 707 | 707 | 707 |
| Sum opptjent egenkapital | −4 129 | −3 490 | −2 336 | −2 304 | −586 | 53 | 312 | 409 | 366 | 272 | 24 | −64 |
| Sum egenkapital | 184 | 49 | −11 | 21 | 1 759 | 760 | 1 019 | 1 116 | 1 073 | 979 | 731 | 643 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | 44 | 53 | 59 | 41 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 028 | 2 281 | 2 627 | 2 971 | 1 782 | 2 073 | 1 274 | 1 485 | 336 | 228 | 286 | 82 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 2 281 | 2 627 | 2 971 | 1 782 | 2 073 | 1 319 | 1 538 | 395 | 269 | 286 | 82 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 989 | 2 403 | 2 117 | 2 071 | 1 972 | 2 627 | 614 | 622 | 888 | 1 704 | 1 449 | 1 524 |
| Sum gjeld | 4 017 | 4 684 | 4 743 | 5 042 | 3 754 | 4 700 | 1 933 | 2 160 | 1 283 | 1 973 | 1 735 | 1 607 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 201 | 4 733 | 4 732 | 5 063 | 5 513 | 5 459 | 2 952 | 3 276 | 2 356 | 2 952 | 2 466 | 2 250 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −12,2 % | −24,8 % | 4,8 % | −42,7 % | −14,2 % | −4 % | 5,1 % | 2,4 % | 3,2 % | 5,7 % | 2 % | 2,7 % |
| Resultatmargin | −17,2 % | −31,2 % | −0,8 % | −45,7 % | −16 % | −4,5 % | −2,3 % | 1,1 % | 2 % | 4,5 % | 1,6 % | 1,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,83 | 0,84 | 0,78 | 0,74 | 0,97 | 0,79 | 2,46 | 3,35 | 1,51 | 1,06 | 0,77 | 0,83 |
| Gjeldsgrad | 21,78 | 96,1 | – | 238,07 | 2,13 | 6,19 | 1,9 | 1,93 | 1,19 | 2,02 | 2,37 | 2,5 |
| Egenkapitalrentabilitet | −346 % | – | 288,9 % | – | −36,3 % | −34,2 % | −9,5 % | 3,9 % | 8,8 % | 25,3 % | 12 % | 10,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 0,6 % | −10,6 % | 10 % | −5,6 % | −31 % | 39,8 % | 4,6 % | −16,2 % | −15,3 % | 2,1 % | 42,2 % | – |
| Arbeidskapital | −331 201 kr | −383 808 kr | −475 796 kr | −546 556 kr | −66 968 kr | −540 066 kr | 894 826 kr | 1,5 mill kr | 456 654 kr | 98 506 kr | −334 942 kr | −257 106 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer · PRESTFOSS |
Selger du til selskaper som SIGDAL MØLLE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.