SERVOGEAR AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Industri og handel.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2023, 2022, 2021, 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 140 254 | 137 214 | 116 038 | 126 482 | 78 121 |
| Sum kostnader | 152 236 | 167 237 | 123 742 | 124 654 | 77 228 |
| Driftsresultat | −11 982 | −30 023 | −7 704 | 1 828 | 893 |
| Sum finansinntekter | 4 462 | 2 417 | 1 294 | 384 | 806 |
| Sum finanskostnader | 8 187 | 5 689 | 2 879 | 1 814 | 2 469 |
| Resultat før skattekostnad | −15 707 | −33 295 | −9 290 | 398 | −771 |
| Årsresultat | −12 261 | −25 992 | −5 603 | 771 | −610 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 21 853 | 16 816 | 14 918 | 9 121 | 7 676 |
| Sum varige driftsmidler | 3 457 | 9 114 | 9 351 | 6 955 | 5 502 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 25 310 | 25 931 | 24 270 | 16 076 | 13 178 |
| Sum omløpsmidler | 119 748 | 132 467 | 75 046 | 77 436 | 75 756 |
| Sum eiendeler | 145 059 | 158 398 | 99 316 | 93 512 | 88 934 |
| Sum egenkapital | 15 092 | 27 352 | 20 620 | 26 224 | 23 422 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 284 | 359 | 24 656 | 37 551 |
| Sum kortsiktig gjeld | 116 383 | 128 198 | 76 984 | 41 416 | 26 205 |
| Sum gjeld | 129 967 | 131 046 | 78 695 | 67 289 | 65 512 |
| Sum egenkapital og gjeld | 145 059 | 158 398 | 99 316 | 93 512 | 88 934 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −9 304 | −44 009 | 49 730 | 4 366 | 6 233 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −4 679 | −8 208 | −7 945 | −5 875 | −275 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 13 965 | 42 351 | −33 520 | −4 672 | 354 |
| Netto endring i likvider | −18 | −9 866 | 8 265 | −6 181 | 6 311 |
| Likvider ved periodens slutt | 114 | 131 | 9 997 | 1 732 | 7 913 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −8,5 % | −21,9 % | −6,6 % | 1,5 % | 1,1 % |
| Resultatmargin | −8,7 % | −18,9 % | −4,8 % | 0,6 % | −0,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,03 | 0,97 | 1,87 | 2,89 |
| Gjeldsgrad | 8,61 | 4,79 | 3,82 | 2,57 | 2,8 |
| Egenkapitalrentabilitet | −81,2 % | −95 % | −27,2 % | 2,9 % | −2,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,2 % | 18,2 % | −8,3 % | 61,9 % | – |
| Arbeidskapital | 3,4 mill kr | 4,3 mill kr | −1,9 mill kr | 36 mill kr | 49,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Produksjon av lagre, gir, tannhjulsutvekslinger og andre innretninger for kraftoverføring · RUBBESTADNESET | 63 ans. |
Selger du til selskaper som SERVOGEAR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.