NOGVA HEIMDAL PROPULSION AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Produksjon og salg av gir og propeller, drift av mekanisk verksted, deltagelse i selskaper som driver forretningsmessig virksomhet, samt alt som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper med lignende virksomheter.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 52 203 | 62 992 | 51 992 | 62 520 | 41 673 |
| Sum kostnader | 54 123 | 60 166 | 60 691 | 69 778 | 42 029 |
| Driftsresultat | −1 920 | 2 826 | −8 699 | −7 258 | −356 |
| Sum finansinntekter | 118 | 156 | 203 | 542 | 97 |
| Sum finanskostnader | 165 | 499 | 860 | 260 | 253 |
| Netto finans | −48 | −343 | −657 | 282 | −156 |
| Resultat før skattekostnad | −1 968 | 2 483 | −9 355 | −6 976 | −512 |
| Årsresultat | −1 537 | 1 931 | −7 300 | −5 443 | −402 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 537 | 1 931 | −7 300 | −5 443 | −402 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | −1 537 | 1 931 | −7 300 | −5 443 | −402 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 537 | 1 931 | −7 300 | −5 443 | −402 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 71 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 4 997 | 6 200 | 2 275 | 2 745 | 2 036 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 483 |
| Sum anleggsmidler | 5 068 | 6 200 | 2 275 | 2 745 | 2 519 |
| Sum fordringer | 12 728 | 13 084 | 20 317 | 27 983 | 4 867 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 31 146 | 27 057 | 35 875 | 39 183 | 20 330 |
| Sum eiendeler | 36 214 | 33 257 | 38 150 | 41 928 | 22 849 |
| Sum innskutt egenkapital | 14 251 | 14 251 | 14 251 | 3 400 | 2 646 |
| Sum opptjent egenkapital | 394 | 1 931 | 0 | 0 | 6 197 |
| Sum egenkapital | 14 645 | 16 182 | 14 251 | 3 400 | 8 843 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 766 | 525 | 352 | 47 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 766 | 525 | 352 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 21 570 | 16 309 | 23 374 | 38 176 | 13 959 |
| Sum gjeld | 21 570 | 17 075 | 23 899 | 38 528 | 14 006 |
| Sum egenkapital og gjeld | 36 214 | 33 257 | 38 150 | 41 928 | 22 849 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −3,7 % | 4,5 % | −16,7 % | −11,6 % | −0,9 % |
| Resultatmargin | −2,9 % | 3,1 % | −14 % | −8,7 % | −1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,44 | 1,66 | 1,53 | 1,03 | 1,46 |
| Gjeldsgrad | 1,47 | 1,06 | 1,68 | 11,33 | 1,58 |
| Egenkapitalrentabilitet | −10,5 % | 11,9 % | −51,2 % | −160,1 % | −4,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −17,1 % | 21,2 % | −16,8 % | 50 % | – |
| Arbeidskapital | 9,6 mill kr | 10,7 mill kr | 12,5 mill kr | 1 mill kr | 6,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Produksjon av lagre, gir, tannhjulsutvekslinger og andre innretninger for kraftoverføring · MOLDE | 16 ans. |
Selger du til selskaper som NOGVA HEIMDAL PROPULSION AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.