SAUGBRUGS BIOENERGI AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 789 000 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 14 481 000 NOK |
| 2021 | 15 812 000 NOK |
| 2022 | 19 302 000 NOK |
| 2023 | 32 896 000 NOK |
| 2024 | 8 634 000 NOK |
| 2025 | 9 234 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Framstilling og salg av biogass, samt virksomhet som hermed står i forbindelse.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2017 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 9 234 | 8 634 | 32 896 | 19 302 | 15 812 | 14 481 | 789 | – | – |
| Sum kostnader | 12 008 | 12 274 | 12 325 | 14 032 | 13 102 | 13 576 | 6 266 | 7 348 | 1 865 |
| Driftsresultat | −2 774 | −3 640 | 20 571 | 5 271 | 2 710 | 905 | −5 477 | −7 348 | −1 865 |
| Sum finansinntekter | 880 | 161 | 1 | 0 | – | 2 | – | 720 | – |
| Sum finanskostnader | 3 619 | 2 750 | 4 321 | 4 045 | 4 045 | 4 892 | 11 750 | – | – |
| Netto finans | −2 739 | −2 589 | −4 320 | −4 045 | −4 045 | −4 890 | −11 750 | 720 | – |
| Resultat før skattekostnad | −5 513 | −6 229 | 16 251 | 1 226 | −1 335 | −3 985 | −17 227 | −6 628 | −1 865 |
| Årsresultat | −5 513 | −6 229 | 16 251 | 1 226 | −1 335 | −3 985 | −17 227 | −6 628 | −1 877 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | 16 251 | 0 | – | 0 | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 75 665 | 87 403 | 99 140 | 110 959 | 122 951 | 134 942 | 167 931 | 139 900 | 82 360 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 18 866 | – | 0 | 0 | – | 0 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 94 531 | 87 403 | 99 140 | 110 959 | 122 951 | 134 942 | 167 931 | 139 900 | 82 360 |
| Sum fordringer | 738 | 2 566 | 22 241 | 1 537 | 1 540 | 1 710 | 10 737 | 13 413 | 16 |
| Sum omløpsmidler | 6 882 | 58 596 | 26 926 | 20 102 | 12 038 | 19 788 | 15 884 | 18 458 | 16 |
| Sum eiendeler | 101 413 | 145 999 | 126 066 | 131 061 | 134 989 | 154 730 | 183 815 | 158 358 | 82 376 |
| Sum innskutt egenkapital | 56 090 | 63 909 | 70 138 | 53 887 | 52 661 | 53 996 | 64 888 | 74 814 | 83 350 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | 0 | 0 | – | 0 | – | – | −1 908 |
| Sum egenkapital | 56 090 | 63 909 | 70 138 | 53 887 | 52 661 | 53 996 | 64 888 | 74 814 | 81 442 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 35 714 | 42 857 | 0 | 50 000 | 58 750 | 69 375 | 92 000 | 61 750 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 35 714 | 42 857 | 40 000 | 50 000 | 58 750 | 69 375 | 92 000 | 61 750 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 610 | 39 233 | 15 929 | 27 175 | 23 578 | 31 359 | 26 927 | 21 794 | 934 |
| Sum gjeld | 45 324 | 82 090 | 55 929 | 77 175 | 82 328 | 100 734 | 118 927 | 83 544 | 934 |
| Sum egenkapital og gjeld | 101 414 | 145 999 | 126 067 | 131 062 | 134 989 | 154 730 | 183 815 | 158 358 | 82 376 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | – | 28 904 | 12 963 | – | 10 325 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | – | −42 783 | −4 896 | – | −5 075 | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | – | −13 879 | 8 067 | – | 5 250 | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | – | 4 685 | 18 565 | – | 18 078 | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −30 % | −42,2 % | 62,5 % | 27,3 % | 17,1 % | 6,3 % | −694,2 % | – | – |
| Resultatmargin | −59,7 % | −72,2 % | 49,4 % | 6,4 % | −8,4 % | −27,5 % | – | – | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,72 | 1,49 | 1,69 | 0,74 | 0,51 | 0,63 | 0,59 | 0,85 | 0,02 |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,28 | 0,8 | 1,43 | 1,56 | 1,87 | 1,83 | 1,12 | 0,01 |
| Egenkapitalrentabilitet | −9,8 % | −9,8 % | 23,2 % | 2,3 % | −2,5 % | −7,4 % | −26,6 % | −8,9 % | −2,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,9 % | −73,8 % | 70,4 % | 22,1 % | 9,2 % | – | – | – | – |
| Arbeidskapital | −2,7 mill kr | 19,4 mill kr | 11 mill kr | −7,1 mill kr | −11,5 mill kr | −11,6 mill kr | −11 mill kr | −3,3 mill kr | −918 000 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Produksjon av gass · HALDEN |
Selger du til selskaper som SAUGBRUGS BIOENERGI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.