ST1 BIOKRAFT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 1 333 592 NOK |
| 2012 | 1 038 750 NOK |
| 2013 | −418 564 NOK |
| 2014 | 493 470 NOK |
| 2015 | 10 655 104 NOK |
| 2016 | 18 677 330 NOK |
| 2017 | 6 010 566 NOK |
| 2018 | 20 632 936 NOK |
| 2019 | 90 887 334 NOK |
| 2020 | 102 521 139 NOK |
| 2021 | 108 612 080 NOK |
| 2022 | 106 499 219 NOK |
| 2023 | 128 339 732 NOK |
| 2024 | 134 268 838 NOK |
| 2025 | 132 236 465 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Selskapets formål er å utvikle, bygge, drive og eie teknologi, systemer og anlegg for produksjon av bioenergi samt tilhørende produkter, samt delta i virksomhet med beslektet type aktivitet.
Kunngjøringer4
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2015, 2014, 2013, 2012, 2011 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 132 236 | 134 269 | 128 340 | 106 499 | 108 612 | 102 521 | 90 887 | 20 633 | 6 011 | 18 677 | 10 655 | 493 | −419 | 1 039 | 1 334 |
| Sum kostnader | 239 820 | 309 555 | 151 020 | 116 110 | 99 590 | 88 139 | 101 737 | 46 077 | 13 489 | 22 313 | 16 918 | 5 205 | 6 263 | 5 319 | 2 645 |
| Driftsresultat | −107 584 | −175 286 | −22 681 | −9 611 | 9 022 | 14 382 | −10 849 | −25 444 | −7 478 | −3 636 | −6 262 | −4 711 | −6 682 | −4 280 | −1 312 |
| Sum finansinntekter | 4 414 | 520 | 880 | 203 | 3 352 | 231 | 51 | 62 | 431 | 154 | 488 | 524 | 25 125 | 3 | 2 |
| Sum finanskostnader | 12 301 | 36 470 | 43 885 | 26 132 | 35 210 | 16 911 | 16 103 | 6 536 | 1 066 | 818 | −72 | 2 | 113 | 293 | 53 |
| Netto finans | −7 886 | – | – | – | – | – | −16 052 | −6 474 | −635 | −664 | 560 | 522 | 25 012 | −290 | −52 |
| Resultat før skattekostnad | −115 470 | −211 236 | −65 685 | −35 540 | −22 836 | −2 298 | −26 902 | −31 918 | −8 113 | −4 300 | −5 702 | −4 189 | 18 330 | −4 570 | −1 363 |
| Årsresultat | −135 840 | −237 337 | −54 213 | −27 724 | −17 813 | −1 793 | −20 983 | −25 275 | −6 548 | −2 814 | −32 | −4 189 | 18 330 | −4 570 | −1 363 |
| Totalresultat | −135 840 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −4 189 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −135 840 | – | – | – | – | – | −20 983 | −25 275 | −6 548 | −2 814 | −32 | −4 189 | 18 330 | −4 570 | −1 363 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 4 366 | 24 926 | 51 586 | 40 674 | 31 377 | 23 751 | 21 426 | 15 366 | 8 723 | 7 157 | 5 671 | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 218 210 | 321 578 | 479 119 | 481 337 | 437 150 | 375 533 | 358 781 | 365 856 | 290 217 | 165 332 | 6 740 | 1 438 | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 150 | 650 | 400 | 300 | 200 | 0 | 1 | 1 | 112 | 15 339 | 1 187 | – | – | 15 107 | 15 107 |
| Sum anleggsmidler | 222 726 | 347 154 | 531 105 | 522 311 | 468 728 | 399 284 | 380 208 | 381 223 | 299 052 | 187 828 | 13 598 | 1 438 | 0 | 15 107 | 15 107 |
| Sum fordringer | 25 627 | – | – | – | – | – | 37 239 | 53 662 | 33 165 | 20 996 | 4 452 | 136 | 65 | 610 | 429 |
| Sum omløpsmidler | 42 547 | 45 802 | 47 277 | 60 325 | 68 156 | 62 941 | 67 675 | 83 167 | 79 804 | 62 989 | 7 667 | 16 421 | 22 167 | 875 | 1 410 |
| Sum eiendeler | 265 273 | 392 956 | 578 382 | 582 636 | 536 884 | 462 224 | 447 883 | 464 389 | 378 855 | 250 816 | 21 265 | 17 858 | 22 167 | 15 982 | 16 517 |
| Sum innskutt egenkapital | 556 957 | – | – | – | – | – | 154 438 | 134 438 | 119 788 | 89 788 | 2 806 | 2 806 | 2 806 | 9 601 | 15 101 |
| Sum opptjent egenkapital | −372 536 | – | – | – | – | – | −41 956 | −20 973 | 4 303 | 10 850 | 14 109 | 14 141 | 18 330 | – | −1 984 |
| Sum egenkapital | 184 421 | 5 603 | 10 940 | 65 153 | 92 877 | 110 689 | 112 482 | 113 466 | 124 091 | 100 639 | 16 915 | 16 947 | 21 136 | 9 601 | 13 117 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 38 824 | – | – | – | – | – | 300 072 | 303 891 | 239 420 | 100 069 | – | 113 | 113 | 4 988 | 3 053 |
| Sum langsiktig gjeld | 38 824 | 328 926 | 442 994 | 440 743 | 393 286 | 313 295 | 300 072 | 303 891 | 239 420 | 100 069 | 0 | 113 | 113 | 4 988 | 3 053 |
| Sum kortsiktig gjeld | 42 028 | 58 427 | 124 448 | 54 175 | 50 721 | 38 239 | 35 329 | 47 033 | 15 344 | 50 109 | 4 350 | 798 | 917 | 1 393 | 347 |
| Sum gjeld | 80 852 | 387 353 | 567 442 | 517 483 | 444 007 | 351 535 | 335 401 | 350 924 | 254 764 | 150 178 | 4 350 | 912 | 1 030 | 6 381 | 3 400 |
| Sum egenkapital og gjeld | 265 273 | 392 956 | 578 382 | 582 636 | 536 884 | 462 224 | 447 883 | 464 389 | 378 855 | 250 816 | 21 265 | 17 858 | 22 167 | 15 982 | 16 517 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | −41 311 | −22 287 | −8 246 | 23 384 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −17 400 | −61 530 | −79 148 | −38 876 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 45 018 | 66 936 | 97 646 | 17 122 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | −13 693 | −16 881 | 10 261 | 1 629 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 5 318 | 19 010 | 35 891 | 25 630 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −81,4 % | −130,6 % | −17,7 % | −9 % | 8,3 % | 14 % | −11,9 % | −123,3 % | −124,4 % | −19,5 % | −58,8 % | −954,7 % | – | −412 % | −98,4 % |
| Resultatmargin | −102,7 % | −176,8 % | −42,2 % | −26 % | −16,4 % | −1,8 % | −23,1 % | −122,5 % | −108,9 % | −15,1 % | −0,3 % | −849 % | – | −439,9 % | −102,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 0,78 | 0,38 | 1,11 | 1,34 | 1,65 | 1,92 | 1,77 | 5,2 | 1,26 | 1,76 | 20,57 | 24,17 | 0,63 | 4,06 |
| Gjeldsgrad | 0,44 | 69,13 | 51,87 | 7,94 | 4,78 | 3,18 | 2,98 | 3,09 | 2,05 | 1,49 | 0,26 | 0,05 | 0,05 | 0,66 | 0,26 |
| Egenkapitalrentabilitet | −73,7 % | – | −495,6 % | −42,6 % | −19,2 % | −1,6 % | −18,7 % | −22,3 % | −5,3 % | −2,8 % | −0,2 % | −24,7 % | 86,7 % | −47,6 % | −10,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −1,5 % | 4,6 % | 20,5 % | −1,9 % | 5,9 % | 12,8 % | 340,5 % | 243,3 % | −67,8 % | 75,3 % | 2 059,2 % | – | – | −22,1 % | – |
| Arbeidskapital | 519 494 kr | −12,6 mill kr | −77,2 mill kr | 6,2 mill kr | 17,4 mill kr | 24,7 mill kr | 32,3 mill kr | 36,1 mill kr | 64,5 mill kr | 12,9 mill kr | 3,3 mill kr | 15,6 mill kr | 21,2 mill kr | −517 970 kr | 1,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (3)
Produksjon av gass · OSLO | |
Produksjon av gass · SKOGN | 12 ans. |
Produksjon av gass · TRONDHEIM |
Selger du til selskaper som ST1 BIOKRAFT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.