SANDFÆRHUS PARKERING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 7 412 105 NOK |
| 2015 | 45 046 958 NOK |
| 2016 | 44 406 500 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 20 186 253 NOK |
| 2021 | 21 398 095 NOK |
| 2022 | 38 548 112 NOK |
| 2023 | 43 003 038 NOK |
| 2024 | 44 891 759 NOK |
| 2025 | 50 466 951 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Driver parkeringsvirksomhet med tilhørende persontransport, og det som naturlig følger med slik virksomhet, herunder deltakelse i andre selskaper.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 50 467 | 44 892 | 43 003 | 38 548 | 21 398 | 20 186 | 44 407 | 45 047 | 7 412 |
| Sum kostnader | 38 344 | 41 875 | 42 236 | 40 775 | 31 953 | 28 667 | 39 109 | 39 149 | 6 419 |
| Driftsresultat | 12 123 | 3 017 | 767 | −2 227 | −10 555 | −8 481 | 5 297 | 5 898 | 993 |
| Sum finansinntekter | 741 | 1 320 | 885 | 532 | 563 | 616 | 31 | 37 | 0 |
| Sum finanskostnader | 15 | 25 | 0 | 0 | 0 | – | 93 | 1 343 | 300 |
| Netto finans | 725 | 1 295 | 885 | 531 | 563 | 615 | −62 | −1 305 | −300 |
| Resultat før skattekostnad | 12 848 | 4 312 | 1 652 | −1 696 | −9 992 | −7 866 | 5 236 | 4 593 | 693 |
| Årsresultat | 10 017 | 3 358 | 1 289 | −1 323 | −7 794 | −6 135 | 4 090 | 3 651 | 508 |
| Totalresultat | 10 017 | 3 358 | 1 289 | −1 323 | −7 794 | −6 135 | 4 090 | 3 651 | 508 |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 017 | 3 358 | 1 289 | −1 323 | −7 794 | −6 135 | 4 090 | 3 651 | 508 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 794 | 993 | 5 145 | 10 744 | 16 607 | 22 470 | 45 921 | 51 783 | 57 645 |
| Sum varige driftsmidler | 3 805 | 3 554 | 2 477 | 1 714 | 1 637 | 1 606 | 382 | 266 | 359 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 24 057 | 21 860 | 21 665 | 24 102 | 117 | 174 | 270 |
| Sum anleggsmidler | 4 599 | 4 547 | 31 679 | 34 318 | 39 909 | 48 178 | 46 420 | 52 224 | 58 275 |
| Sum fordringer | 3 328 | 3 804 | 3 166 | 4 467 | 3 155 | 4 551 | 1 416 | 1 603 | 12 395 |
| Sum omløpsmidler | 24 772 | 20 297 | 18 223 | 14 136 | 6 743 | 6 595 | 8 384 | 7 080 | 16 369 |
| Sum eiendeler | 29 372 | 24 844 | 49 902 | 48 454 | 46 652 | 54 773 | 54 804 | 59 304 | 74 644 |
| Sum innskutt egenkapital | 11 095 | 11 095 | 40 095 | 40 095 | 38 823 | 37 916 | 37 916 | 37 916 | 8 016 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 146 | 129 | 4 771 | 3 482 | 4 805 | 12 599 | 7 241 | 3 151 | 500 |
| Sum egenkapital | 21 241 | 11 224 | 44 866 | 43 577 | 43 628 | 50 515 | 45 157 | 41 067 | 8 516 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 0 | 335 | 349 | 2 292 | 3 938 | 3 719 | 3 113 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 8 039 | 59 566 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 335 | 349 | 2 292 | 3 938 | 11 758 | 62 679 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 131 | 13 621 | 5 036 | 4 542 | 2 675 | 1 967 | 5 709 | 6 479 | 3 449 |
| Sum gjeld | 8 131 | 13 621 | 5 036 | 4 877 | 3 024 | 4 259 | 9 647 | 18 237 | 66 128 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 372 | 24 844 | 49 902 | 48 454 | 46 652 | 54 773 | 54 804 | 59 304 | 74 644 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 24 % | 6,7 % | 1,8 % | −5,8 % | −49,3 % | −42 % | 11,9 % | 13,1 % | 13,4 % |
| Resultatmargin | 19,9 % | 7,5 % | 3 % | −3,4 % | −36,4 % | −30,4 % | 9,2 % | 8,1 % | 6,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,05 | 1,49 | 3,62 | 3,11 | 2,52 | 3,35 | 1,47 | 1,09 | 4,75 |
| Gjeldsgrad | 0,38 | 1,21 | 0,11 | 0,11 | 0,07 | 0,08 | 0,21 | 0,44 | 7,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 47,2 % | 29,9 % | 2,9 % | −3 % | −17,9 % | −12,2 % | 9,1 % | 8,9 % | 6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 12,4 % | 4,4 % | 11,6 % | 80,1 % | 6 % | – | −1,4 % | 507,7 % | – |
| Arbeidskapital | 16,6 mill kr | 6,7 mill kr | 13,2 mill kr | 9,6 mill kr | 4,1 mill kr | 4,6 mill kr | 2,7 mill kr | 600 688 kr | 12,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Drift av parkeringsplasser og parkeringshus · STJØRDAL | 50 ans. |
Selger du til selskaper som SANDFÆRHUS PARKERING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.