TVERÅS MASKIN & TRANSPORT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 186 807 196 NOK |
| 2012 | 207 150 257 NOK |
| 2013 | 259 186 339 NOK |
| 2014 | 254 334 129 NOK |
| 2015 | 247 880 609 NOK |
| 2016 | 320 748 743 NOK |
| 2017 | 330 662 051 NOK |
| 2018 | 423 248 655 NOK |
| 2019 | 405 107 696 NOK |
| 2020 | 407 869 500 NOK |
| 2021 | 418 192 576 NOK |
| 2022 | 478 999 718 NOK |
| 2023 | 430 135 259 NOK |
| 2024 | 433 900 223 NOK |
| 2025 | 607 340 696 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Entreprenørvirksomhet og transport samt hva derved står i forbindelse, herunder å delta i andre sel- skaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 607 341 | 433 900 | 430 135 | 479 000 | 418 193 | 407 870 | 405 108 | 423 249 | 330 662 | 320 749 | 247 881 | 254 334 | 259 186 | 207 150 | 186 807 |
| Sum kostnader | 574 941 | 412 470 | 411 902 | 459 161 | 392 786 | 379 244 | 376 953 | 395 289 | 309 482 | 302 799 | 235 058 | 243 527 | 251 110 | 200 648 | 180 036 |
| Driftsresultat | 32 400 | 21 430 | 18 233 | 19 839 | 25 407 | 28 625 | 28 155 | 27 960 | 21 180 | 17 950 | 12 822 | 10 808 | 8 076 | 6 503 | 6 771 |
| Sum finansinntekter | 2 136 | 2 646 | 780 | 592 | 645 | 618 | 538 | 447 | 151 | 64 | 120 | 111 | 193 | 64 | 72 |
| Sum finanskostnader | 8 280 | 6 557 | 181 | 234 | 214 | 217 | 303 | 265 | 274 | 219 | 260 | 376 | 405 | 508 | 1 146 |
| Netto finans | −6 143 | – | – | – | – | – | 236 | 182 | −123 | −154 | −140 | −265 | −212 | −444 | −1 075 |
| Resultat før skattekostnad | 26 257 | 17 519 | 18 832 | 20 197 | 25 837 | 29 026 | 28 391 | 28 142 | 21 057 | 17 796 | 12 682 | 10 542 | 7 864 | 6 059 | 5 696 |
| Årsresultat | 20 318 | 13 684 | 14 692 | 15 753 | 20 153 | 22 642 | 22 256 | 21 527 | 16 032 | 13 338 | 9 264 | 7 695 | 5 865 | 4 167 | 3 845 |
| Sum overføringer og disponeringer | 20 318 | – | – | – | – | – | 22 256 | 21 527 | 16 032 | 13 338 | 9 264 | 7 695 | 5 865 | 4 167 | 3 845 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 224 | 279 | 349 | 700 | 814 | 682 | 852 | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 138 026 | 105 552 | 116 757 | 8 581 | 7 367 | 6 364 | 6 743 | 5 888 | 5 258 | 4 305 | 3 238 | 3 502 | 3 901 | 3 442 | 3 648 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 241 | 4 059 | 25 | 25 | 102 | 471 | 232 | 25 | 25 | 528 | 528 | 1 261 | 1 180 | 1 199 | 899 |
| Sum anleggsmidler | 142 490 | 109 890 | 117 131 | 9 305 | 8 283 | 7 517 | 7 828 | 5 913 | 5 283 | 4 834 | 3 766 | 4 762 | 5 082 | 4 641 | 4 547 |
| Sum fordringer | 244 876 | – | – | – | – | – | 116 215 | 142 923 | 115 284 | 90 060 | 89 749 | 88 089 | 79 399 | 60 862 | 64 810 |
| Sum omløpsmidler | 285 262 | 211 738 | 208 913 | 203 805 | 189 841 | 183 536 | 161 850 | 153 476 | 141 072 | 113 635 | 93 373 | 92 393 | 87 766 | 66 171 | 69 286 |
| Sum eiendeler | 427 752 | 321 629 | 326 044 | 213 110 | 198 124 | 191 053 | 169 677 | 159 389 | 146 355 | 118 469 | 97 139 | 97 155 | 92 847 | 70 813 | 73 833 |
| Sum innskutt egenkapital | 600 | – | – | – | – | – | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 |
| Sum opptjent egenkapital | 126 068 | – | – | – | – | – | 81 146 | 68 890 | 57 363 | 47 330 | 38 993 | 34 839 | 32 145 | 26 280 | 22 112 |
| Sum egenkapital | 126 668 | 118 740 | 115 210 | 110 293 | 104 540 | 94 387 | 81 746 | 69 490 | 57 963 | 47 930 | 39 593 | 35 439 | 32 745 | 26 880 | 22 712 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 610 | – | – | – | – | – | 125 | – | – | – | 76 | 136 | 281 | 900 | 900 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 131 121 | – | – | – | – | – | 1 561 | 1 981 | 2 391 | 2 821 | 3 268 | 3 691 | 4 127 | 4 612 | 3 855 |
| Sum langsiktig gjeld | 131 731 | 98 371 | 108 438 | 233 | 684 | 1 124 | 1 687 | 1 981 | 2 391 | 2 821 | 3 344 | 3 827 | 4 408 | 5 512 | 4 755 |
| Sum kortsiktig gjeld | 169 354 | 101 506 | 101 421 | 102 584 | 92 900 | 95 402 | 86 245 | 87 917 | 86 001 | 67 717 | 54 203 | 57 889 | 55 695 | 38 421 | 46 365 |
| Sum gjeld | 301 085 | 202 889 | 210 834 | 102 817 | 93 584 | 96 666 | 87 932 | 89 898 | 88 392 | 70 539 | 57 546 | 61 716 | 60 102 | 43 933 | 51 121 |
| Sum egenkapital og gjeld | 427 752 | 321 629 | 326 044 | 213 110 | 198 124 | 191 053 | 169 677 | 159 389 | 146 355 | 118 469 | 97 139 | 97 155 | 92 847 | 70 813 | 73 833 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −8 844 | 50 010 | −4 764 | −2 852 | −15 489 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 4 786 | 5 359 | 4 973 | 6 321 | 14 457 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −10 000 | −233 | −10 451 | −10 441 | −10 437 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −14 058 | 55 136 | −10 242 | −6 972 | −11 470 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 57 013 | 71 071 | 15 935 | 26 176 | 33 149 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,3 % | 4,9 % | 4,2 % | 4,1 % | 6,1 % | 7 % | 7 % | 6,6 % | 6,4 % | 5,6 % | 5,2 % | 4,3 % | 3,1 % | 3,1 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 3,4 % | 3,2 % | 3,4 % | 3,3 % | 4,8 % | 5,6 % | 5,5 % | 5,1 % | 4,9 % | 4,2 % | 3,7 % | 3 % | 2,3 % | 2 % | 2,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,68 | 2,09 | 2,06 | 1,99 | 2,04 | 1,92 | 1,88 | 1,75 | 1,64 | 1,68 | 1,72 | 1,6 | 1,58 | 1,72 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 2,38 | 1,71 | 1,83 | 0,93 | 0,9 | 1,02 | 1,08 | 1,29 | 1,53 | 1,47 | 1,45 | 1,74 | 1,84 | 1,63 | 2,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16 % | 11,5 % | 12,8 % | 14,3 % | 19,3 % | 24 % | 27,2 % | 31 % | 27,7 % | 27,8 % | 23,4 % | 21,7 % | 17,9 % | 15,5 % | 16,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 40 % | 0,9 % | −10,2 % | 14,5 % | 2,5 % | 0,7 % | −4,3 % | 28 % | 3,1 % | 29,4 % | −2,5 % | −1,9 % | 25,1 % | 10,9 % | – |
| Arbeidskapital | 115,9 mill kr | 110,2 mill kr | 107,5 mill kr | 101,2 mill kr | 96,9 mill kr | 88,1 mill kr | 75,6 mill kr | 65,6 mill kr | 55,1 mill kr | 45,9 mill kr | 39,2 mill kr | 34,5 mill kr | 32,1 mill kr | 27,8 mill kr | 22,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Grunnarbeid · STJØRDAL | 231 ans. |
Selger du til selskaper som TVERÅS MASKIN & TRANSPORT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.