ROLLOVER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 9 705 024 NOK |
| 2012 | 12 917 227 NOK |
| 2013 | 16 700 186 NOK |
| 2014 | 17 041 827 NOK |
| 2015 | 22 164 085 NOK |
| 2016 | 21 616 109 NOK |
| 2017 | 19 328 815 NOK |
| 2018 | 19 896 626 NOK |
| 2019 | 18 008 148 NOK |
| 2020 | 18 931 115 NOK |
| 2021 | 25 107 083 NOK |
| 2022 | 34 500 083 NOK |
| 2023 | 45 951 849 NOK |
| 2024 | 47 659 111 NOK |
| 2025 | 50 865 980 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Kjøp av deler fra nærliggende produsenter for sammenmontering og salg av enkel lamineringsmaskin.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 50 866 | 47 659 | 45 952 | 34 500 | 25 107 | 18 931 | 18 008 | 19 897 | 19 329 | 21 616 | 22 164 | 17 042 | 16 700 | 12 917 | 9 705 |
| Sum kostnader | 41 040 | 36 325 | 34 687 | 27 745 | 19 150 | 15 652 | 15 034 | 17 393 | 17 634 | 19 740 | 18 339 | 15 541 | 15 278 | 11 920 | 9 222 |
| Driftsresultat | 9 826 | 11 334 | 11 265 | 6 756 | 5 958 | 3 279 | 2 974 | 2 504 | 1 695 | 1 876 | 3 825 | 1 500 | 1 422 | 997 | 483 |
| Sum finansinntekter | 1 096 | 2 035 | 1 766 | 440 | 507 | 565 | 373 | 469 | 11 | 125 | 224 | 241 | 125 | 27 | 23 |
| Sum finanskostnader | 837 | 293 | 698 | 579 | 236 | – | 305 | 83 | 306 | 250 | 201 | 24 | 16 | 28 | 16 |
| Netto finans | 259 | 1 741 | 1 069 | −139 | 270 | 306 | 68 | 386 | −295 | −125 | 23 | 218 | 109 | −1 | 7 |
| Resultat før skattekostnad | 10 085 | 13 075 | 12 334 | 6 616 | 6 228 | 3 585 | 3 042 | 2 890 | 1 400 | 1 751 | 3 847 | 1 718 | 1 531 | 996 | 490 |
| Årsresultat | 7 891 | 10 193 | 9 620 | 5 161 | 4 858 | 2 797 | 2 491 | 2 340 | 1 203 | 1 476 | 2 922 | 1 369 | 1 215 | 714 | 354 |
| Totalresultat | 7 891 | 10 193 | 0 | 0 | 4 858 | 0 | – | – | – | – | – | 1 369 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 891 | 10 193 | 9 620 | 0 | 4 858 | 2 797 | 2 491 | 2 340 | 1 203 | 1 476 | 2 922 | 1 369 | 1 215 | 714 | 354 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 516 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 16 | 30 | 77 | 23 | 8 |
| Sum varige driftsmidler | 634 | 933 | 1 098 | 0 | 0 | 0 | 8 | 15 | 23 | 35 | 47 | 14 | 19 | 5 | 10 |
| Sum anleggsmidler | 1 150 | 933 | 1 098 | 0 | 0 | 0 | 8 | 15 | 23 | 35 | 63 | 44 | 96 | 28 | 18 |
| Sum fordringer | 4 652 | 7 160 | 8 370 | 6 391 | 5 392 | 2 920 | 3 215 | 3 655 | 4 228 | 4 626 | 3 955 | 3 609 | 1 820 | 1 465 | 885 |
| Sum investeringer | 151 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 28 707 | 28 713 | 29 342 | 21 231 | 14 023 | 11 925 | 9 888 | 10 427 | 8 854 | 8 447 | 7 982 | 5 837 | 4 615 | 4 278 | 3 308 |
| Sum eiendeler | 29 857 | 29 646 | 30 441 | 21 231 | 14 023 | 11 925 | 9 896 | 10 442 | 8 877 | 8 482 | 8 045 | 5 881 | 4 711 | 4 306 | 3 327 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 21 951 | 14 560 | 15 867 | 12 247 | 9 787 | 5 929 | 4 132 | 2 641 | 2 301 | 1 898 | 1 422 | 900 | 659 | 444 | 450 |
| Sum egenkapital | 22 051 | 14 660 | 15 967 | 12 347 | 9 887 | 6 029 | 4 232 | 2 741 | 2 401 | 1 998 | 1 522 | 1 000 | 759 | 544 | 550 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 172 | 18 | 40 | 8 | 9 | 16 | 17 | 18 | 28 | 42 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 1 907 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 18 | 40 | 1 915 | 9 | 16 | 17 | 18 | 28 | 42 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 634 | 14 968 | 14 433 | 6 969 | 4 127 | 5 879 | 5 647 | 7 684 | 6 448 | 6 442 | 6 523 | 4 881 | 3 952 | 3 762 | 2 776 |
| Sum gjeld | 7 807 | 14 986 | 14 473 | 8 884 | 4 136 | 5 896 | 5 664 | 7 701 | 6 476 | 6 484 | 6 523 | 4 881 | 3 952 | 3 762 | 2 776 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 857 | 29 646 | 30 441 | 21 231 | 14 023 | 11 925 | 9 896 | 10 442 | 8 877 | 8 482 | 8 045 | 5 881 | 4 711 | 4 306 | 3 327 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,3 % | 23,8 % | 24,5 % | 19,6 % | 23,7 % | 17,3 % | 16,5 % | 12,6 % | 8,8 % | 8,7 % | 17,3 % | 8,8 % | 8,5 % | 7,7 % | 5 % |
| Resultatmargin | 15,5 % | 21,4 % | 20,9 % | 15 % | 19,4 % | 14,8 % | 13,8 % | 11,8 % | 6,2 % | 6,8 % | 13,2 % | 8 % | 7,3 % | 5,5 % | 3,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,76 | 1,92 | 2,03 | 3,05 | 3,4 | 2,03 | 1,75 | 1,36 | 1,37 | 1,31 | 1,22 | 1,2 | 1,17 | 1,14 | 1,19 |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 1,02 | 0,91 | 0,72 | 0,42 | 0,98 | 1,34 | 2,81 | 2,7 | 3,24 | 4,29 | 4,88 | 5,21 | 6,92 | 5,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,8 % | 69,5 % | 60,3 % | 41,8 % | 49,1 % | 46,4 % | 58,9 % | 85,4 % | 50,1 % | 73,9 % | 192 % | 136,9 % | 160,1 % | 131,2 % | 64,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,7 % | 3,7 % | 33,2 % | 37,4 % | 32,6 % | 5,1 % | −9,5 % | 2,9 % | −10,6 % | −2,5 % | 30,1 % | 2 % | 29,3 % | 33,1 % | – |
| Arbeidskapital | 21,1 mill kr | 13,7 mill kr | 14,9 mill kr | 14,3 mill kr | 9,9 mill kr | 6 mill kr | 4,2 mill kr | 2,7 mill kr | 2,4 mill kr | 2 mill kr | 1,5 mill kr | 955 981 kr | 663 403 kr | 515 669 kr | 532 002 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Produksjon av belysningsutstyr · MYSEN | 13 ans. |
Selger du til selskaper som ROLLOVER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.