BAREL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 39 793 021 NOK |
| 2012 | 51 719 768 NOK |
| 2013 | 58 571 099 NOK |
| 2014 | 67 449 157 NOK |
| 2015 | 62 420 835 NOK |
| 2016 | 58 403 779 NOK |
| 2017 | 45 509 430 NOK |
| 2018 | 45 643 011 NOK |
| 2019 | 41 839 740 NOK |
| 2020 | 51 578 490 NOK |
| 2021 | 60 721 967 NOK |
| 2022 | 78 593 470 NOK |
| 2023 | 99 838 011 NOK |
| 2024 | 115 436 359 NOK |
| 2025 | 97 997 256 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Drive produksjon og salg av elektroniske kompo- nenter, annen leieproduksjon og øvrig relevant virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2023, 2022, 2021 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 97 997 | 115 436 | 99 838 | 78 593 | 60 722 | 51 578 | 41 840 | 45 643 | 45 509 | 58 404 | 62 421 | 67 449 | 58 571 | 51 720 | 39 793 |
| Sum kostnader | 85 183 | 99 989 | 89 098 | 66 895 | 58 107 | 48 088 | 41 683 | 45 555 | 42 629 | 51 827 | 51 304 | 61 880 | 53 034 | 46 348 | 38 409 |
| Driftsresultat | 12 814 | 15 447 | 10 740 | 11 699 | 2 614 | 3 490 | 156 | 88 | 2 880 | 6 577 | 11 117 | 5 569 | 5 537 | 5 371 | 1 384 |
| Sum finansinntekter | 935 | 1 232 | 1 338 | 1 490 | 1 136 | 1 019 | 628 | 704 | 580 | 492 | 1 562 | 1 130 | 1 246 | 683 | – |
| Sum finanskostnader | 785 | 836 | 7 155 | 1 189 | 611 | 1 553 | 625 | 608 | 552 | 995 | 1 279 | 586 | 537 | 4 250 | – |
| Netto finans | 149 | – | – | – | – | – | 3 | 96 | 28 | −503 | 282 | 545 | 709 | −3 567 | 229 |
| Resultat før skattekostnad | 12 963 | 15 843 | 4 923 | 12 000 | 3 139 | 2 956 | 160 | 185 | 2 908 | 6 074 | 11 399 | 6 114 | 6 246 | 1 805 | 1 613 |
| Årsresultat | 9 887 | 12 103 | 2 545 | 9 414 | 2 440 | 2 896 | 160 | 185 | 2 766 | 4 903 | 8 691 | 5 092 | 4 484 | 296 | 1 153 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | 160 | 185 | 2 766 | 4 903 | 8 691 | 5 092 | 4 484 | 296 | 1 153 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 4 592 | 5 579 | 6 567 | 2 704 | 1 869 | 1 347 | 2 003 | 2 627 | 3 557 | 5 101 | 6 811 | 8 135 | 4 515 | 3 851 | 2 800 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 6 085 | 6 089 | 8 546 | 8 525 | 8 052 | 7 940 | 6 089 | 6 272 | 6 421 | 6 234 | 6 089 | 9 326 |
| Sum anleggsmidler | 4 592 | 5 579 | 6 567 | 8 789 | 7 958 | 9 893 | 10 528 | 10 679 | 11 497 | 11 191 | 13 083 | 14 557 | 10 750 | 9 941 | 12 126 |
| Sum fordringer | 31 682 | – | – | – | – | – | 5 117 | 13 332 | 7 350 | 7 222 | 6 820 | 10 767 | 9 386 | 10 282 | 7 932 |
| Sum omløpsmidler | 53 445 | 59 478 | 46 244 | 46 907 | 34 001 | 32 066 | 27 875 | 34 018 | 31 713 | 31 705 | 28 685 | 28 387 | 27 624 | 22 194 | 19 222 |
| Sum eiendeler | 58 037 | 65 056 | 52 811 | 55 696 | 41 959 | 41 959 | 38 403 | 44 697 | 43 210 | 42 896 | 41 768 | 42 943 | 38 374 | 32 135 | 31 348 |
| Sum innskutt egenkapital | 10 836 | – | – | – | – | – | 10 836 | 10 836 | 10 836 | 10 836 | 10 836 | 10 836 | 10 836 | 10 836 | 10 836 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 487 | – | – | – | – | – | 17 210 | 17 051 | 16 866 | 14 100 | 9 197 | 19 506 | 14 414 | 9 931 | 9 635 |
| Sum egenkapital | 24 323 | 36 086 | 36 441 | 33 896 | 27 982 | 27 942 | 28 046 | 27 887 | 27 702 | 24 936 | 20 033 | 30 342 | 25 250 | 20 767 | 20 471 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 36 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 139 | – | – | – | – | – | 6 900 | 8 100 | 9 300 | 10 500 | 12 210 | 1 383 | 2 191 | 3 286 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 228 | 2 417 | 3 300 | 4 500 | 5 700 | 6 900 | 8 100 | 9 300 | 10 500 | 12 210 | 1 419 | 2 191 | 3 286 | 4 666 |
| Sum kortsiktig gjeld | 33 575 | 28 742 | 13 953 | 18 500 | 9 477 | 8 316 | 3 457 | 8 711 | 6 208 | 7 460 | 9 525 | 11 182 | 10 932 | 8 082 | 6 212 |
| Sum gjeld | 33 714 | 28 970 | 16 370 | 21 800 | 13 977 | 14 016 | 10 357 | 16 811 | 15 508 | 17 960 | 21 735 | 12 601 | 13 123 | 11 368 | 10 877 |
| Sum egenkapital og gjeld | 58 037 | 65 056 | 52 811 | 55 696 | 41 959 | 41 959 | 38 403 | 44 697 | 43 210 | 42 896 | 41 768 | 42 943 | 38 374 | 32 135 | 31 348 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,1 % | 13,4 % | 10,8 % | 14,9 % | 4,3 % | 6,8 % | 0,4 % | 0,2 % | 6,3 % | 11,3 % | 17,8 % | 8,3 % | 9,5 % | 10,4 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 10,1 % | 10,5 % | 2,6 % | 12 % | 4 % | 5,6 % | 0,4 % | 0,4 % | 6,1 % | 8,4 % | 13,9 % | 7,6 % | 7,6 % | 0,6 % | 2,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,59 | 2,07 | 3,31 | 2,54 | 3,59 | 3,86 | 8,06 | 3,91 | 5,11 | 4,25 | 3,01 | 2,54 | 2,53 | 2,75 | 3,09 |
| Gjeldsgrad | 1,39 | 0,8 | 0,45 | 0,64 | 0,5 | 0,5 | 0,37 | 0,6 | 0,56 | 0,72 | 1,09 | 0,42 | 0,52 | 0,55 | 0,53 |
| Egenkapitalrentabilitet | 40,7 % | 33,5 % | 7 % | 27,8 % | 8,7 % | 10,4 % | 0,6 % | 0,7 % | 10 % | 19,7 % | 43,4 % | 16,8 % | 17,8 % | 1,4 % | 5,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −15,1 % | 15,6 % | 27 % | 29,4 % | 17,7 % | 23,3 % | −8,3 % | 0,3 % | −22,1 % | −6,4 % | −7,5 % | 15,2 % | 13,2 % | 30 % | – |
| Arbeidskapital | 19,9 mill kr | 30,7 mill kr | 32,3 mill kr | 28,4 mill kr | 24,5 mill kr | 23,7 mill kr | 24,4 mill kr | 25,3 mill kr | 25,5 mill kr | 24,2 mill kr | 19,2 mill kr | 17,2 mill kr | 16,7 mill kr | 14,1 mill kr | 13 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Produksjon av belysningsutstyr · KIRKENES | 51 ans. |
Selger du til selskaper som BAREL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.