RØBUKOMPANIET ANS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Tusen NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 32 929 NOK |
| 2012 | 267 803 NOK |
| 2013 | 30 941 NOK |
| 2014 | 31 360 NOK |
| 2015 | 42 187 NOK |
| 2016 | 47 072 NOK |
| 2017 | 45 955 NOK |
| 2018 | 52 286 NOK |
| 2019 | 60 133 NOK |
| 2020 | 74 430 NOK |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | 70 421 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Skogbruk -avvirkning. Utmarksnæring.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 70 | 74 | 60 | 52 | 46 | 47 | 42 | 31 | 31 | 268 | 33 |
| Sum kostnader | 58 | 67 | 48 | 58 | 51 | 54 | 53 | 62 | 41 | 181 | 35 |
| Driftsresultat | 12 | 8 | 12 | −6 | −5 | −7 | −10 | −30 | −10 | 87 | −2 |
| Sum finansinntekter | 9 | 1 | 1 | 13 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Sum finanskostnader | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | 10 | 12 |
| Netto finans | 9 | 1 | 1 | 13 | 2 | 1 | 1 | 1 | −0 | −9 | −11 |
| Resultat før skattekostnad | 21 | 9 | 14 | 7 | −3 | −6 | −9 | −29 | −10 | 78 | −14 |
| Årsresultat | 21 | 9 | 14 | 7 | −3 | −6 | −9 | −29 | −10 | 78 | −14 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | 7 | – | −6 | −9 | −29 | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 205 | 237 | 258 | 269 | 281 | 295 | 310 | 328 | 311 | 325 | 341 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 42 | 35 | 35 | 35 | 35 | 35 | 35 | 35 | 35 | 35 | 58 |
| Sum anleggsmidler | 247 | 271 | 293 | 304 | 316 | 329 | 345 | 362 | 346 | 360 | 399 |
| Sum fordringer | 57 | 5 | – | – | – | – | – | – | – | 8 | 26 |
| Sum omløpsmidler | 299 | 252 | 213 | 186 | 164 | 96 | 80 | 48 | 31 | 47 | 48 |
| Sum eiendeler | 546 | 524 | 506 | 490 | 480 | 426 | 425 | 410 | 377 | 407 | 447 |
| Sum innskutt egenkapital | 398 | 517 | 505 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum opptjent egenkapital | 146 | – | – | 488 | 480 | 429 | 426 | 423 | 380 | 344 | 282 |
| Sum egenkapital | 544 | 517 | 505 | 488 | 480 | 429 | 426 | 423 | 380 | 344 | 282 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 33 | 154 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 33 | 154 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 | 6 | 1 | 2 | 1 | −4 | −2 | −13 | −3 | 30 | 10 |
| Sum gjeld | 2 | 6 | 1 | 2 | 1 | −4 | −2 | −13 | −3 | 63 | 164 |
| Sum egenkapital og gjeld | 546 | 524 | 506 | 490 | 480 | 426 | 425 | 410 | 377 | 407 | 447 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,2 % | 10,1 % | 20,6 % | −11,1 % | −11 % | −14,8 % | −24,7 % | −96,5 % | −32,9 % | 32,5 % | −7,1 % |
| Resultatmargin | 30,2 % | 11,9 % | 23 % | 13,1 % | −6,9 % | −12 % | −22,2 % | −92,1 % | −33,1 % | 29 % | −41,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 143,05 | 40,65 | 256,62 | 84,2 | 300,07 | – | – | – | – | 1,57 | 4,72 |
| Gjeldsgrad | 0 | 0,01 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 0,18 | 0,58 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,9 % | 1,7 % | 2,7 % | 1,4 % | −0,7 % | −1,3 % | −2,2 % | −6,8 % | −2,7 % | 22,6 % | −4,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | 23,8 % | 15 % | 13,8 % | −2,4 % | 11,6 % | 34,5 % | 1,4 % | −88,4 % | 713,3 % | – |
| Arbeidskapital | 296 885 kr | 246 211 kr | 212 417 kr | 184 044 kr | 163 890 kr | 99 982 kr | 81 497 kr | 61 082 kr | 33 993 kr | 17 115 kr | 37 591 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Avvirkning · TRYSIL |
Selger du til selskaper som RØBUKOMPANIET ANS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.