STATSKOG GLOMMA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 86 274 000 NOK |
| 2012 | 65 610 598 NOK |
| 2013 | 74 291 774 NOK |
| 2014 | 72 210 387 NOK |
| 2015 | 72 727 374 NOK |
| 2016 | 65 052 668 NOK |
| 2017 | 104 936 254 NOK |
| 2018 | 79 652 053 NOK |
| 2019 | 69 000 662 NOK |
| 2020 | 80 957 333 NOK |
| 2021 | 65 229 444 NOK |
| 2022 | 190 078 220 NOK |
| 2023 | 177 916 868 NOK |
| 2024 | 114 370 023 NOK |
| 2025 | 177 805 035 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Industrielt skogbruk og å utvikle andre ressurser på eiendommene innenfor vann-, vindkraft og eiendomsutvikling m.v. Jakt og fiske skal tilbys til allmennheten. Innenfor rammen av dette kan selskapet gjennom egne prosjekter, deltakelse eller i samarbeid med andre, forvalte og drive annen naturlig tilgrensende virksomhet. Selskapet kan ut fra det samme formål inneha eierandeler i tilsvarende virksomheter. Selskapet skal driftes effektivt med sikte på å oppnå et tilfredsstillende økonomisk resultat, og kunder skal sikres leveranser til konkurransedyktige priser og riktig kvalitet. Det skal iakt…
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 177 805 | 114 370 | 177 917 | 190 078 | 65 229 | 80 957 | 69 001 | 79 652 | 104 936 | 65 053 | 72 727 | 72 210 | 74 292 | 65 611 | 86 274 |
| Sum kostnader | 91 527 | 84 934 | 67 047 | 56 591 | 51 137 | 57 783 | 51 058 | 48 792 | 56 065 | 57 202 | 51 792 | 54 453 | 64 353 | 49 428 | 63 565 |
| Driftsresultat | 86 278 | 29 436 | 110 870 | 133 488 | 14 093 | 23 174 | 17 943 | 30 860 | 48 871 | 7 850 | 20 935 | 17 757 | 9 939 | 16 182 | 22 709 |
| Sum finansinntekter | −184 | 2 221 | 5 690 | 1 009 | 632 | 19 748 | 4 777 | 3 461 | 1 145 | 1 168 | 1 565 | 679 | 1 009 | 968 | 577 |
| Sum finanskostnader | – | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 15 | – | 69 | 0 | 65 | 5 | 8 | 4 | 21 |
| Netto finans | −184 | – | – | – | – | – | 4 762 | 3 461 | 1 075 | 1 168 | 1 501 | 674 | 1 001 | 963 | 556 |
| Resultat før skattekostnad | 86 093 | 31 657 | 116 560 | 134 491 | 14 725 | 42 922 | 22 705 | 34 322 | 49 946 | 9 018 | 22 436 | 18 431 | 10 940 | 17 145 | 23 265 |
| Årsresultat | 80 896 | 26 068 | 104 252 | 107 848 | 12 267 | 39 997 | 21 089 | 30 723 | 55 592 | 7 270 | 19 522 | 13 454 | 8 905 | 12 776 | 17 052 |
| Totalresultat | 80 896 | – | – | – | – | – | 21 089 | 30 723 | 55 592 | 7 270 | – | 13 454 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 80 896 | – | – | – | – | – | 21 089 | 30 723 | 55 592 | 7 270 | 19 522 | 13 454 | 8 905 | 12 776 | 17 052 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 105 | 230 | 122 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 41 840 | 41 879 | 57 236 | 57 424 | 57 612 | 57 779 | 58 130 | 40 986 | 41 325 | 43 083 | 43 744 | 44 444 | 45 445 | 46 326 | 47 130 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 338 | 15 048 | 3 552 | 4 698 | 6 066 | 6 464 | 10 485 | 11 098 | 10 437 | 55 | 55 | 119 | 124 | 124 | 5 106 |
| Sum anleggsmidler | 55 178 | 57 032 | 61 018 | 62 244 | 63 678 | 64 243 | 68 615 | 52 084 | 51 762 | 43 138 | 43 799 | 44 563 | 45 569 | 46 450 | 52 236 |
| Sum fordringer | 139 857 | – | – | – | – | – | 20 565 | 18 356 | 47 737 | 15 786 | 17 543 | 18 289 | 3 337 | 35 962 | 34 655 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Sum omløpsmidler | 141 107 | 55 463 | 152 320 | 197 983 | 98 013 | 220 663 | 186 833 | 192 537 | 146 532 | 56 683 | 59 329 | 55 943 | 30 137 | 47 133 | 57 797 |
| Sum eiendeler | 196 285 | 112 496 | 213 338 | 260 227 | 161 691 | 284 906 | 255 448 | 244 621 | 198 294 | 99 821 | 103 128 | 100 506 | 75 706 | 93 584 | 110 033 |
| Sum innskutt egenkapital | 87 745 | – | – | – | – | – | 87 745 | 87 745 | 87 745 | 32 576 | 32 576 | 30 767 | 30 767 | 30 767 | 30 767 |
| Sum opptjent egenkapital | 42 825 | – | – | – | – | – | 136 272 | 110 362 | 91 804 | 40 853 | 40 834 | 30 631 | 18 960 | 10 055 | 19 491 |
| Sum egenkapital | 130 570 | 49 674 | 162 970 | 228 453 | 121 442 | 250 546 | 224 017 | 198 107 | 179 549 | 73 429 | 73 410 | 61 398 | 49 727 | 40 822 | 50 258 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 33 | – | – | – | – | – | 345 | 10 388 | 10 423 | 12 145 | 12 813 | 13 346 | 9 029 | 6 994 | 5 770 |
| Sum langsiktig gjeld | 33 | 0 | 0 | 0 | 18 | 182 | 345 | 10 388 | 10 423 | 12 145 | 12 813 | 13 346 | 9 029 | 6 994 | 5 770 |
| Sum kortsiktig gjeld | 65 682 | 62 821 | 50 368 | 31 774 | 40 231 | 34 177 | 31 086 | 36 127 | 8 322 | 14 247 | 16 905 | 25 762 | 16 950 | 45 768 | 54 006 |
| Sum gjeld | 65 715 | 62 821 | 50 368 | 31 774 | 40 249 | 34 360 | 31 431 | 46 514 | 18 745 | 26 392 | 29 718 | 39 108 | 25 978 | 52 762 | 59 776 |
| Sum egenkapital og gjeld | 196 285 | 112 496 | 213 338 | 260 227 | 161 691 | 284 906 | 255 448 | 244 621 | 198 294 | 99 821 | 103 128 | 100 506 | 75 706 | 93 584 | 110 034 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 98 695 | 142 166 | 1 688 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 2 857 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −129 823 | −139 259 | −33 063 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −28 271 | 2 908 | −31 375 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 27 841 | 56 111 | 53 204 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 48,5 % | 25,7 % | 62,3 % | 70,2 % | 21,6 % | 28,6 % | 26 % | 38,7 % | 46,6 % | 12,1 % | 28,8 % | 24,6 % | 13,4 % | 24,7 % | 26,3 % |
| Resultatmargin | 45,5 % | 22,8 % | 58,6 % | 56,7 % | 18,8 % | 49,4 % | 30,6 % | 38,6 % | 53 % | 11,2 % | 26,8 % | 18,6 % | 12 % | 19,5 % | 19,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,15 | 0,88 | 3,02 | 6,23 | 2,44 | 6,46 | 6,01 | 5,33 | 17,61 | 3,98 | 3,51 | 2,17 | 1,78 | 1,03 | 1,07 |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 1,26 | 0,31 | 0,14 | 0,33 | 0,14 | 0,14 | 0,23 | 0,1 | 0,36 | 0,4 | 0,64 | 0,52 | 1,29 | 1,19 |
| Egenkapitalrentabilitet | 62 % | 52,5 % | 64 % | 47,2 % | 10,1 % | 16 % | 9,4 % | 15,5 % | 31 % | 9,9 % | 26,6 % | 21,9 % | 17,9 % | 31,3 % | 33,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 55,5 % | −35,7 % | −6,4 % | 191,4 % | −19,4 % | 17,3 % | −13,4 % | −24,1 % | 61,3 % | −10,6 % | 0,7 % | −2,8 % | 13,2 % | −24 % | – |
| Arbeidskapital | 75,4 mill kr | −7,4 mill kr | 102 mill kr | 166,2 mill kr | 57,8 mill kr | 186,5 mill kr | 155,7 mill kr | 156,4 mill kr | 138,2 mill kr | 42,4 mill kr | 42,4 mill kr | 30,2 mill kr | 13,2 mill kr | 1,4 mill kr | 3,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Avvirkning · NAMSOS |
Selger du til selskaper som STATSKOG GLOMMA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.