RAGNARS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 4 313 092 NOK |
| 2012 | 5 160 888 NOK |
| 2013 | 4 422 510 NOK |
| 2014 | 4 953 032 NOK |
| 2015 | 4 928 116 NOK |
| 2016 | 5 599 368 NOK |
| 2017 | 5 208 815 NOK |
| 2018 | 5 991 858 NOK |
| 2019 | 5 062 186 NOK |
| 2020 | 7 312 209 NOK |
| 2021 | 7 435 843 NOK |
| 2022 | 7 132 868 NOK |
| 2023 | 7 016 474 NOK |
| 2024 | 6 154 339 NOK |
| 2025 | 6 416 156 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Produksjon/salg av nærings- og nytelsesmidler, samt andre produkter som naturlig faller sammen med dette. Herunder å delta i andre selskaper emd liknende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 6 416 | 6 154 | 7 016 | 7 133 | 7 436 | 7 312 | 5 062 | 5 992 | 5 209 | 5 599 | 4 928 | 4 953 | 4 423 | 5 161 | 4 313 |
| Sum kostnader | 6 575 | 6 759 | 7 135 | 6 883 | 6 172 | 6 161 | 5 056 | 5 546 | 4 963 | 5 119 | 4 575 | 4 454 | 3 987 | 4 959 | 4 716 |
| Driftsresultat | −159 | −605 | −119 | 249 | 1 264 | 1 151 | 6 | 446 | 246 | 481 | 353 | 499 | 435 | 202 | −403 |
| Sum finansinntekter | 11 | 14 | 8 | – | – | 0 | 0 | 1 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 182 | 180 | 188 | 145 | 120 | 157 | 171 | 183 | 192 | 306 | 179 | 222 | 229 | 215 | 198 |
| Netto finans | −171 | −166 | −180 | −145 | −120 | −157 | −171 | −183 | −171 | −306 | −179 | −222 | −228 | −214 | −198 |
| Resultat før skattekostnad | −330 | −771 | −298 | 105 | 1 144 | 994 | −165 | 263 | 75 | 175 | 174 | 277 | 207 | −13 | −601 |
| Årsresultat | −330 | −696 | −233 | 81 | 893 | 775 | −131 | 207 | 59 | 141 | 174 | 277 | 207 | −13 | −601 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −696 | −233 | 81 | 893 | −775 | 131 | −207 | −59 | −141 | −174 | −277 | −207 | 13 | 601 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 3 227 | 3 344 | 3 477 | 3 579 | 3 708 | 3 712 | 3 819 | 3 903 | 4 029 | 4 155 | 4 281 | 4 241 | 4 342 | 4 442 | 4 543 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 58 | 31 | 8 |
| Sum anleggsmidler | 3 227 | 3 344 | 3 477 | 3 579 | 3 708 | 3 712 | 3 819 | 3 903 | 4 029 | 4 155 | 4 281 | 4 241 | 4 399 | 4 474 | 4 551 |
| Sum fordringer | 186 | 133 | 154 | 122 | 194 | 51 | 96 | 198 | 248 | 267 | 228 | 206 | 123 | 135 | 352 |
| Sum omløpsmidler | 818 | 826 | 1 798 | 2 293 | 2 519 | 1 786 | 387 | 789 | 600 | 729 | 425 | 320 | 231 | 280 | 565 |
| Sum eiendeler | 4 045 | 4 170 | 5 275 | 5 873 | 6 227 | 5 498 | 4 206 | 4 693 | 4 629 | 4 884 | 4 706 | 4 561 | 4 631 | 4 754 | 5 117 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 749 | 1 079 | 1 776 | 2 008 | 1 927 | 1 034 | 259 | 390 | 183 | 123 | −17 | −191 | −469 | −676 | −663 |
| Sum egenkapital | 849 | 1 179 | 1 876 | 2 108 | 2 027 | 1 134 | 359 | 490 | 283 | 223 | 83 | −91 | −369 | −576 | −563 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 75 | 141 | 139 | 128 | 73 | 106 | 51 | 35 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 227 | 2 015 | 2 401 | 2 777 | 3 162 | 3 490 | 3 204 | 3 446 | 3 646 | 3 854 | 2 976 | 2 881 | 3 045 | 2 784 | 2 912 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 2 015 | 2 476 | 2 917 | 3 301 | 3 618 | 3 277 | 3 552 | 3 697 | 3 888 | 2 976 | 2 881 | 3 045 | 2 784 | 2 912 |
| Sum kortsiktig gjeld | 969 | 976 | 923 | 847 | 899 | 746 | 570 | 651 | 649 | 773 | 1 647 | 1 772 | 1 954 | 2 545 | 2 768 |
| Sum gjeld | 3 195 | 2 990 | 3 399 | 3 765 | 4 200 | 4 364 | 3 847 | 4 203 | 4 346 | 4 661 | 4 623 | 4 653 | 4 999 | 5 330 | 5 680 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 045 | 4 170 | 5 275 | 5 873 | 6 227 | 5 498 | 4 206 | 4 693 | 4 629 | 4 884 | 4 706 | 4 561 | 4 631 | 4 754 | 5 117 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,5 % | −9,8 % | −1,7 % | 3,5 % | 17 % | 15,7 % | 0,1 % | 7,4 % | 4,7 % | 8,6 % | 7,2 % | 10,1 % | 9,8 % | 3,9 % | −9,3 % |
| Resultatmargin | −5,1 % | −11,3 % | −3,3 % | 1,1 % | 12 % | 10,6 % | −2,6 % | 3,5 % | 1,1 % | 2,5 % | 3,5 % | 5,6 % | 4,7 % | −0,2 % | −13,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,84 | 0,85 | 1,95 | 2,71 | 2,8 | 2,39 | 0,68 | 1,21 | 0,92 | 0,94 | 0,26 | 0,18 | 0,12 | 0,11 | 0,2 |
| Gjeldsgrad | 3,76 | 2,54 | 1,81 | 1,79 | 2,07 | 3,85 | 10,72 | 8,58 | 15,38 | 20,87 | 55,87 | – | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −38,9 % | −59 % | −12,4 % | 3,9 % | 44 % | 68,4 % | −36,5 % | 42,3 % | 21 % | 62,9 % | 210,5 % | −303,2 % | −56,2 % | 2,2 % | 106,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,3 % | −12,3 % | −1,6 % | −4,1 % | 1,7 % | 44,4 % | −15,5 % | 15 % | −7 % | 13,6 % | −0,5 % | 12 % | −14,3 % | 19,7 % | – |
| Arbeidskapital | −150 772 kr | −149 600 kr | 874 928 kr | 1,4 mill kr | 1,6 mill kr | 1 mill kr | −183 224 kr | 138 913 kr | −49 783 kr | −43 296 kr | −1,2 mill kr | −1,5 mill kr | −1,7 mill kr | −2,3 mill kr | −2,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted · KRAGERØ | 9 ans. |
Selger du til selskaper som RAGNARS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.