R. STAHL TRANBERG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 123 369 665 NOK |
| 2012 | 158 350 181 NOK |
| 2013 | 174 710 486 NOK |
| 2014 | 160 084 020 NOK |
| 2015 | 143 436 140 NOK |
| 2016 | 148 827 200 NOK |
| 2017 | 247 394 065 NOK |
| 2018 | 249 542 126 NOK |
| 2019 | 307 992 422 NOK |
| 2020 | 262 588 607 NOK |
| 2021 | 249 366 314 NOK |
| 2022 | 279 933 653 NOK |
| 2023 | 151 140 530 NOK |
| 2024 | 198 777 363 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2024
Roller8
Formål
Industri, konsulent og handel samt deltagelse i andre virksomheter.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 198 777 | 151 141 | 279 934 | 249 366 | 262 589 | 307 992 | 249 542 | 247 394 | 148 827 | 143 436 | 160 084 | 174 710 | 158 350 | 123 370 |
| Sum kostnader | 201 190 | 151 401 | 259 780 | 247 779 | 254 952 | 300 218 | 250 441 | 240 836 | 138 972 | 141 166 | 148 390 | 153 723 | 141 514 | 116 698 |
| Driftsresultat | −2 412 | −261 | 20 154 | 1 587 | 7 636 | 7 775 | −899 | 6 558 | 9 855 | 2 270 | 11 694 | 20 988 | 16 836 | 6 672 |
| Sum finansinntekter | 5 082 | 2 414 | 3 400 | 2 806 | 7 628 | 1 896 | 3 032 | 4 377 | 2 430 | 2 678 | 2 586 | 1 506 | 858 | 1 334 |
| Sum finanskostnader | 5 343 | 2 244 | 3 092 | 3 959 | 7 129 | 2 447 | 3 954 | 3 867 | 2 982 | 2 090 | 1 962 | 1 804 | 625 | 936 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | −551 | −923 | 510 | −552 | 588 | 625 | −298 | 234 | 398 |
| Resultat før skattekostnad | −2 673 | −90 | 20 462 | 435 | 8 135 | 7 224 | −1 822 | 7 068 | 9 303 | 2 858 | 12 319 | 20 690 | 17 070 | 7 070 |
| Årsresultat | −2 031 | −85 | 15 930 | 452 | 6 373 | 5 691 | −1 549 | 4 920 | 6 997 | 1 920 | 8 907 | 14 717 | 12 161 | 4 916 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 5 691 | −1 549 | 4 920 | 6 997 | 1 920 | 8 907 | 14 717 | 12 161 | 4 916 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 12 423 | 10 983 | 12 798 | 14 697 | 11 762 | 10 535 | 8 255 | 7 856 | 5 457 | 5 271 | 8 120 | 5 927 | 8 437 | 9 153 |
| Sum varige driftsmidler | 3 964 | 4 477 | 4 447 | 5 462 | 7 474 | 8 362 | 5 191 | 5 727 | 5 986 | 7 436 | 9 007 | 6 167 | 4 668 | 4 349 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 5 | 10 | 5 | 5 | 8 | 568 | 594 | 554 | 554 | 594 | 635 |
| Sum anleggsmidler | 16 388 | 15 459 | 17 245 | 20 165 | 19 247 | 18 902 | 13 451 | 13 590 | 12 011 | 13 302 | 17 680 | 12 647 | 13 699 | 14 137 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 75 430 | 49 643 | 72 565 | 31 269 | 25 836 | 32 327 | 42 426 | 43 470 | 20 504 |
| Sum omløpsmidler | 97 229 | 84 413 | 115 351 | 92 911 | 95 184 | 116 174 | 97 971 | 124 510 | 73 786 | 62 679 | 72 052 | 82 232 | 76 562 | 60 154 |
| Sum eiendeler | 113 617 | 99 872 | 132 596 | 113 076 | 114 431 | 135 076 | 111 422 | 138 101 | 85 797 | 75 981 | 89 732 | 94 879 | 90 261 | 74 291 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 21 642 | 21 642 | 21 642 | 15 972 | 15 972 | 15 972 | 15 972 | 15 972 | 15 972 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 33 621 | 33 027 | 35 562 | 32 884 | 32 366 | 23 317 | 30 190 | 24 479 | 20 318 |
| Sum egenkapital | 37 005 | 37 489 | 63 773 | 57 920 | 57 553 | 55 263 | 54 668 | 57 204 | 48 856 | 48 338 | 39 289 | 46 162 | 40 451 | 36 290 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 659 | 0 | 9 768 | 1 555 | 1 981 | 14 127 | 6 260 | 14 987 | 15 443 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 625 | 625 | 659 | 0 | 9 768 | 1 555 | 1 981 | 14 127 | 6 260 | 14 987 | 15 443 |
| Sum kortsiktig gjeld | 76 612 | 62 384 | 68 824 | 54 530 | 56 252 | 79 155 | 56 753 | 71 129 | 35 386 | 25 663 | 36 316 | 42 458 | 34 824 | 22 558 |
| Sum gjeld | 76 612 | 62 384 | 68 824 | 55 156 | 56 877 | 79 813 | 56 753 | 80 897 | 36 940 | 27 644 | 50 443 | 48 717 | 49 810 | 38 001 |
| Sum egenkapital og gjeld | 113 617 | 99 872 | 132 596 | 113 076 | 114 431 | 135 076 | 111 422 | 138 101 | 85 797 | 75 981 | 89 732 | 94 879 | 90 261 | 74 291 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 6 747 | 23 820 | 18 393 | −6 799 | 34 363 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −5 122 | −4 732 | −4 560 | −5 716 | −4 833 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −81 | −33 404 | −109 | −4 106 | −11 791 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 1 544 | −14 316 | 13 723 | −16 622 | 17 740 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 5 206 | 3 662 | 17 978 | 4 255 | 20 877 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,2 % | −0,2 % | 7,2 % | 0,6 % | 2,9 % | 2,5 % | −0,4 % | 2,7 % | 6,6 % | 1,6 % | 7,3 % | 12 % | 10,6 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | −1 % | −0,1 % | 5,7 % | 0,2 % | 2,4 % | 1,8 % | −0,6 % | 2 % | 4,7 % | 1,3 % | 5,6 % | 8,4 % | 7,7 % | 4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,35 | 1,68 | 1,7 | 1,69 | 1,47 | 1,73 | 1,75 | 2,09 | 2,44 | 1,98 | 1,94 | 2,2 | 2,67 |
| Gjeldsgrad | 2,07 | 1,66 | 1,08 | 0,95 | 0,99 | 1,44 | 1,04 | 1,41 | 0,76 | 0,57 | 1,28 | 1,06 | 1,23 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | −5,5 % | −0,2 % | 25 % | 0,8 % | 11,1 % | 10,3 % | −2,8 % | 8,6 % | 14,3 % | 4 % | 22,7 % | 31,9 % | 30,1 % | 13,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 31,5 % | −46 % | 12,3 % | −5 % | −14,7 % | 23,4 % | 0,9 % | 66,2 % | 3,8 % | −10,4 % | −8,4 % | 10,3 % | 28,4 % | – |
| Arbeidskapital | 20,6 mill kr | 22 mill kr | 46,5 mill kr | 38,4 mill kr | 38,9 mill kr | 37 mill kr | 41,2 mill kr | 53,4 mill kr | 38,4 mill kr | 37 mill kr | 35,7 mill kr | 39,8 mill kr | 41,7 mill kr | 37,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler · STAVANGER | 53 ans. |
Selger du til selskaper som R. STAHL TRANBERG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.