MCS ELEKTROTAVLER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2016 | 9 953 897 NOK |
| 2017 | 18 139 070 NOK |
| 2018 | 26 375 492 NOK |
| 2019 | 27 759 591 NOK |
| 2020 | 22 872 482 NOK |
| 2021 | 28 540 404 NOK |
| 2022 | 36 520 323 NOK |
| 2023 | 39 601 066 NOK |
| 2024 | 149 603 508 NOK |
| 2025 | 181 219 852 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 181 220 | 149 604 | 39 601 | 36 520 | 28 540 | 22 872 | 27 760 | 26 375 | 18 139 | 9 954 |
| Sum kostnader | 174 672 | 146 369 | 36 582 | 33 257 | 27 540 | 22 734 | 24 997 | 24 296 | 17 924 | 11 299 |
| Driftsresultat | 6 548 | 3 234 | 3 019 | 3 263 | 1 000 | 138 | 2 763 | 2 080 | 215 | −1 345 |
| Sum finansinntekter | 112 | 43 | 29 | 15 | 18 | 16 | 29 | 7 | 1 | 1 |
| Sum finanskostnader | 342 | 313 | 70 | 67 | 35 | 50 | 59 | 184 | 185 | 107 |
| Netto finans | −230 | – | – | – | – | – | −30 | −176 | −184 | −106 |
| Resultat før skattekostnad | 6 317 | 2 964 | 2 978 | 3 211 | 984 | 104 | 2 733 | 1 903 | 30 | −1 451 |
| Årsresultat | 4 827 | 2 290 | 2 304 | 2 467 | 766 | 81 | 2 127 | 1 466 | 14 | −1 103 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 827 | – | – | – | – | – | 2 127 | 1 466 | 14 | −1 103 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 887 | 2 369 | 2 | – | – | – | – | – | 36 | 231 |
| Sum varige driftsmidler | 1 864 | 2 534 | 692 | 794 | 726 | 20 | 105 | 10 | 13 | 16 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 33 | 221 | 0 | 250 | 250 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 3 784 | 5 124 | 694 | 1 044 | 976 | 20 | 105 | 10 | 48 | 247 |
| Sum fordringer | 22 690 | – | – | – | – | – | 2 076 | 3 895 | 2 642 | 1 308 |
| Sum omløpsmidler | 52 677 | 59 346 | 12 277 | 12 375 | 7 039 | 5 582 | 6 570 | 5 680 | 4 675 | 3 084 |
| Sum eiendeler | 56 461 | 64 470 | 12 971 | 13 419 | 8 015 | 5 603 | 6 676 | 5 689 | 4 723 | 3 332 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 481 | – | – | – | – | – | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 967 | – | – | – | – | – | 2 538 | 1 347 | −119 | −733 |
| Sum egenkapital | 16 448 | 16 115 | 4 622 | 4 443 | 2 714 | 2 838 | 2 838 | 1 647 | 181 | −433 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | 4 | 2 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 233 | – | – | – | – | – | – | – | – | 64 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 233 | 1 956 | 0 | – | 0 | 4 | 4 | 2 | 0 | 64 |
| Sum kortsiktig gjeld | 38 780 | 46 399 | 8 348 | 8 974 | 5 297 | 2 761 | 3 833 | 4 040 | 4 542 | 3 701 |
| Sum gjeld | 40 013 | 48 355 | 8 348 | 8 976 | 5 301 | 2 765 | 3 837 | 4 042 | 4 542 | 3 764 |
| Sum egenkapital og gjeld | 56 461 | 64 470 | 12 971 | 13 419 | 8 015 | 5 603 | 6 676 | 5 689 | 4 723 | 3 332 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,6 % | 2,2 % | 7,6 % | 8,9 % | 3,5 % | 0,6 % | 10 % | 7,9 % | 1,2 % | −13,5 % |
| Resultatmargin | 2,7 % | 1,5 % | 5,8 % | 6,8 % | 2,7 % | 0,4 % | 7,7 % | 5,6 % | 0,1 % | −11,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | 1,28 | 1,47 | 1,38 | 1,33 | 2,02 | 1,71 | 1,41 | 1,03 | 0,83 |
| Gjeldsgrad | 2,43 | 3 | 1,81 | 2,02 | 1,95 | 0,97 | 1,35 | 2,45 | 25,08 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,3 % | 14,2 % | 49,8 % | 55,5 % | 28,2 % | 2,8 % | 74,9 % | 89 % | 7,6 % | 254,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 21,1 % | 277,8 % | 8,4 % | 28 % | 24,8 % | −17,6 % | 5,2 % | 45,4 % | 82,2 % | – |
| Arbeidskapital | 13,9 mill kr | 12,9 mill kr | 3,9 mill kr | 3,4 mill kr | 1,7 mill kr | 2,8 mill kr | 2,7 mill kr | 1,6 mill kr | 132 843 kr | −616 249 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (4)
Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler · JAREN | 21 ans. |
Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler · MJØNDALEN | 21 ans. |
Elektrisk installasjonsarbeid · RUDSHØGDA | 22 ans. |
Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler · TROMSDALEN | 5 ans. |
Selger du til selskaper som MCS ELEKTROTAVLER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.