PRETEC AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 160 031 532 NOK |
| 2012 | 184 415 741 NOK |
| 2013 | 215 783 585 NOK |
| 2014 | 214 169 007 NOK |
| 2015 | 219 906 041 NOK |
| 2016 | 258 599 685 NOK |
| 2017 | 307 014 783 NOK |
| 2018 | 348 405 533 NOK |
| 2019 | 361 545 406 NOK |
| 2020 | 333 097 217 NOK |
| 2021 | 434 457 325 NOK |
| 2022 | 587 279 362 NOK |
| 2023 | 607 557 901 NOK |
| 2024 | 634 652 504 NOK |
| 2025 | 670 926 202 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Selskapets virksomhet kan omfatte produksjon, handel, agenturvirksomhet, investeringer i fast eiendom, valuta og verdipapirer og virksomhet som har sammenheng med dette, samt deltakelse i andre foretak.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 670 926 | 634 653 | 607 558 | 587 279 | 434 457 | 333 097 | 361 545 | 348 406 | 307 015 | 258 600 | 219 906 | 214 169 | 215 784 | 184 416 | 160 032 |
| Sum kostnader | 554 370 | 513 828 | 490 441 | 480 374 | 373 100 | 290 526 | 324 173 | 295 811 | 249 652 | 210 235 | 184 346 | 167 967 | 154 044 | 137 186 | 108 910 |
| Driftsresultat | 116 557 | 120 824 | 117 117 | 106 905 | 61 358 | 42 571 | 37 372 | 52 594 | 57 362 | 48 365 | 35 560 | 46 202 | 61 739 | 47 230 | 51 121 |
| Sum finansinntekter | 4 569 | 7 253 | 4 187 | 5 734 | 8 377 | 2 390 | 5 621 | 8 665 | 5 534 | 4 711 | 1 563 | 2 856 | 3 909 | 3 405 | 1 740 |
| Sum finanskostnader | 4 138 | 7 541 | 10 163 | 7 957 | 4 120 | 13 095 | 2 563 | 7 157 | 3 991 | 4 774 | 5 439 | 998 | 1 140 | 1 339 | 1 173 |
| Netto finans | 432 | – | – | – | – | – | 3 059 | 1 508 | 1 542 | −63 | −3 876 | 1 858 | 2 769 | 2 066 | 567 |
| Resultat før skattekostnad | 116 988 | 120 537 | 111 141 | 104 682 | 65 614 | 31 866 | 40 431 | 54 102 | 58 905 | 48 302 | 31 683 | 48 061 | 64 509 | 49 296 | 51 688 |
| Årsresultat | 91 549 | 94 064 | 86 536 | 81 369 | 50 926 | 24 580 | 31 284 | 41 913 | 44 461 | 36 223 | 23 116 | 35 081 | 46 446 | 35 486 | 37 216 |
| Totalresultat | 91 549 | – | – | – | – | – | 31 284 | – | – | – | – | 35 081 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 91 549 | – | – | – | – | – | 31 284 | 41 913 | 44 461 | 36 223 | 23 116 | 35 081 | 46 446 | 35 486 | 37 216 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 7 497 | 0 | 0 | 384 | 1 534 | 2 685 | 3 835 | 4 985 | 11 | 22 | 56 | 42 | 23 | 0 | – |
| Sum varige driftsmidler | 121 475 | 116 694 | 112 504 | 108 775 | 111 980 | 114 794 | 113 744 | 119 208 | 36 384 | 3 165 | 1 985 | 2 142 | 2 259 | 1 714 | 2 084 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 24 151 | 27 525 | 23 435 | 23 325 | – | 0 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 183 |
| Sum anleggsmidler | 153 123 | 144 218 | 135 939 | 132 485 | 113 515 | 117 479 | 117 679 | 124 293 | 36 495 | 3 287 | 2 141 | 2 284 | 2 383 | 1 814 | 2 267 |
| Sum fordringer | 177 357 | – | – | – | – | – | 42 762 | 38 039 | 41 638 | 30 541 | 28 870 | 25 316 | 22 424 | 22 838 | 22 017 |
| Sum investeringer | 40 058 | – | – | – | – | – | – | – | 35 987 | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 469 074 | 381 628 | 337 886 | 289 424 | 218 201 | 211 329 | 184 593 | 174 504 | 194 163 | 185 216 | 196 944 | 132 716 | 141 349 | 120 546 | 104 395 |
| Sum eiendeler | 622 196 | 525 846 | 473 825 | 421 909 | 331 715 | 328 808 | 302 272 | 298 797 | 230 658 | 188 503 | 199 085 | 135 000 | 143 732 | 122 360 | 106 662 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 266 | – | – | – | – | – | 4 266 | 4 266 | 4 266 | 4 266 | 4 266 | 4 266 | 4 266 | 4 266 | 4 266 |
| Sum opptjent egenkapital | 395 593 | – | – | – | – | – | 161 892 | 142 609 | 120 696 | 96 235 | 80 011 | 76 895 | 71 814 | 65 368 | 59 883 |
| Sum egenkapital | 399 860 | 360 633 | 316 569 | 270 033 | 208 664 | 175 739 | 166 159 | 146 875 | 124 962 | 100 501 | 84 278 | 81 161 | 76 080 | 69 635 | 64 149 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 813 | – | – | – | – | – | 1 183 | 1 133 | – | – | – | – | – | – | 32 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 2 000 | 3 000 | – | – | 43 989 | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 813 | 1 008 | 1 297 | 0 | 0 | 1 000 | 3 183 | 4 133 | 0 | 0 | 43 989 | 0 | 0 | 0 | 32 |
| Sum kortsiktig gjeld | 221 524 | 164 205 | 155 959 | 151 065 | 121 959 | 150 963 | 132 931 | 147 788 | 105 696 | 88 002 | 70 819 | 53 839 | 67 651 | 52 725 | 42 482 |
| Sum gjeld | 222 337 | 165 213 | 157 255 | 151 876 | 123 051 | 153 070 | 136 114 | 151 922 | 105 696 | 88 002 | 114 808 | 53 839 | 67 651 | 52 725 | 42 513 |
| Sum egenkapital og gjeld | 622 196 | 525 846 | 473 825 | 421 909 | 331 715 | 328 808 | 302 272 | 298 797 | 230 658 | 188 503 | 199 085 | 135 000 | 143 732 | 122 360 | 106 662 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 68 986 | 79 408 | 19 099 | 64 410 | 30 752 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −52 760 | −11 076 | −18 594 | −4 253 | −8 670 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −53 340 | −27 000 | −32 778 | −52 696 | −13 000 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −37 115 | 41 332 | −32 274 | 7 460 | 9 082 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 34 381 | 71 495 | 30 164 | 62 438 | 54 977 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,4 % | 19 % | 19,3 % | 18,2 % | 14,1 % | 12,8 % | 10,3 % | 15,1 % | 18,7 % | 18,7 % | 16,2 % | 21,6 % | 28,6 % | 25,6 % | 31,9 % |
| Resultatmargin | 13,7 % | 14,8 % | 14,2 % | 13,9 % | 11,7 % | 7,4 % | 8,6 % | 12 % | 14,5 % | 14 % | 10,5 % | 16,4 % | 21,5 % | 19,2 % | 23,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,12 | 2,32 | 2,17 | 1,92 | 1,79 | 1,4 | 1,39 | 1,18 | 1,84 | 2,1 | 2,78 | 2,47 | 2,09 | 2,29 | 2,46 |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 0,46 | 0,5 | 0,56 | 0,59 | 0,87 | 0,82 | 1,03 | 0,85 | 0,88 | 1,36 | 0,66 | 0,89 | 0,76 | 0,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,9 % | 26,1 % | 27,3 % | 30,1 % | 24,4 % | 14 % | 18,8 % | 28,5 % | 35,6 % | 36 % | 27,4 % | 43,2 % | 61,1 % | 51 % | 58 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5,7 % | 4,5 % | 3,5 % | 35,2 % | 30,4 % | −7,9 % | 3,8 % | 13,5 % | 18,7 % | 17,6 % | 2,7 % | −0,7 % | 17 % | 15,2 % | – |
| Arbeidskapital | 247,5 mill kr | 217,4 mill kr | 181,9 mill kr | 138,4 mill kr | 96,2 mill kr | 60,4 mill kr | 51,7 mill kr | 26,7 mill kr | 88,5 mill kr | 97,2 mill kr | 126,1 mill kr | 78,9 mill kr | 73,7 mill kr | 67,8 mill kr | 61,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (3)
Bearbeiding av metaller · FAUSKE | 13 ans. |
Bearbeiding av metaller · BORGENHAUGEN | 17 ans. |
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · BORGENHAUGEN | 51 ans. |
Selger du til selskaper som PRETEC AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.