OVE SKÅR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 160 180 767 NOK |
| 2012 | 249 291 066 NOK |
| 2013 | 266 002 878 NOK |
| 2014 | 363 119 708 NOK |
| 2015 | 475 799 920 NOK |
| 2016 | 666 901 793 NOK |
| 2017 | 563 633 794 NOK |
| 2018 | 527 578 515 NOK |
| 2019 | 455 934 853 NOK |
| 2020 | 590 194 255 NOK |
| 2021 | 474 590 294 NOK |
| 2022 | 680 198 427 NOK |
| 2023 | 771 597 220 NOK |
| 2024 | 947 456 923 NOK |
| 2025 | 750 461 416 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller12
Formål
Bygg- og entreprenørvirksomhet, kjøp, salg, leie, besittelse og forvaltning av eiendom, delta i andre selskaper samt det som naturlig hører inn under dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 750 461 | 947 457 | 771 597 | 680 198 | 474 590 | 590 194 | 455 935 | 527 579 | 563 634 | 666 902 | 475 800 | 363 120 | 266 003 | 249 291 | 160 181 |
| Sum kostnader | 682 604 | 881 438 | 736 548 | 665 459 | 453 960 | 553 266 | 422 306 | 485 597 | 510 961 | 623 662 | 418 497 | 324 789 | 240 182 | 230 178 | 147 726 |
| Driftsresultat | 67 858 | 66 019 | 35 049 | 14 739 | 20 630 | 36 928 | 33 629 | 41 981 | 52 672 | 43 240 | 57 303 | 38 331 | 25 821 | 19 113 | 12 455 |
| Sum finansinntekter | 7 940 | 6 857 | 2 450 | 1 205 | 615 | 945 | 1 335 | 3 012 | 7 888 | 27 578 | 22 276 | 6 504 | 12 703 | 12 911 | 3 620 |
| Sum finanskostnader | 319 | 452 | 388 | 359 | 42 | 21 | 23 | 462 | 401 | 463 | 1 269 | 1 320 | 1 016 | 1 354 | 679 |
| Netto finans | 7 620 | – | – | – | – | – | 1 312 | 2 551 | 7 487 | 27 115 | 21 008 | 5 184 | 11 687 | 11 558 | 2 941 |
| Resultat før skattekostnad | 75 478 | 72 424 | 37 110 | 15 585 | 21 203 | 37 852 | 34 941 | 44 532 | 60 160 | 70 355 | 78 311 | 43 515 | 37 508 | 30 670 | 15 396 |
| Årsresultat | 58 866 | 56 474 | 28 969 | 12 150 | 16 535 | 29 524 | 27 241 | 34 777 | 47 115 | 59 352 | 63 341 | 32 832 | 29 935 | 24 869 | 11 071 |
| Totalresultat | 58 866 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 32 832 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 58 866 | – | – | – | – | – | 27 241 | 34 777 | 47 115 | 59 352 | 63 341 | 32 832 | 29 935 | 24 869 | 11 071 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | 0 | 0 | 0 | 566 | 1 133 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 10 934 | 11 533 | 7 002 | 7 417 | 6 638 | 8 210 | 8 798 | 7 808 | 6 201 | 7 364 | 7 980 | 8 589 | 7 995 | 4 428 | 4 717 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 054 | 444 | 418 | 9 410 | 16 170 | 6 417 | 16 193 | 12 646 | 96 292 | 99 804 | 99 545 | 82 371 | 70 144 | 87 205 | 68 589 |
| Sum anleggsmidler | 11 987 | 11 978 | 7 421 | 16 827 | 22 808 | 15 193 | 26 124 | 20 454 | 102 493 | 107 168 | 107 525 | 90 961 | 78 139 | 91 633 | 73 306 |
| Sum fordringer | 112 517 | – | – | – | – | – | 112 070 | 168 967 | 289 402 | 223 633 | 204 411 | 106 448 | 95 450 | 108 147 | 88 505 |
| Sum omløpsmidler | 294 533 | 436 181 | 353 079 | 249 920 | 197 279 | 260 675 | 171 457 | 200 775 | 306 395 | 321 323 | 279 342 | 170 926 | 164 516 | 117 900 | 96 511 |
| Sum eiendeler | 306 520 | 448 158 | 360 499 | 266 747 | 220 087 | 275 868 | 197 581 | 221 230 | 408 888 | 428 491 | 386 867 | 261 887 | 242 655 | 209 533 | 169 818 |
| Sum innskutt egenkapital | 17 595 | – | – | – | – | – | 17 595 | 17 595 | 39 100 | 39 100 | 39 100 | 39 100 | 39 100 | 39 100 | 39 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 71 564 | – | – | – | – | – | 65 037 | 47 795 | 204 327 | 177 212 | 137 860 | 94 519 | 76 687 | 61 753 | 51 883 |
| Sum egenkapital | 89 159 | 112 285 | 105 810 | 101 841 | 99 691 | 91 156 | 82 632 | 65 390 | 243 427 | 216 312 | 176 960 | 133 619 | 115 787 | 100 853 | 90 983 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 513 | – | – | – | – | – | 9 042 | 10 685 | 9 277 | 8 577 | 9 875 | 4 239 | 3 800 | 4 254 | 2 175 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 441 | 441 | – | 148 | 29 560 | 28 759 | 27 800 | 26 817 | 25 586 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 513 | 6 756 | 6 359 | 5 990 | 3 090 | 0 | 9 483 | 11 126 | 9 277 | 8 726 | 39 434 | 32 998 | 31 601 | 31 071 | 27 761 |
| Sum kortsiktig gjeld | 212 848 | 314 569 | 240 542 | 154 957 | 117 307 | 173 803 | 105 466 | 144 713 | 156 184 | 203 454 | 170 473 | 95 270 | 95 267 | 77 609 | 51 074 |
| Sum gjeld | 217 361 | 335 874 | 254 689 | 164 906 | 120 397 | 184 713 | 114 949 | 155 839 | 165 460 | 212 179 | 209 907 | 128 268 | 126 868 | 108 680 | 78 834 |
| Sum egenkapital og gjeld | 306 520 | 448 158 | 360 499 | 266 747 | 220 087 | 275 868 | 197 581 | 221 230 | 408 888 | 428 491 | 386 867 | 261 887 | 242 655 | 209 533 | 169 818 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 158 677 | 78 571 | −42 015 | −54 575 | 68 226 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 6 148 | 7 599 | −2 422 | −360 | 8 658 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 24 588 | −9 631 | 4 763 | −21 000 | −10 441 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 127 941 | 76 538 | −39 674 | −75 936 | 66 444 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 214 701 | 86 760 | 10 221 | 49 895 | 125 831 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 617 098 | 748 719 | 646 587 | 378 583 | 320 333 | 176 016 |
| Sum kostnader | 545 583 | 688 386 | 532 971 | 300 651 | 269 318 | 158 747 |
| Driftsresultat | 71 515 | 60 333 | 113 616 | 77 932 | 51 015 | 17 269 |
| Sum finansinntekter | 1 946 | 1 251 | 664 | 1 403 | 731 | 683 |
| Sum finanskostnader | 1 753 | 1 583 | 3 175 | 2 862 | 1 271 | 677 |
| Netto finans | 193 | −332 | −2 511 | −1 459 | −540 | 6 |
| Resultat før skattekostnad | 71 708 | 60 001 | 111 105 | 76 473 | 50 475 | 17 276 |
| Årsresultat | 55 394 | 45 635 | 77 826 | 57 811 | 30 288 | 10 991 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | 126 | 252 | 378 |
| Sum varige driftsmidler | 89 530 | 93 036 | 95 557 | 91 024 | 102 691 | 57 951 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 168 | 13 196 | 7 506 | 2 161 | 1 839 | 1 678 |
| Sum anleggsmidler | 101 698 | 106 232 | 103 062 | 93 311 | 104 782 | 60 007 |
| Sum fordringer | 326 713 | 201 302 | 175 064 | 60 121 | 229 913 | 97 359 |
| Sum omløpsmidler | 432 068 | 427 537 | 362 169 | 265 643 | 336 541 | 166 187 |
| Sum eiendeler | 533 766 | 533 769 | 465 231 | 358 954 | 441 323 | 226 194 |
| Sum innskutt egenkapital | 39 100 | 39 100 | 39 100 | 39 100 | 39 100 | 39 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 240 659 | 205 720 | 180 485 | 106 169 | 67 135 | 55 557 |
| Sum egenkapital | 285 156 | 252 082 | 226 447 | 152 758 | 109 957 | 94 715 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 17 796 | 15 158 | 18 165 | 7 740 | 12 267 | 4 122 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 54 188 | 48 841 | 71 811 | 76 956 | 64 238 | 48 400 |
| Sum langsiktig gjeld | 71 984 | 63 999 | 89 976 | 84 696 | 76 505 | 52 522 |
| Sum kortsiktig gjeld | 176 627 | 217 689 | 148 808 | 121 500 | 254 862 | 78 957 |
| Sum gjeld | 248 611 | 281 687 | 238 784 | 206 196 | 331 367 | 131 479 |
| Sum egenkapital og gjeld | 533 766 | 533 769 | 465 231 | 358 954 | 441 323 | 226 194 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9 % | 7 % | 4,5 % | 2,2 % | 4,4 % | 6,3 % | 7,4 % | 8 % | 9,4 % | 6,5 % | 12 % | 10,6 % | 9,7 % | 7,7 % | 7,8 % |
| Resultatmargin | 7,8 % | 6 % | 3,8 % | 1,8 % | 3,5 % | 5 % | 6 % | 6,6 % | 8,4 % | 8,9 % | 13,3 % | 9 % | 11,3 % | 10 % | 6,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,39 | 1,47 | 1,61 | 1,68 | 1,5 | 1,63 | 1,39 | 1,96 | 1,58 | 1,64 | 1,79 | 1,73 | 1,52 | 1,89 |
| Gjeldsgrad | 2,44 | 2,99 | 2,41 | 1,62 | 1,21 | 2,03 | 1,39 | 2,38 | 0,68 | 0,98 | 1,19 | 0,96 | 1,1 | 1,08 | 0,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | 66 % | 50,3 % | 27,4 % | 11,9 % | 16,6 % | 32,4 % | 33 % | 53,2 % | 19,4 % | 27,4 % | 35,8 % | 24,6 % | 25,9 % | 24,7 % | 12,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −20,8 % | 22,8 % | 13,4 % | 43,3 % | −19,6 % | 29,4 % | −13,6 % | −6,4 % | −15,5 % | 40,2 % | 31 % | 36,5 % | 6,7 % | 55,6 % | – |
| Arbeidskapital | 81,7 mill kr | 121,6 mill kr | 112,5 mill kr | 95 mill kr | 80 mill kr | 86,9 mill kr | 66 mill kr | 56,1 mill kr | 150,2 mill kr | 117,9 mill kr | 108,9 mill kr | 75,7 mill kr | 69,2 mill kr | 40,3 mill kr | 45,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller12
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · SARPSBORG | 114 ans. |
Selger du til selskaper som OVE SKÅR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.