PLANTASJEN SOURCE NORGE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 210 955 000 NOK |
| 2014 | 257 414 000 NOK |
| 2015 | 227 725 000 NOK |
| 2016 | 249 875 000 NOK |
| 2017 | 262 330 000 NOK |
| 2018 | 309 153 000 NOK |
| 2019 | 287 978 000 NOK |
| 2020 | 547 367 000 NOK |
| 2021 | 541 214 000 NOK |
| 2022 | 643 229 000 NOK |
| 2023 | 655 510 000 NOK |
| 2024 | 706 833 000 NOK |
| 2025 | 580 754 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Kjøp og salg av planter og lignende produkter og varer.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2012 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 580 754 | 706 833 | 655 510 | 643 229 | 541 214 | 547 367 | 287 978 | 309 153 | 262 330 | 249 875 | 227 725 | 257 414 | 210 955 | – |
| Sum kostnader | 579 298 | 783 606 | 648 153 | 635 180 | 534 575 | 542 158 | 285 361 | 306 691 | 260 191 | 247 376 | 225 451 | 254 847 | 208 849 | 1 054 |
| Driftsresultat | 1 456 | −76 773 | 7 357 | 8 049 | 6 639 | 5 208 | 2 617 | 2 462 | 2 139 | 2 499 | 2 274 | 2 567 | 2 106 | −1 054 |
| Sum finansinntekter | 9 986 | 6 034 | 13 268 | 6 884 | 57 044 | 20 435 | 1 895 | 2 493 | 1 642 | 54 | 24 | 173 | 210 | – |
| Sum finanskostnader | 9 432 | 13 199 | 13 631 | 8 585 | 58 454 | 19 270 | 2 507 | 2 589 | 1 801 | 84 | 95 | 253 | 132 | 7 |
| Netto finans | 554 | – | – | – | – | – | −612 | −96 | −159 | −30 | −71 | −80 | 78 | −7 |
| Resultat før skattekostnad | 2 010 | −83 938 | 6 994 | 6 348 | 5 229 | 6 373 | 2 005 | 2 366 | 1 980 | 2 469 | 2 203 | 2 487 | 2 184 | −1 061 |
| Årsresultat | −8 486 | −76 371 | 7 237 | 6 088 | 4 751 | 4 588 | 1 579 | 1 806 | 1 501 | 1 846 | 1 598 | 1 815 | 1 571 | −765 |
| Sum overføringer og disponeringer | −8 486 | – | – | – | – | – | 1 579 | 1 806 | 1 501 | 1 846 | 1 598 | 1 815 | 1 571 | −765 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 28 | 9 331 | 325 | 82 | 340 | 487 | 121 | 5 | 86 | 142 | 104 | 69 | 36 | 297 |
| Sum varige driftsmidler | 843 | 1 056 | 1 313 | 1 268 | 954 | 907 | 79 | 42 | 86 | 269 | 464 | 676 | 761 | 728 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | 0 | – | 0 | – | – | – | – | – | – | – | 315 |
| Sum anleggsmidler | 871 | 10 387 | 1 638 | 1 350 | 1 294 | 1 394 | 200 | 47 | 172 | 411 | 568 | 745 | 797 | 1 340 |
| Sum fordringer | 47 758 | – | – | – | – | – | 68 186 | 48 767 | 59 512 | 33 866 | 30 130 | 31 893 | 22 978 | – |
| Sum omløpsmidler | 73 261 | 124 652 | 80 675 | 84 801 | 84 301 | 86 661 | 68 292 | 49 056 | 60 012 | 33 924 | 33 584 | 48 755 | 36 490 | 29 |
| Sum eiendeler | 74 132 | 135 039 | 82 313 | 86 151 | 85 595 | 88 055 | 68 492 | 49 103 | 60 184 | 34 335 | 34 152 | 49 500 | 37 287 | 1 369 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | – | – | – | – | – | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 703 | – | – | – | – | – | 7 426 | 7 769 | 7 566 | 6 066 | 4 220 | 2 621 | 806 | −765 |
| Sum egenkapital | 7 803 | −49 246 | 25 378 | 26 232 | 25 274 | 20 647 | 7 526 | 7 869 | 7 666 | 6 166 | 4 320 | 2 721 | 906 | −665 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 66 329 | 184 285 | 56 935 | 59 919 | 60 321 | 67 408 | 60 966 | 41 234 | 52 518 | 28 169 | 29 832 | 46 779 | 36 381 | 2 034 |
| Sum gjeld | 66 329 | 184 285 | 56 935 | 59 919 | 60 321 | 67 408 | 60 966 | 41 234 | 52 518 | 28 169 | 29 832 | 46 779 | 36 381 | 2 034 |
| Sum egenkapital og gjeld | 74 132 | 135 039 | 82 313 | 86 151 | 85 595 | 88 055 | 68 492 | 49 103 | 60 184 | 34 335 | 34 152 | 49 500 | 37 287 | 1 369 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −71 902 | 360 | 721 | 353 | −6 512 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −361 | 721 | −353 | −1 024 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 93 031 | 0 | 0 | 0 | 7 536 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 21 129 | −1 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 21 187 | 58 | 58 | 58 | 58 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,3 % | −10,9 % | 1,1 % | 1,3 % | 1,2 % | 1 % | 0,9 % | 0,8 % | 0,8 % | 1 % | 1 % | 1 % | 1 % | – |
| Resultatmargin | −1,5 % | −10,8 % | 1,1 % | 1 % | 0,9 % | 0,8 % | 0,5 % | 0,6 % | 0,6 % | 0,7 % | 0,7 % | 0,7 % | 0,7 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 0,68 | 1,42 | 1,42 | 1,4 | 1,29 | 1,12 | 1,19 | 1,14 | 1,2 | 1,13 | 1,04 | 1 | 0,01 |
| Gjeldsgrad | 8,5 | – | 2,24 | 2,28 | 2,39 | 3,26 | 8,1 | 5,24 | 6,85 | 4,57 | 6,91 | 17,19 | 40,16 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −108,7 % | 155,1 % | 28,5 % | 23,2 % | 18,8 % | 22,2 % | 21 % | 23 % | 19,6 % | 29,9 % | 37 % | 66,7 % | 173,4 % | 115 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −17,8 % | 7,8 % | 1,9 % | 18,8 % | −1,1 % | 90,1 % | −6,8 % | 17,8 % | 5 % | 9,7 % | −11,5 % | 22 % | – | – |
| Arbeidskapital | 6,9 mill kr | −59,6 mill kr | 23,7 mill kr | 24,9 mill kr | 24 mill kr | 19,3 mill kr | 7,3 mill kr | 7,8 mill kr | 7,5 mill kr | 5,8 mill kr | 3,8 mill kr | 2 mill kr | 109 000 kr | −2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Engroshandel med blomster og planter · MOSS |
Selger du til selskaper som PLANTASJEN SOURCE NORGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.