OVESEN INVEST AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 527 744 NOK |
| 2012 | 400 000 NOK |
| 2013 | 500 000 NOK |
| 2014 | 500 000 NOK |
| 2015 | 500 000 NOK |
| 2016 | 506 925 NOK |
| 2017 | 416 045 NOK |
| 2018 | 981 968 NOK |
| 2019 | 557 968 NOK |
| 2020 | 697 460 NOK |
| 2021 | 432 512 NOK |
| 2022 | 579 158 NOK |
| 2023 | 643 923 NOK |
| 2024 | 669 195 NOK |
| 2025 | 627 887 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Eie aksjer og eiendommer og det som derved står i forbindelse.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 628 | 669 | 644 | 579 | 433 | 697 | 558 | 982 | 416 | 507 | 500 | 500 | 500 | 400 | 528 |
| Sum kostnader | 129 | 150 | 95 | 115 | 51 | 74 | 205 | 204 | 282 | 290 | 270 | 274 | 325 | 372 | 320 |
| Driftsresultat | 499 | 520 | 549 | 464 | 381 | 624 | 353 | 778 | 134 | 217 | 230 | 226 | 175 | 28 | 207 |
| Sum finansinntekter | 205 | 190 | 152 | 107 | 65 | 69 | 70 | 56 | 54 | 48 | 58 | 24 | 13 | 19 | – |
| Sum finanskostnader | 0 | 1 | 0 | – | 30 | 0 | 0 | – | – | 7 | 24 | 19 | 14 | – | – |
| Netto finans | 205 | 189 | 152 | 107 | 35 | 68 | 69 | 56 | 54 | 41 | 34 | 6 | −1 | 19 | 21 |
| Resultat før skattekostnad | 704 | 709 | 701 | 571 | 417 | 692 | 422 | 834 | 188 | 258 | 264 | 232 | 175 | 47 | 228 |
| Årsresultat | 562 | 567 | 562 | 461 | 342 | 558 | 324 | 633 | 111 | 162 | 160 | 141 | 96 | 10 | 144 |
| Sum overføringer og disponeringer | 562 | 567 | 562 | 461 | 342 | 558 | 324 | 633 | 111 | 162 | 160 | 141 | 96 | 10 | 144 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 257 | 394 | 628 | 862 | 1 096 | 1 330 | 1 564 | 1 798 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 035 | 1 976 | 1 918 | 1 862 | 1 808 | 1 791 | 1 739 | 1 688 | 1 639 | 1 590 | 1 545 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Sum anleggsmidler | 2 185 | 2 126 | 2 068 | 2 012 | 1 958 | 1 941 | 1 889 | 1 945 | 2 033 | 2 218 | 2 407 | 1 101 | 1 335 | 1 569 | 1 803 |
| Sum fordringer | 11 | – | – | 7 | – | 94 | – | 17 | 16 | 17 | 17 | 6 | 871 | 6 | 5 |
| Sum omløpsmidler | 3 545 | 3 042 | 2 531 | 2 035 | 2 582 | 2 326 | 1 798 | 1 471 | 707 | 345 | 651 | 1 765 | 1 360 | 976 | 787 |
| Sum eiendeler | 5 730 | 5 168 | 4 600 | 4 048 | 4 540 | 4 267 | 3 687 | 3 417 | 2 740 | 2 563 | 3 058 | 2 866 | 2 695 | 2 545 | 2 590 |
| Sum innskutt egenkapital | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 138 | 4 576 | 4 009 | 3 447 | 2 986 | 2 644 | 3 086 | 2 762 | 2 129 | 2 017 | 1 855 | 1 695 | 1 554 | 1 658 | 1 648 |
| Sum egenkapital | 5 588 | 5 026 | 4 459 | 3 897 | 3 436 | 3 094 | 3 536 | 3 212 | 2 579 | 2 467 | 2 305 | 2 145 | 2 004 | 2 108 | 2 098 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | 84 | – | 649 | 630 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 84 | 0 | 649 | 630 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 142 | 142 | 141 | 151 | 1 105 | 1 173 | 152 | 205 | 78 | 95 | 104 | 91 | 691 | 437 | 493 |
| Sum gjeld | 142 | 142 | 141 | 151 | 1 105 | 1 173 | 152 | 205 | 162 | 95 | 753 | 721 | 691 | 437 | 493 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 730 | 5 168 | 4 600 | 4 048 | 4 540 | 4 267 | 3 687 | 3 417 | 2 740 | 2 563 | 3 058 | 2 866 | 2 695 | 2 545 | 2 590 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 79,4 % | 77,6 % | 85,3 % | 80,1 % | 88,2 % | 89,5 % | 63,2 % | 79,3 % | 32,1 % | 42,7 % | 46,1 % | 45,2 % | 35,1 % | 7 % | 39,3 % |
| Resultatmargin | 89,6 % | 84,7 % | 87,3 % | 79,6 % | 79,1 % | 80 % | 58,1 % | 64,4 % | 26,8 % | 32 % | 32,1 % | 28,2 % | 19,2 % | 2,5 % | 27,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 25,03 | 21,43 | 18,01 | 13,52 | 2,34 | 1,98 | 11,85 | 7,17 | 9,12 | 3,62 | 6,29 | 19,41 | 1,97 | 2,23 | 1,6 |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 0,03 | 0,03 | 0,04 | 0,32 | 0,38 | 0,04 | 0,06 | 0,06 | 0,04 | 0,33 | 0,34 | 0,34 | 0,21 | 0,23 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,1 % | 11,3 % | 12,6 % | 11,8 % | 10 % | 18 % | 9,2 % | 19,7 % | 4,3 % | 6,6 % | 7 % | 6,6 % | 4,8 % | 0,5 % | 6,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −6,2 % | 3,9 % | 11,2 % | 33,9 % | −38 % | 25 % | −43,2 % | 136 % | −17,9 % | 1,4 % | 0 % | 0 % | 25 % | −24,2 % | – |
| Arbeidskapital | 3,4 mill kr | 2,9 mill kr | 2,4 mill kr | 1,9 mill kr | 1,5 mill kr | 1,2 mill kr | 1,6 mill kr | 1,3 mill kr | 629 787 kr | 249 478 kr | 547 356 kr | 1,7 mill kr | 668 688 kr | 538 946 kr | 294 812 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · SØRREISA |
Selger du til selskaper som OVESEN INVEST AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.