ØRSTA CAMPING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 7 453 816 NOK |
| 2014 | 7 969 998 NOK |
| 2015 | 8 300 598 NOK |
| 2016 | 9 120 079 NOK |
| 2017 | 9 449 177 NOK |
| 2018 | 10 095 851 NOK |
| 2019 | 10 804 501 NOK |
| 2020 | 10 343 339 NOK |
| 2021 | 12 080 790 NOK |
| 2022 | 13 214 982 NOK |
| 2023 | 14 428 821 NOK |
| 2024 | 15 751 535 NOK |
| 2025 | 17 983 436 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Drift av campingplass, kioskdrift og det som naturleg høyrer under dette, medrekna å delta i andre føretak med liknande føremål.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 17 983 | 15 752 | 14 429 | 13 215 | 12 081 | 10 343 | 10 805 | 10 096 | 9 449 | 9 120 | 8 301 | 7 970 | 7 454 |
| Sum kostnader | 15 631 | 14 504 | 13 424 | 12 606 | 11 047 | 9 548 | 10 236 | 9 390 | 9 057 | 8 729 | 7 841 | 7 453 | 6 999 |
| Driftsresultat | 2 352 | 1 248 | 1 005 | 609 | 1 033 | 795 | 568 | 706 | 392 | 391 | 460 | 517 | 455 |
| Sum finansinntekter | 4 | 7 | 9 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| Sum finanskostnader | 997 | 351 | 97 | 93 | 91 | 119 | 138 | 159 | 200 | 192 | 192 | 131 | 144 |
| Netto finans | −993 | −345 | −89 | −90 | −90 | −119 | −134 | −156 | −199 | −192 | −192 | −129 | −143 |
| Resultat før skattekostnad | 1 359 | 903 | 917 | 519 | 943 | 676 | 434 | 550 | 192 | 199 | 268 | 387 | 312 |
| Årsresultat | 1 057 | 702 | 714 | 404 | 735 | 527 | 338 | 427 | 142 | 153 | 203 | 282 | 225 |
| Totalresultat | 1 057 | 702 | 714 | 404 | 735 | 527 | 338 | 427 | 142 | 153 | 203 | 282 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 057 | 702 | 714 | 404 | 735 | 527 | 338 | 427 | 142 | 153 | 203 | 282 | 225 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 19 121 | 15 011 | 5 685 | 5 885 | 5 453 | 5 607 | 5 575 | 5 751 | 6 087 | 5 751 | 5 687 | 4 089 | 3 456 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Sum anleggsmidler | 19 121 | 15 012 | 5 685 | 5 886 | 5 453 | 5 607 | 5 575 | 5 752 | 6 088 | 5 752 | 5 688 | 4 089 | 3 456 |
| Sum fordringer | 706 | 921 | 781 | 670 | 538 | 548 | 752 | 668 | 680 | 461 | 440 | 605 | 418 |
| Sum omløpsmidler | 1 276 | 2 444 | 1 901 | 2 022 | 2 233 | 1 826 | 1 780 | 1 537 | 1 074 | 895 | 832 | 2 509 | 923 |
| Sum eiendeler | 20 397 | 17 455 | 7 586 | 7 908 | 7 686 | 7 433 | 7 356 | 7 289 | 7 162 | 6 646 | 6 520 | 6 599 | 4 379 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 543 | 3 899 | 3 835 | 4 032 | 3 928 | 3 193 | 2 665 | 2 327 | 1 900 | 1 758 | 1 605 | 1 402 | 1 120 |
| Sum egenkapital | 4 643 | 3 999 | 3 935 | 4 132 | 4 028 | 3 293 | 2 765 | 2 427 | 2 000 | 1 858 | 1 705 | 1 502 | 1 220 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 56 | 9 | 27 | 42 | 53 | 58 | 63 | 72 | 87 | 93 | 90 | 65 | 65 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 12 685 | 10 429 | 1 316 | 1 736 | 2 150 | 2 535 | 2 873 | 3 211 | 3 483 | 3 341 | 3 598 | 3 855 | 2 048 |
| Sum langsiktig gjeld | 12 741 | 10 438 | 1 343 | 1 778 | 2 203 | 2 593 | 2 936 | 3 283 | 3 570 | 3 434 | 3 688 | 3 920 | 2 113 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 014 | 3 018 | 2 308 | 1 999 | 1 455 | 1 547 | 1 654 | 1 578 | 1 591 | 1 354 | 1 126 | 1 176 | 1 046 |
| Sum gjeld | 15 755 | 13 456 | 3 651 | 3 776 | 3 658 | 4 140 | 4 590 | 4 862 | 5 162 | 4 788 | 4 814 | 5 097 | 3 159 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 397 | 17 455 | 7 586 | 7 908 | 7 686 | 7 433 | 7 356 | 7 289 | 7 162 | 6 646 | 6 520 | 6 599 | 4 379 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,1 % | 7,9 % | 7 % | 4,6 % | 8,6 % | 7,7 % | 5,3 % | 7 % | 4,2 % | 4,3 % | 5,5 % | 6,5 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 4,5 % | 5 % | 3,1 % | 6,1 % | 5,1 % | 3,1 % | 4,2 % | 1,5 % | 1,7 % | 2,5 % | 3,5 % | 3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,42 | 0,81 | 0,82 | 1,01 | 1,53 | 1,18 | 1,08 | 0,97 | 0,68 | 0,66 | 0,74 | 2,13 | 0,88 |
| Gjeldsgrad | 3,39 | 3,36 | 0,93 | 0,91 | 0,91 | 1,26 | 1,66 | 2 | 2,58 | 2,58 | 2,82 | 3,39 | 2,59 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,8 % | 17,5 % | 18,1 % | 9,8 % | 18,3 % | 16 % | 12,2 % | 17,6 % | 7,1 % | 8,2 % | 11,9 % | 18,8 % | 18,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 14,2 % | 9,2 % | 9,2 % | 9,4 % | 16,8 % | −4,3 % | 7 % | 6,8 % | 3,6 % | 9,9 % | 4,1 % | 6,9 % | – |
| Arbeidskapital | −1,7 mill kr | −574 250 kr | −407 263 kr | 23 779 kr | 778 216 kr | 279 092 kr | 126 408 kr | −41 185 kr | −517 254 kr | −459 359 kr | −294 163 kr | 1,3 mill kr | −123 514 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Drift av campingplasser · ØRSTA | 31 ans. |
Selger du til selskaper som ØRSTA CAMPING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.