NUTRAQ NORWAY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 209 951 782 NOK |
| 2015 | 268 293 510 NOK |
| 2016 | 238 922 409 NOK |
| 2017 | 220 236 548 NOK |
| 2018 | 219 060 551 NOK |
| 2019 | 233 487 640 NOK |
| 2020 | 176 745 633 NOK |
| 2021 | 96 615 292 NOK |
| 2022 | 218 508 458 NOK |
| 2023 | 240 347 808 NOK |
| 2024 | 217 199 492 NOK |
| 2025 | 190 687 475 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Øke kunnskapen om VitaePro, antioksidanter og relaterte produkter ved å drive sponsoraktiviteter og informasjonsvirksomhet basert på saklig og vitenskapelig grunnlag samt virksomhet som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskap med lignende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 190 687 | 217 199 | 240 348 | 218 508 | 96 615 | 176 746 | 233 488 | 219 061 | 220 237 | 238 922 | 268 294 | 209 952 |
| Sum kostnader | 153 627 | 167 941 | 201 108 | 201 419 | 83 748 | 88 064 | 180 906 | 176 772 | 164 322 | 186 830 | 215 001 | 175 455 |
| Driftsresultat | 37 060 | 49 258 | 39 240 | 17 090 | 12 867 | 88 681 | 52 582 | 42 288 | 55 915 | 52 092 | 53 292 | 34 497 |
| Sum finansinntekter | 30 790 | 36 422 | 8 297 | 9 578 | 3 057 | 5 269 | 2 056 | 1 944 | 4 510 | 1 851 | 2 966 | 1 885 |
| Sum finanskostnader | 331 | 375 | 1 120 | 1 119 | 3 760 | 2 119 | 2 910 | 1 108 | 634 | 1 858 | 3 978 | 8 686 |
| Netto finans | 30 459 | 36 047 | 7 177 | 8 459 | −702 | 3 150 | −855 | 836 | 3 876 | −7 | −1 012 | −6 801 |
| Resultat før skattekostnad | 67 519 | 85 305 | 46 417 | 25 549 | 12 165 | 91 831 | 51 727 | 43 124 | 59 790 | 52 085 | 52 280 | 27 696 |
| Årsresultat | 58 301 | 73 321 | 37 462 | 21 077 | 9 488 | 71 619 | 40 345 | 33 202 | 45 348 | 39 069 | 38 177 | 20 218 |
| Totalresultat | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 71 619 | 40 345 | 33 202 | 45 348 | 39 069 | 38 177 | 20 218 |
| Sum overføringer og disponeringer | 58 301 | 73 321 | 37 462 | 21 077 | 9 488 | 71 619 | 40 345 | 33 202 | 45 348 | 39 069 | 38 177 | 20 218 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 135 | 56 | – | – | 4 645 | 9 290 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 296 | 33 580 | 11 239 | 23 917 | 129 541 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 8 296 | 33 580 | 11 239 | 23 917 | 129 541 | 0 | 135 | 56 | 0 | 0 | 4 645 | 9 290 |
| Sum fordringer | 99 285 | 77 666 | 73 995 | 37 982 | 10 733 | 158 969 | 93 089 | 79 094 | 48 961 | 103 068 | 120 772 | 70 007 |
| Sum omløpsmidler | 99 285 | 77 666 | 73 995 | 37 982 | 10 733 | 159 263 | 93 369 | 79 403 | 55 099 | 103 322 | 124 692 | 72 242 |
| Sum eiendeler | 107 581 | 111 246 | 85 234 | 61 899 | 140 274 | 159 263 | 93 504 | 79 458 | 55 099 | 103 322 | 129 337 | 81 533 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 267 | 44 878 | 13 999 | 13 701 | 4 712 | 4 712 | 4 712 | 4 712 | 4 712 | 4 712 | 4 712 | 4 712 |
| Sum opptjent egenkapital | 30 471 | 0 | 0 | 0 | 98 774 | 107 272 | 43 489 | 3 143 | 114 | 1 332 | 1 412 | 6 839 |
| Sum egenkapital | 35 739 | 44 878 | 13 999 | 13 701 | 103 486 | 111 984 | 48 200 | 7 855 | 4 825 | 6 043 | 6 124 | 11 551 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 6 262 | 7 777 | 6 996 | 8 614 | 9 489 | 11 885 | – | – | 97 | 167 | 200 | 6 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 262 | 7 777 | 6 996 | 8 614 | 0 | 11 885 | 0 | 0 | 97 | 167 | 200 | 6 |
| Sum kortsiktig gjeld | 65 580 | 58 591 | 64 239 | 39 584 | 27 299 | 35 394 | 45 304 | 71 604 | 50 177 | 97 112 | 123 013 | 69 976 |
| Sum gjeld | 71 842 | 66 368 | 71 235 | 48 198 | 36 788 | 47 279 | 45 304 | 71 604 | 50 274 | 97 279 | 123 213 | 69 982 |
| Sum egenkapital og gjeld | 107 581 | 111 246 | 85 234 | 61 899 | 140 274 | 159 263 | 93 504 | 79 458 | 55 099 | 103 322 | 129 337 | 81 533 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 47 587 | 28 890 | 196 382 | 13 584 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −47 587 | −28 890 | −196 382 | −13 878 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 0 | 0 | −294 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 294 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,4 % | 22,7 % | 16,3 % | 7,8 % | 13,3 % | 50,2 % | 22,5 % | 19,3 % | 25,4 % | 21,8 % | 19,9 % | 16,4 % |
| Resultatmargin | 30,6 % | 33,8 % | 15,6 % | 9,7 % | 9,8 % | 40,5 % | 17,3 % | 15,2 % | 20,6 % | 16,4 % | 14,2 % | 9,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,51 | 1,33 | 1,15 | 0,96 | 0,39 | 4,5 | 2,06 | 1,11 | 1,1 | 1,06 | 1,01 | 1,03 |
| Gjeldsgrad | 2,01 | 1,48 | 5,09 | 3,52 | 0,36 | 0,42 | 0,94 | 9,12 | 10,42 | 16,1 | 20,12 | 6,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 163,1 % | 163,4 % | 267,6 % | 153,8 % | 9,2 % | 63,9 % | 83,7 % | 422,7 % | 939,8 % | 646,5 % | 623,4 % | 175 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −12,2 % | −9,6 % | 10 % | 126,2 % | −45,3 % | −24,3 % | 6,6 % | −0,5 % | −7,8 % | −10,9 % | 27,8 % | – |
| Arbeidskapital | 33,7 mill kr | 19,1 mill kr | 9,8 mill kr | −1,6 mill kr | −16,6 mill kr | 123,9 mill kr | 48,1 mill kr | 7,8 mill kr | 4,9 mill kr | 6,2 mill kr | 1,7 mill kr | 2,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Detaljhandel med nærings- og nytelsesmidler ellers · OSLO |
Selger du til selskaper som NUTRAQ NORWAY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.