NORSK MOTOR IMPORT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 85 064 126 NOK |
| 2018 | 90 422 983 NOK |
| 2019 | 86 268 348 NOK |
| 2020 | 119 775 684 NOK |
| 2021 | 122 121 572 NOK |
| 2022 | 137 297 175 NOK |
| 2023 | 140 283 718 NOK |
| 2024 | 133 548 018 NOK |
| 2025 | 161 067 806 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Import og videresalg av motorkjøretøyer, utstyr og deler som står i naturlig forbindelse hertil.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 161 068 | 133 548 | 140 284 | 137 297 | 122 122 | 119 776 | 86 268 | 90 423 | 85 064 |
| Sum kostnader | 147 664 | 121 531 | 129 211 | 121 521 | 106 879 | 112 539 | 83 934 | 84 882 | 80 087 |
| Driftsresultat | 13 404 | 12 017 | 11 073 | 15 776 | 15 242 | 7 237 | 2 334 | 5 541 | 4 977 |
| Sum finansinntekter | 2 167 | 938 | 990 | 1 077 | 398 | 226 | 437 | 254 | 767 |
| Sum finanskostnader | 3 143 | 5 376 | 5 472 | 2 035 | 1 669 | 1 704 | 1 901 | 1 909 | 1 885 |
| Netto finans | −976 | – | – | – | – | – | −1 465 | −1 655 | −1 117 |
| Resultat før skattekostnad | 12 428 | 7 579 | 6 592 | 14 818 | 13 972 | 5 759 | 870 | 3 885 | 3 860 |
| Årsresultat | 9 685 | 5 910 | 5 134 | 11 557 | 10 897 | 4 492 | 679 | 2 997 | 3 115 |
| Sum overføringer og disponeringer | 9 685 | – | – | – | – | – | 679 | 2 997 | 3 115 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 605 | 557 | 576 | 573 | 262 | 259 | 288 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 072 | 1 046 | 1 272 | 623 | 680 | 812 | 928 | 17 746 | 18 341 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 |
| Sum anleggsmidler | 2 182 | 2 110 | 2 354 | 1 703 | 1 449 | 1 577 | 1 722 | 18 252 | 18 847 |
| Sum fordringer | 14 571 | – | – | – | – | – | 11 847 | 12 158 | 10 060 |
| Sum omløpsmidler | 114 047 | 113 220 | 91 948 | 74 454 | 62 108 | 68 910 | 55 437 | 55 491 | 46 390 |
| Sum eiendeler | 116 230 | 115 330 | 94 302 | 76 157 | 63 556 | 70 487 | 57 158 | 73 743 | 65 236 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 764 | – | – | – | – | – | 1 764 | 2 520 | 16 277 |
| Sum opptjent egenkapital | 49 662 | – | – | – | – | – | 15 544 | 16 254 | – |
| Sum egenkapital | 51 426 | 41 741 | 35 831 | 32 697 | 21 140 | 20 243 | 17 308 | 18 774 | 16 277 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | – | 692 | 691 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – | – | 16 381 | 18 728 |
| Sum langsiktig gjeld | 254 | 329 | 393 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 073 | 19 419 |
| Sum kortsiktig gjeld | 64 550 | 73 260 | 58 078 | 43 460 | 42 416 | 50 243 | 39 850 | 37 895 | 29 540 |
| Sum gjeld | 64 803 | 73 589 | 58 471 | 43 460 | 42 416 | 50 243 | 39 850 | 54 968 | 48 960 |
| Sum egenkapital og gjeld | 116 230 | 115 330 | 94 302 | 76 157 | 63 556 | 70 487 | 57 158 | 73 743 | 65 236 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 10 671 | 5 947 | −20 576 | 1 758 | 3 868 | 17 308 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −275 | 69 | −908 | −114 | −49 | 94 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −577 | 5 586 | 16 317 | 3 374 | −25 629 | 5 238 | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 9 819 | 11 464 | −5 167 | 5 018 | −21 810 | 22 452 | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 22 090 | 12 271 | 807 | 5 974 | 956 | 22 766 | – | – | – |
Konsernregnskap (2019, 2018, 2017)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 87 177 | 90 768 | 85 781 |
| Sum kostnader | 84 584 | 85 196 | 80 512 |
| Driftsresultat | 2 593 | 5 572 | 5 269 |
| Sum finansinntekter | 444 | 255 | 69 |
| Sum finanskostnader | 1 901 | 1 909 | 1 885 |
| Netto finans | −1 457 | −1 655 | −1 816 |
| Resultat før skattekostnad | 1 135 | 3 917 | 3 453 |
| Årsresultat | 886 | 3 022 | 2 638 |
| Sum overføringer og disponeringer | 886 | 3 022 | 2 638 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 289 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 928 | 17 746 | 18 341 |
| Sum anleggsmidler | 1 217 | 17 746 | 18 341 |
| Sum fordringer | 11 558 | 12 144 | 9 292 |
| Sum omløpsmidler | 56 346 | 56 116 | 47 061 |
| Sum eiendeler | 57 563 | 73 862 | 65 401 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 764 | 2 520 | 16 363 |
| Sum opptjent egenkapital | 15 862 | 16 365 | – |
| Sum egenkapital | 17 626 | 18 885 | 16 363 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 691 | 689 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 16 381 | 18 728 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 17 072 | 19 418 |
| Sum kortsiktig gjeld | 39 937 | 37 906 | 29 621 |
| Sum gjeld | 39 937 | 54 977 | 49 038 |
| Sum egenkapital og gjeld | 57 563 | 73 862 | 65 401 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,3 % | 9 % | 7,9 % | 11,5 % | 12,5 % | 6 % | 2,7 % | 6,1 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 6 % | 4,4 % | 3,7 % | 8,4 % | 8,9 % | 3,8 % | 0,8 % | 3,3 % | 3,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,55 | 1,58 | 1,71 | 1,46 | 1,37 | 1,39 | 1,46 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 1,26 | 1,76 | 1,63 | 1,33 | 2,01 | 2,48 | 2,3 | 2,93 | 3,01 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,8 % | 14,2 % | 14,3 % | 35,3 % | 51,6 % | 22,2 % | 3,9 % | 16 % | 19,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 20,6 % | −4,8 % | 2,2 % | 12,4 % | 2 % | 38,8 % | −4,6 % | 6,3 % | – |
| Arbeidskapital | 49,5 mill kr | 40 mill kr | 33,9 mill kr | 31 mill kr | 19,7 mill kr | 18,7 mill kr | 15,6 mill kr | 17,6 mill kr | 16,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Engroshandel med motorsykler og tilhørende deler og utstyr · FØRDE | 17 ans. |
Selger du til selskaper som NORSK MOTOR IMPORT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.