SPARE PARTS SERVICE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 45 612 312 NOK |
| 2015 | 49 557 888 NOK |
| 2016 | 53 050 254 NOK |
| 2017 | 58 126 125 NOK |
| 2018 | 55 135 364 NOK |
| 2019 | 55 886 039 NOK |
| 2020 | 62 193 862 NOK |
| 2021 | 62 428 869 NOK |
| 2022 | 58 554 906 NOK |
| 2023 | 55 303 713 NOK |
| 2024 | 52 930 982 NOK |
| 2025 | 56 476 862 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Import, eksport, detalj, engros handel og transport av reservedeler og utstyr til kjøretøyer.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 56 477 | 52 931 | 55 304 | 58 555 | 62 429 | 62 194 | 55 886 | 55 135 | 58 126 | 53 050 | 49 558 | 45 612 |
| Sum kostnader | 51 330 | 49 231 | 50 185 | 50 015 | 51 632 | 53 850 | 50 601 | 49 645 | 51 055 | 47 939 | 43 946 | 40 879 |
| Driftsresultat | 5 147 | 3 700 | 5 119 | 8 540 | 10 797 | 8 343 | 5 285 | 5 490 | 7 071 | 5 112 | 5 612 | 4 733 |
| Sum finansinntekter | 111 | 108 | 196 | 272 | 341 | 244 | 86 | 129 | 116 | 197 | 248 | 307 |
| Sum finanskostnader | 494 | 285 | 920 | 548 | 395 | 792 | 423 | 299 | 617 | 314 | 697 | 428 |
| Netto finans | −383 | −177 | −725 | −276 | −54 | −548 | −336 | −170 | −500 | −116 | −449 | −121 |
| Resultat før skattekostnad | 4 764 | 3 522 | 4 394 | 8 264 | 10 743 | 7 796 | 4 948 | 5 320 | 6 571 | 4 996 | 5 163 | 4 612 |
| Årsresultat | 3 715 | 2 747 | 3 427 | 6 445 | 8 380 | 6 080 | 3 857 | 4 064 | 4 962 | 3 713 | 3 723 | 3 362 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 715 | 2 747 | 3 427 | 6 445 | 8 380 | 6 080 | 3 857 | 4 064 | 4 962 | 3 713 | 3 723 | 3 362 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 934 | 906 | 806 | 749 | 762 | 775 | 691 | 688 | 685 | 719 | 553 | 551 |
| Sum varige driftsmidler | 992 | 1 705 | 1 448 | 1 595 | 1 286 | 1 088 | 1 013 | 783 | 1 319 | 1 417 | 2 016 | 1 742 |
| Sum anleggsmidler | 1 926 | 2 611 | 2 254 | 2 344 | 2 048 | 1 863 | 1 704 | 1 471 | 2 004 | 2 137 | 2 569 | 2 292 |
| Sum fordringer | 2 065 | 2 918 | 2 365 | 3 206 | 2 248 | 1 812 | 2 120 | 1 263 | 1 699 | 2 365 | 1 724 | 2 932 |
| Sum omløpsmidler | 31 907 | 31 110 | 29 928 | 31 423 | 27 603 | 24 919 | 22 764 | 21 076 | 20 433 | 19 934 | 18 971 | 20 555 |
| Sum eiendeler | 33 832 | 33 720 | 32 182 | 33 767 | 29 650 | 26 782 | 24 467 | 22 547 | 22 436 | 22 071 | 21 541 | 22 848 |
| Sum innskutt egenkapital | 129 | 129 | 129 | 129 | 129 | 129 | 129 | 129 | 129 | 129 | 129 | 129 |
| Sum opptjent egenkapital | 28 362 | 26 647 | 25 900 | 26 473 | 23 027 | 14 648 | 18 867 | 18 011 | 17 947 | 16 986 | 13 273 | 12 550 |
| Sum egenkapital | 28 491 | 26 776 | 26 029 | 26 602 | 23 156 | 14 777 | 18 996 | 18 140 | 18 076 | 17 115 | 13 402 | 12 679 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 1 682 | 2 611 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 682 | 2 611 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 341 | 6 944 | 6 153 | 7 165 | 6 494 | 12 006 | 5 471 | 4 407 | 4 360 | 4 956 | 6 456 | 7 558 |
| Sum gjeld | 5 341 | 6 944 | 6 153 | 7 165 | 6 494 | 12 006 | 5 471 | 4 407 | 4 360 | 4 956 | 8 139 | 10 169 |
| Sum egenkapital og gjeld | 33 832 | 33 720 | 32 182 | 33 767 | 29 650 | 26 782 | 24 467 | 22 546 | 22 436 | 22 071 | 21 541 | 22 848 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,1 % | 7 % | 9,3 % | 14,6 % | 17,3 % | 13,4 % | 9,5 % | 10 % | 12,2 % | 9,6 % | 11,3 % | 10,4 % |
| Resultatmargin | 6,6 % | 5,2 % | 6,2 % | 11 % | 13,4 % | 9,8 % | 6,9 % | 7,4 % | 8,5 % | 7 % | 7,5 % | 7,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 5,97 | 4,48 | 4,86 | 4,39 | 4,25 | 2,08 | 4,16 | 4,78 | 4,69 | 4,02 | 2,94 | 2,72 |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 0,26 | 0,24 | 0,27 | 0,28 | 0,81 | 0,29 | 0,24 | 0,24 | 0,29 | 0,61 | 0,8 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13 % | 10,3 % | 13,2 % | 24,2 % | 36,2 % | 41,2 % | 20,3 % | 22,4 % | 27,5 % | 21,7 % | 27,8 % | 26,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,7 % | −4,3 % | −5,6 % | −6,2 % | 0,4 % | 11,3 % | 1,4 % | −5,1 % | 9,6 % | 7 % | 8,7 % | – |
| Arbeidskapital | 26,6 mill kr | 24,2 mill kr | 23,8 mill kr | 24,3 mill kr | 21,1 mill kr | 12,9 mill kr | 17,3 mill kr | 16,7 mill kr | 16,1 mill kr | 15 mill kr | 12,5 mill kr | 13 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Engroshandel med motorsykler og tilhørende deler og utstyr · SKEDSMOKORSET | 10 ans. |
Selger du til selskaper som SPARE PARTS SERVICE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.