NORASONDE KARRIERE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 5 428 580 NOK |
| 2018 | 20 967 768 NOK |
| 2019 | 16 806 849 NOK |
| 2020 | 4 731 588 NOK |
| 2021 | 8 822 343 NOK |
| 2022 | 10 160 708 NOK |
| 2023 | 8 169 902 NOK |
| 2024 | 38 217 831 NOK |
| 2025 | 24 579 157 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Foretakets formål er ved salg av enkeltkurs, kurspakker, sertifiseringstiltak og salg av brukte gjenstander å bidra til kompetanseutvikling og kvalifisering for deltagere med sikte på at disse kan gå inn i det ordinære arbeidsmarkedet eller fortsette annen utdanning, samt annet som står i forbindelse med dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 24 579 | 38 218 | 8 170 | 10 161 | 8 822 | 4 732 | 16 807 | 20 968 | 5 429 |
| Sum kostnader | 27 523 | 40 274 | 9 211 | 10 203 | 9 651 | 4 520 | 19 682 | 22 271 | 5 385 |
| Driftsresultat | −2 944 | −2 056 | −1 042 | −42 | −829 | 211 | −2 875 | −1 304 | 44 |
| Sum finansinntekter | 60 | 30 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 8 | – |
| Netto finans | 60 | 29 | 0 | −2 | 0 | −0 | 0 | −8 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | −2 884 | −2 027 | −1 041 | −45 | −829 | 211 | −2 875 | −1 311 | 44 |
| Årsresultat | −2 884 | −3 322 | −812 | 1 022 | −829 | 211 | −2 875 | −1 322 | 44 |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 884 | −3 322 | −812 | 0 | −829 | 211 | −2 875 | −1 322 | 44 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 1 296 | 1 067 | 0 | 0 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 579 | 1 082 | 1 377 | 0 | 29 | 66 | 120 | 198 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 448 | 448 | 0 | 0 | 10 | 0 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 027 | 1 530 | 2 673 | 1 067 | 39 | 66 | 120 | 198 | 0 |
| Sum fordringer | 1 870 | 13 631 | 3 676 | 1 664 | 1 817 | 2 289 | 1 288 | 2 147 | 3 000 |
| Sum omløpsmidler | 5 131 | 15 360 | 4 158 | 1 899 | 2 263 | 3 513 | 4 001 | 3 157 | 3 586 |
| Sum eiendeler | 6 157 | 16 890 | 6 831 | 2 966 | 2 302 | 3 579 | 4 120 | 3 355 | 3 586 |
| Sum innskutt egenkapital | 14 000 | 14 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 1 000 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | −10 767 | −7 883 | −4 561 | −3 749 | −4 770 | −3 941 | −4 153 | −1 278 | 44 |
| Sum egenkapital | 3 233 | 6 117 | 439 | 1 251 | 230 | 1 059 | 847 | −278 | 144 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 924 | 10 773 | 6 392 | 1 715 | 2 073 | 2 520 | 3 273 | 3 633 | 3 442 |
| Sum gjeld | 2 924 | 10 773 | 6 392 | 1 715 | 2 073 | 2 520 | 3 273 | 3 633 | 3 442 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 157 | 16 890 | 6 831 | 2 966 | 2 302 | 3 579 | 4 120 | 3 355 | 3 586 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −12 % | −5,4 % | −12,8 % | −0,4 % | −9,4 % | 4,5 % | −17,1 % | −6,2 % | 0,8 % |
| Resultatmargin | −11,7 % | −8,7 % | −9,9 % | 10,1 % | −9,4 % | 4,5 % | −17,1 % | −6,3 % | 0,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,75 | 1,43 | 0,65 | 1,11 | 1,09 | 1,39 | 1,22 | 0,87 | 1,04 |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,76 | 14,55 | 1,37 | 9,03 | 2,38 | 3,86 | – | 23,88 |
| Egenkapitalrentabilitet | −89,2 % | −54,3 % | −184,8 % | 81,7 % | −361,1 % | 20 % | −339,2 % | 476 % | 30,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −35,7 % | 367,8 % | −19,6 % | 15,2 % | 86,5 % | −71,8 % | −19,8 % | 286,2 % | – |
| Arbeidskapital | 2,2 mill kr | 4,6 mill kr | −2,2 mill kr | 184 726 kr | 190 728 kr | 992 217 kr | 727 924 kr | −475 660 kr | 144 156 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (8)
Annen undervisning ellers · BERGEN | 13 ans. |
Annen undervisning ellers · ELVERUM | |
Annen undervisning ellers · FAGERNES | |
Annen undervisning ellers · GJØVIK | 6 ans. |
Annen undervisning ellers · GRAN | |
Annen undervisning ellers · HAMAR | 8 ans. |
Annen undervisning ellers · LILLESTRØM | 14 ans. |
Annen undervisning ellers · TYNSET |
Selger du til selskaper som NORASONDE KARRIERE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.