NØDINGS DELIKATESSE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Produksjon og salg av delikatesse til detalj og engros, restaurantdrift, samt hva herved står i forbindelse, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper eller foretak.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 30 518 | 29 927 | 27 123 | 24 646 | 21 180 | 22 973 | 23 332 | 22 373 | 20 631 | 19 508 | 19 197 |
| Sum kostnader | 29 815 | 28 239 | 25 577 | 20 659 | 20 810 | 20 827 | 18 878 | 20 634 | 19 046 | 18 199 | 17 969 |
| Driftsresultat | 703 | 1 688 | 1 545 | 3 987 | 370 | 2 146 | 4 454 | 1 740 | 1 585 | 1 309 | 1 228 |
| Sum finansinntekter | 4 | 20 | – | 2 | 2 | 5 | 8 | 3 | 1 | 1 | 3 |
| Sum finanskostnader | 4 | −19 | 68 | 93 | 2 | 2 | 1 | 3 | 2 | 7 | 44 |
| Netto finans | −0 | 39 | −68 | −91 | 1 | 2 | 7 | −0 | −1 | −6 | −41 |
| Resultat før skattekostnad | 703 | 1 727 | 1 477 | 3 897 | 371 | 2 148 | 4 461 | 1 740 | 1 585 | 1 303 | 1 187 |
| Årsresultat | 547 | 1 343 | 1 152 | 3 039 | 289 | 1 650 | 3 385 | 1 301 | 1 152 | 950 | 853 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 950 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 547 | 1 343 | 1 152 | 3 039 | 289 | 1 650 | 3 385 | 1 301 | 1 152 | 950 | 853 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 173 | 144 | 203 | 243 | 289 | 351 | 394 | 466 | 535 | 623 | 630 |
| Sum varige driftsmidler | 316 | 260 | 388 | 97 | 167 | 254 | 381 | 436 | 604 | 583 | 969 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 51 | 51 | 51 | 51 | 51 | 51 | 51 | 51 | 51 | 54 | 58 |
| Sum anleggsmidler | 540 | 454 | 641 | 391 | 506 | 656 | 826 | 953 | 1 189 | 1 260 | 1 656 |
| Sum fordringer | 3 960 | 5 362 | 5 959 | 9 501 | 3 083 | 4 512 | 7 342 | 5 318 | 4 148 | 2 813 | 2 581 |
| Sum investeringer | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 7 579 | 8 743 | 8 680 | 13 086 | 5 555 | 6 082 | 9 093 | 7 936 | 5 476 | 4 637 | 3 394 |
| Sum eiendeler | 8 119 | 9 197 | 9 321 | 13 477 | 6 061 | 6 738 | 9 919 | 8 889 | 6 665 | 5 897 | 5 050 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 958 | 996 | 822 | 840 | 1 120 | 1 355 | 1 323 | 1 322 | 3 052 | 1 900 | 1 453 |
| Sum egenkapital | 1 158 | 1 196 | 1 022 | 1 040 | 1 320 | 1 555 | 1 523 | 1 522 | 3 252 | 2 100 | 1 653 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 89 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | 4 000 | – | – | – | – | – | – | 688 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 777 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 961 | 8 002 | 8 299 | 8 437 | 4 741 | 5 183 | 8 397 | 7 367 | 3 413 | 3 797 | 2 620 |
| Sum gjeld | 6 961 | 8 002 | 8 299 | 12 437 | 4 741 | 5 183 | 8 397 | 7 367 | 3 413 | 3 797 | 3 397 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 119 | 9 197 | 9 321 | 13 477 | 6 061 | 6 738 | 9 919 | 8 889 | 6 665 | 5 897 | 5 050 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,3 % | 5,6 % | 5,7 % | 16,2 % | 1,8 % | 9,3 % | 19,1 % | 7,8 % | 7,7 % | 6,7 % | 6,4 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 4,5 % | 4,3 % | 12,3 % | 1,4 % | 7,2 % | 14,5 % | 5,8 % | 5,6 % | 4,9 % | 4,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,09 | 1,09 | 1,05 | 1,55 | 1,17 | 1,17 | 1,08 | 1,08 | 1,6 | 1,22 | 1,3 |
| Gjeldsgrad | 6,01 | 6,69 | 8,12 | 11,96 | 3,59 | 3,33 | 5,51 | 4,84 | 1,05 | 1,81 | 2,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 47,3 % | 112,4 % | 112,7 % | 292,1 % | 21,9 % | 106,1 % | 222,3 % | 85,5 % | 35,4 % | 45,2 % | 51,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2 % | 10,3 % | 10 % | 16,4 % | −7,8 % | −1,5 % | 4,3 % | 8,4 % | 5,8 % | 1,6 % | – |
| Arbeidskapital | 617 418 kr | 741 338 kr | 381 293 kr | 4,6 mill kr | 813 705 kr | 899 180 kr | 696 810 kr | 569 368 kr | 2,1 mill kr | 839 834 kr | 773 790 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Produksjon av ferdigmat · MANDAL | 31 ans. |
Selger du til selskaper som NØDINGS DELIKATESSE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.