AS SØRKEDALSVEIEN 93
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Ervervelse, bebyggelse og drift av fast eiendom, gårdsbestyrelse og forvaltning, og i den forbind- else stående virksomhet samt investeringsvirksom- het.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 125 | 2 874 | 2 628 | 2 235 | 1 822 | 2 103 | 2 211 | 2 149 | 2 170 | 2 102 | 1 955 | 1 875 | 1 685 | 1 570 | 1 507 |
| Sum kostnader | 2 189 | 2 091 | 1 953 | 2 727 | 1 998 | 2 233 | 1 833 | 1 587 | 564 | 743 | 1 259 | 685 | 753 | 1 317 | 805 |
| Driftsresultat | 936 | 784 | 675 | −492 | −176 | −130 | 377 | 562 | 1 606 | 1 358 | 695 | 1 190 | 932 | 253 | 702 |
| Sum finansinntekter | 2 | 1 | 0 | 693 | 202 | 105 | 12 | 6 | 9 | 14 | 70 | 86 | 59 | 39 | 14 |
| Sum finanskostnader | 652 | 592 | 461 | 216 | 20 | 0 | 6 | 1 | – | – | 0 | 1 | 3 | 2 | 0 |
| Netto finans | −650 | −591 | −461 | 477 | 182 | 105 | 7 | 5 | 9 | 14 | 69 | 84 | 56 | 37 | 13 |
| Resultat før skattekostnad | 286 | 193 | 215 | −15 | 5 | −25 | 384 | 566 | 1 615 | 1 372 | 765 | 1 274 | 988 | 290 | 715 |
| Årsresultat | 223 | 151 | 167 | −12 | 4 | −19 | 300 | 455 | 1 247 | 1 050 | 601 | 930 | 733 | 194 | 515 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 223 | 151 | 167 | −12 | 4 | −19 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 223 | 151 | 167 | −12 | 4 | −19 | 300 | 455 | 1 247 | – | – | 930 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 223 | 151 | 167 | −12 | 4 | −19 | 300 | 455 | 1 247 | 1 050 | 601 | 930 | 733 | 194 | 515 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 21 779 | 18 811 | 18 741 | 18 077 | 11 827 | 3 716 | 3 278 | 3 328 | 3 085 | 2 996 | 2 810 | 2 454 | 2 521 | 2 566 | 2 579 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | 18 | 18 | 18 | – | – | – | – | – | 251 |
| Sum anleggsmidler | 21 779 | 18 811 | 18 741 | 18 077 | 11 827 | 3 716 | 3 296 | 3 346 | 3 103 | 2 996 | 2 810 | 2 454 | 2 521 | 2 566 | 2 831 |
| Sum fordringer | 568 | 264 | 248 | 774 | 710 | 4 156 | 1 064 | 975 | 1 067 | 2 383 | 86 | 4 | 11 | 4 | 1 |
| Sum omløpsmidler | 963 | 460 | 459 | 1 421 | 2 100 | 4 681 | 5 235 | 4 998 | 4 557 | 4 541 | 5 294 | 4 847 | 3 834 | 3 052 | 2 591 |
| Sum eiendeler | 22 742 | 19 271 | 19 200 | 19 499 | 13 927 | 8 397 | 8 532 | 8 344 | 7 660 | 7 537 | 8 104 | 7 301 | 6 355 | 5 618 | 5 421 |
| Sum innskutt egenkapital | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 004 | 6 781 | 6 774 | 6 746 | 6 758 | 6 754 | 6 773 | 6 474 | 6 018 | 4 771 | 4 791 | 4 776 | 4 791 | 4 058 | 3 864 |
| Sum egenkapital | 7 604 | 7 381 | 7 374 | 7 346 | 7 358 | 7 354 | 7 373 | 7 074 | 6 618 | 5 371 | 5 391 | 5 376 | 5 391 | 4 658 | 4 464 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 558 | 503 | 501 | 493 | 496 | 495 | 418 | 429 | 460 | 494 | 528 | 580 | 585 | 627 | 629 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 12 740 | 10 460 | 10 441 | 11 154 | 4 981 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 13 298 | 10 963 | 10 943 | 11 647 | 5 477 | 495 | 418 | 429 | 460 | 494 | 528 | 580 | 585 | 627 | 629 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 840 | 927 | 883 | 505 | 1 092 | 547 | 740 | 841 | 581 | 1 672 | 2 185 | 1 344 | 379 | 333 | 329 |
| Sum gjeld | 15 138 | 11 890 | 11 825 | 12 153 | 6 569 | 1 042 | 1 158 | 1 271 | 1 041 | 2 166 | 2 713 | 1 925 | 964 | 960 | 958 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 742 | 19 271 | 19 200 | 19 499 | 13 927 | 8 397 | 8 532 | 8 344 | 7 660 | 7 537 | 8 104 | 7 301 | 6 355 | 5 618 | 5 421 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 30 % | 27,3 % | 25,7 % | −22 % | −9,7 % | −6,2 % | 17,1 % | 26,1 % | 74 % | 64,6 % | 35,6 % | 63,5 % | 55,3 % | 16,1 % | 46,6 % |
| Resultatmargin | 7,1 % | 5,2 % | 6,4 % | −0,5 % | 0,2 % | −0,9 % | 13,6 % | 21,2 % | 57,5 % | 50 % | 30,7 % | 49,6 % | 43,5 % | 12,4 % | 34,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,52 | 0,5 | 0,52 | 2,81 | 1,92 | 8,55 | 7,07 | 5,94 | 7,84 | 2,72 | 2,42 | 3,61 | 10,12 | 9,17 | 7,87 |
| Gjeldsgrad | 1,99 | 1,61 | 1,6 | 1,65 | 0,89 | 0,14 | 0,16 | 0,18 | 0,16 | 0,4 | 0,5 | 0,36 | 0,18 | 0,21 | 0,21 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,9 % | 2 % | 2,3 % | −0,2 % | 0,1 % | −0,3 % | 4,1 % | 6,4 % | 18,8 % | 19,5 % | 11,2 % | 17,3 % | 13,6 % | 4,2 % | 11,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8,7 % | 9,4 % | 17,6 % | 22,7 % | −13,4 % | −4,9 % | 2,9 % | −1 % | 3,3 % | 7,5 % | 4,3 % | 11,3 % | 7,3 % | 4,2 % | – |
| Arbeidskapital | −877 508 kr | −466 370 kr | −424 041 kr | 916 073 kr | 1 mill kr | 4,1 mill kr | 4,5 mill kr | 4,2 mill kr | 4 mill kr | 2,9 mill kr | 3,1 mill kr | 3,5 mill kr | 3,5 mill kr | 2,7 mill kr | 2,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Produksjon av ferdigmat · OSLO |
Selger du til selskaper som AS SØRKEDALSVEIEN 93?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.