NIDELV RESTAURANT OG CAMPING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2018 | 15 525 824 NOK |
| 2019 | 15 162 203 NOK |
| 2020 | 16 968 277 NOK |
| 2021 | 17 684 088 NOK |
| 2022 | 20 209 202 NOK |
| 2023 | 20 585 835 NOK |
| 2024 | 22 069 489 NOK |
| 2025 | 25 384 840 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Restaurant og camping og annet som naturlig faller sammen med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 25 385 | 22 069 | 20 586 | 20 209 | 17 684 | 16 968 | 15 162 | 15 526 |
| Sum kostnader | 18 075 | 15 849 | 14 499 | 14 730 | 12 235 | 10 828 | 12 264 | 12 197 |
| Driftsresultat | 7 310 | 6 220 | 6 086 | 5 479 | 5 449 | 6 140 | 2 898 | 3 329 |
| Sum finansinntekter | 648 | 499 | 45 | 0 | 0 | 2 | 5 | 2 |
| Sum finanskostnader | 4 | 6 | 6 | 2 | 2 | 5 | 7 | 2 |
| Netto finans | 644 | 493 | 39 | −1 | −2 | −3 | −2 | −0 |
| Resultat før skattekostnad | 7 953 | 6 713 | 6 126 | 5 478 | 5 447 | 6 137 | 2 896 | 3 329 |
| Årsresultat | 6 203 | 5 236 | 4 750 | 4 273 | 4 249 | 4 787 | 2 258 | 2 563 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 203 | 5 236 | 4 750 | 4 273 | 4 249 | 4 787 | 2 258 | 2 563 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | 40 | 26 | 5 | 6 | 5 | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 716 | 2 628 | 618 | 565 | 843 | 549 | 557 | 431 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 877 | 3 215 | 2 015 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 5 593 | 5 843 | 2 673 | 591 | 848 | 555 | 562 | 431 |
| Sum fordringer | 709 | 482 | 374 | 228 | 481 | 242 | 254 | 306 |
| Sum investeringer | 20 186 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 24 917 | 17 237 | 14 845 | 15 884 | 11 395 | 10 614 | 5 389 | 3 989 |
| Sum eiendeler | 30 511 | 23 080 | 17 517 | 16 475 | 12 243 | 11 169 | 5 951 | 4 420 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 25 010 | 20 807 | 15 571 | 14 871 | 10 599 | 9 350 | 4 563 | 2 305 |
| Sum egenkapital | 25 040 | 20 837 | 15 601 | 14 901 | 10 629 | 9 380 | 4 593 | 2 335 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 69 | 36 | – | – | – | – | – | 3 |
| Sum langsiktig gjeld | 69 | 36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 402 | 2 207 | 1 916 | 1 573 | 1 614 | 1 790 | 1 358 | 2 082 |
| Sum gjeld | 5 471 | 2 243 | 1 916 | 1 573 | 1 614 | 1 790 | 1 358 | 2 085 |
| Sum egenkapital og gjeld | 30 511 | 23 080 | 17 517 | 16 475 | 12 243 | 11 169 | 5 951 | 4 420 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 28,8 % | 28,2 % | 29,6 % | 27,1 % | 30,8 % | 36,2 % | 19,1 % | 21,4 % |
| Resultatmargin | 24,4 % | 23,7 % | 23,1 % | 21,1 % | 24 % | 28,2 % | 14,9 % | 16,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 4,61 | 7,81 | 7,75 | 10,1 | 7,06 | 5,93 | 3,97 | 1,92 |
| Gjeldsgrad | 0,22 | 0,11 | 0,12 | 0,11 | 0,15 | 0,19 | 0,3 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,8 % | 25,1 % | 30,5 % | 28,7 % | 40 % | 51 % | 49,2 % | 109,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 15 % | 7,2 % | 1,9 % | 14,3 % | 4,2 % | 11,9 % | −2,3 % | – |
| Arbeidskapital | 19,5 mill kr | 15 mill kr | 12,9 mill kr | 14,3 mill kr | 9,8 mill kr | 8,8 mill kr | 4 mill kr | 1,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Drift av campingplasser · HIS | 35 ans. |
Selger du til selskaper som NIDELV RESTAURANT OG CAMPING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.