MURMESTER HESKJE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 32 427 109 NOK |
| 2012 | 33 111 365 NOK |
| 2013 | 27 462 004 NOK |
| 2014 | 32 213 922 NOK |
| 2015 | 19 283 320 NOK |
| 2016 | 17 190 848 NOK |
| 2017 | 14 683 422 NOK |
| 2018 | 40 547 139 NOK |
| 2019 | 22 269 846 NOK |
| 2020 | 32 720 053 NOK |
| 2021 | 37 782 571 NOK |
| 2022 | 34 064 144 NOK |
| 2023 | 42 248 472 NOK |
| 2024 | 48 454 136 NOK |
| 2025 | 36 715 085 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2024
Roller5
Formål
Muring og flislegging, samt annen forretningsvirksomhet som naturlig står i forbindelse.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 36 715 | 48 454 | 42 248 | 34 064 | 37 783 | 32 720 | 22 270 | 40 547 | 14 683 | 17 191 | 19 283 | 32 214 | 27 462 | 33 111 | 32 427 |
| Sum kostnader | 38 529 | 47 680 | 41 967 | 35 262 | 37 312 | 35 959 | 23 329 | 38 777 | 15 207 | 19 508 | 21 613 | 31 998 | 25 261 | 32 250 | 31 787 |
| Driftsresultat | −1 814 | 774 | 282 | −1 198 | 470 | −3 238 | −1 060 | 1 770 | −524 | −2 317 | −2 330 | 216 | 2 201 | 861 | 640 |
| Sum finansinntekter | 40 | 25 | 127 | 9 | 8 | 148 | 219 | 6 | 15 | 40 | 56 | 207 | 174 | 155 | 193 |
| Sum finanskostnader | 39 | 52 | 186 | 147 | 116 | 151 | 170 | 140 | 137 | 150 | 218 | 326 | 338 | 286 | 49 |
| Netto finans | 1 | −27 | −59 | −138 | −108 | −3 | 49 | −134 | −122 | −110 | −162 | −119 | −164 | −131 | 144 |
| Resultat før skattekostnad | −1 813 | 747 | 223 | −1 337 | 362 | −3 242 | −1 010 | 1 636 | −646 | −2 427 | −2 492 | 97 | 2 037 | 730 | 784 |
| Årsresultat | −1 813 | 747 | 223 | −1 337 | 362 | −3 242 | −1 010 | 1 636 | −646 | −2 328 | −1 811 | 69 | 1 493 | 520 | 558 |
| Totalresultat | −1 813 | 747 | 223 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 69 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 813 | 747 | 223 | −1 337 | 362 | 3 242 | −1 010 | 1 636 | −646 | −2 328 | −1 811 | 69 | 1 493 | 520 | 558 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 378 | 589 | 768 | 322 | 342 | 512 | 268 | 277 | 370 | 410 | 508 | 636 | 354 | 311 | 389 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 205 | 205 | 520 | 520 | 532 | 768 | 587 | 1 | 6 | 2 | 2 | 313 | 313 | 342 | 330 |
| Sum anleggsmidler | 583 | 794 | 1 288 | 842 | 874 | 1 280 | 855 | 278 | 376 | 413 | 511 | 949 | 667 | 654 | 719 |
| Sum fordringer | 4 407 | 11 822 | 9 641 | 3 778 | 9 162 | 6 131 | 5 990 | 10 853 | 5 270 | 3 905 | 8 733 | 9 706 | 10 703 | 13 919 | 19 049 |
| Sum omløpsmidler | 7 436 | 14 421 | 11 304 | 7 104 | 10 931 | 8 181 | 9 266 | 11 757 | 8 076 | 7 575 | 12 880 | 15 437 | 21 686 | 20 259 | 20 013 |
| Sum eiendeler | 8 019 | 15 215 | 12 592 | 7 945 | 11 805 | 9 461 | 10 121 | 12 035 | 8 452 | 7 988 | 13 391 | 16 385 | 22 353 | 20 913 | 20 733 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 500 | 6 500 | 6 500 | 100 | 100 | 100 | 100 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 |
| Sum opptjent egenkapital | −5 771 | −3 958 | −4 705 | −4 928 | −3 591 | −3 954 | −712 | 283 | −1 353 | −708 | 1 620 | 3 431 | 3 362 | 1 869 | 1 350 |
| Sum egenkapital | 729 | 2 542 | 1 795 | −4 828 | −3 491 | −3 854 | −612 | 398 | −1 238 | −593 | 1 735 | 3 546 | 3 477 | 1 984 | 1 465 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 99 | 780 | 752 | 208 | 187 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 849 | 820 | 779 | 6 999 | 6 858 | 6 760 | 6 420 | 6 280 | 6 147 | 5 990 | 7 923 | 7 770 | 13 722 | 13 441 | 13 717 |
| Sum langsiktig gjeld | 849 | 820 | 779 | 6 999 | 6 858 | 6 760 | 6 420 | 6 280 | 6 147 | 5 990 | 8 023 | 8 550 | 14 474 | 13 649 | 13 905 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 441 | 11 853 | 10 019 | 5 775 | 8 438 | 6 554 | 4 313 | 5 356 | 3 544 | 2 590 | 3 633 | 4 289 | 4 401 | 5 279 | 5 364 |
| Sum gjeld | 7 290 | 12 673 | 10 798 | 12 774 | 15 296 | 13 314 | 10 733 | 11 636 | 9 691 | 8 581 | 11 656 | 12 839 | 18 876 | 18 928 | 19 268 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 019 | 15 215 | 12 592 | 7 945 | 11 805 | 9 461 | 10 121 | 12 035 | 8 452 | 7 988 | 13 391 | 16 385 | 22 353 | 20 913 | 20 733 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −4,9 % | 1,6 % | 0,7 % | −3,5 % | 1,2 % | −9,9 % | −4,8 % | 4,4 % | −3,6 % | −13,5 % | −12,1 % | 0,7 % | 8 % | 2,6 % | 2 % |
| Resultatmargin | −4,9 % | 1,5 % | 0,5 % | −3,9 % | 1 % | −9,9 % | −4,5 % | 4 % | −4,4 % | −13,5 % | −9,4 % | 0,2 % | 5,4 % | 1,6 % | 1,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,22 | 1,13 | 1,23 | 1,3 | 1,25 | 2,15 | 2,2 | 2,28 | 2,92 | 3,54 | 3,6 | 4,93 | 3,84 | 3,73 |
| Gjeldsgrad | 10 | 4,99 | 6,02 | – | – | – | – | 29,21 | – | – | 6,72 | 3,62 | 5,43 | 9,54 | 13,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | −248,7 % | 29,4 % | 12,4 % | 27,7 % | −10,4 % | 84,1 % | 165,1 % | 410,8 % | 52,1 % | 392,8 % | −104,4 % | 2 % | 42,9 % | 26,2 % | 38,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −24,2 % | 14,7 % | 24 % | −9,8 % | 15,5 % | 46,9 % | −45,1 % | 176,1 % | −14,6 % | −10,9 % | −40,1 % | 17,3 % | −17,1 % | 2,1 % | – |
| Arbeidskapital | 995 008 kr | 2,6 mill kr | 1,3 mill kr | 1,3 mill kr | 2,5 mill kr | 1,6 mill kr | 5 mill kr | 6,4 mill kr | 4,5 mill kr | 5 mill kr | 9,2 mill kr | 11,1 mill kr | 17,3 mill kr | 15 mill kr | 14,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Murerarbeid · BRYNE | 27 ans. |
Selger du til selskaper som MURMESTER HESKJE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.