3B FLISLEGGER AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Flislegging og annet dertil hørende arbeid.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 11 495 | 11 644 | 9 008 | 11 136 | 12 752 | 9 664 | 8 558 | 6 137 | 6 508 | 6 567 | 5 473 | 3 543 | 4 167 | 6 208 | 6 167 |
| Sum kostnader | 8 207 | 8 205 | 6 850 | 8 426 | 8 526 | 6 895 | 7 024 | 5 708 | 6 362 | 5 723 | 4 384 | 3 252 | 5 115 | 5 182 | 6 442 |
| Driftsresultat | 3 287 | 3 439 | 2 158 | 2 710 | 4 226 | 2 769 | 1 534 | 429 | 146 | 844 | 1 089 | 291 | −948 | 1 026 | −275 |
| Sum finansinntekter | 148 | 102 | 42 | 25 | 16 | 19 | 14 | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Sum finanskostnader | 7 | 0 | 1 | 3 | 1 | 2 | 15 | 23 | 27 | 17 | 20 | 28 | 27 | 47 | 9 |
| Netto finans | 141 | 102 | 41 | 23 | 15 | 17 | −0 | −21 | −24 | −16 | −20 | −28 | −27 | −46 | −8 |
| Resultat før skattekostnad | 3 428 | 3 541 | 2 198 | 2 733 | 4 241 | 2 786 | 1 534 | 408 | 122 | 828 | 1 069 | 264 | −975 | 981 | −283 |
| Årsresultat | 2 673 | 2 729 | 1 715 | 2 130 | 3 308 | 2 184 | 1 187 | 312 | 94 | 622 | 956 | 264 | −967 | 514 | −204 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 264 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 673 | 2 729 | 1 715 | 2 130 | 3 308 | 2 184 | 1 187 | 312 | 94 | 622 | 956 | 264 | −967 | 514 | −204 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 15 | 54 | 46 | 34 | – | – | – | – | 22 | – | – | – | 271 |
| Sum varige driftsmidler | 328 | 191 | 294 | 398 | 208 | 46 | 339 | 558 | 789 | 586 | 248 | 373 | 428 | 579 | 96 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 5 | 10 | – |
| Sum anleggsmidler | 328 | 191 | 309 | 451 | 254 | 80 | 339 | 558 | 789 | 586 | 270 | 373 | 433 | 589 | 367 |
| Sum fordringer | 702 | 746 | 740 | 1 196 | 781 | 959 | 805 | 888 | 459 | 772 | 710 | 525 | 294 | 510 | 1 248 |
| Sum omløpsmidler | 5 861 | 5 467 | 3 070 | 4 346 | 5 386 | 3 966 | 2 982 | 1 717 | 1 401 | 2 116 | 1 788 | 497 | 463 | 1 501 | 1 371 |
| Sum eiendeler | 6 189 | 5 658 | 3 379 | 4 797 | 5 640 | 4 046 | 3 320 | 2 275 | 2 190 | 2 701 | 2 058 | 870 | 896 | 2 091 | 1 739 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 74 | 202 | 173 | 78 | 348 | 40 | 856 | 669 | 706 | 613 | 741 | −115 | −379 | 589 | 75 |
| Sum egenkapital | 174 | 302 | 273 | 178 | 448 | 140 | 956 | 769 | 806 | 713 | 841 | −15 | −279 | 689 | 175 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 15 | – | – | – | – | – | – | 10 | 26 | 24 | – | – | – | 8 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | 305 | 406 | 283 | 160 | 375 | 386 | 477 | 102 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 315 | 432 | 306 | 160 | 375 | 386 | 484 | 102 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 000 | 5 357 | 3 106 | 4 619 | 5 192 | 3 907 | 2 365 | 1 192 | 952 | 1 682 | 1 057 | 510 | 789 | 918 | 1 461 |
| Sum gjeld | 6 015 | 5 357 | 3 106 | 4 619 | 5 192 | 3 907 | 2 365 | 1 506 | 1 384 | 1 989 | 1 217 | 885 | 1 174 | 1 402 | 1 564 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 189 | 5 658 | 3 379 | 4 797 | 5 640 | 4 046 | 3 320 | 2 275 | 2 190 | 2 701 | 2 058 | 870 | 896 | 2 091 | 1 739 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 28,6 % | 29,5 % | 24 % | 24,3 % | 33,1 % | 28,7 % | 17,9 % | 7 % | 2,3 % | 12,9 % | 19,9 % | 8,2 % | −22,8 % | 16,5 % | −4,5 % |
| Resultatmargin | 23,3 % | 23,4 % | 19 % | 19,1 % | 25,9 % | 22,6 % | 13,9 % | 5,1 % | 1,4 % | 9,5 % | 17,5 % | 7,4 % | −23,2 % | 8,3 % | −3,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 1,02 | 0,99 | 0,94 | 1,04 | 1,02 | 1,26 | 1,44 | 1,47 | 1,26 | 1,69 | 0,97 | 0,59 | 1,64 | 0,94 |
| Gjeldsgrad | 34,51 | 17,75 | 11,39 | 25,97 | 11,59 | 28 | 2,47 | 1,96 | 1,72 | 2,79 | 1,45 | – | – | 2,04 | 8,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | – | 904,4 % | 628,7 % | – | 738,8 % | – | 124,2 % | 40,6 % | 11,6 % | 87,2 % | 113,7 % | – | 347,2 % | 74,6 % | −116,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −1,3 % | 29,3 % | −19,1 % | −12,7 % | 32 % | 12,9 % | 39,4 % | −5,7 % | −0,9 % | 20 % | 54,5 % | −15 % | −32,9 % | 0,7 % | – |
| Arbeidskapital | −139 381 kr | 110 696 kr | −36 513 kr | −273 460 kr | 193 942 kr | 59 434 kr | 617 098 kr | 525 505 kr | 448 882 kr | 433 576 kr | 730 973 kr | −13 143 kr | −325 415 kr | 583 446 kr | −90 016 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Murerarbeid · SKJETTEN | 8 ans. |
Selger du til selskaper som 3B FLISLEGGER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.