MONGSTAD ADMINISTRASJON AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 51 164 716 NOK |
| 2012 | 51 575 823 NOK |
| 2013 | 52 920 706 NOK |
| 2014 | 55 196 384 NOK |
| 2015 | 104 925 966 NOK |
| 2016 | 104 468 669 NOK |
| 2017 | 80 195 731 NOK |
| 2018 | 81 675 139 NOK |
| 2019 | 85 859 245 NOK |
| 2020 | 94 621 836 NOK |
| 2021 | 97 497 047 NOK |
| 2022 | 97 915 437 NOK |
| 2023 | 102 341 995 NOK |
| 2024 | 101 441 245 NOK |
| 2025 | 97 596 375 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i den forbindelse.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 101 441 | 102 342 | 97 915 | 97 497 | 94 622 | 85 859 | 81 675 | 80 196 | 104 469 | 104 926 | 55 196 | 52 921 | 51 576 | 51 165 |
| Sum kostnader | 39 296 | 33 370 | 28 653 | 31 356 | 28 204 | 26 112 | 22 398 | 25 557 | 33 569 | 61 474 | 41 889 | 40 420 | 40 642 | 41 809 |
| Driftsresultat | 62 145 | 68 972 | 69 263 | 66 141 | 66 418 | 59 748 | 59 277 | 54 639 | 70 899 | 43 452 | 13 308 | 12 501 | 10 933 | 9 356 |
| Sum finansinntekter | 5 910 | 6 047 | 1 829 | 12 | 147 | 45 319 | 120 882 | 28 369 | 2 795 | 142 873 | 20 688 | 4 286 | 64 | – |
| Sum finanskostnader | 0 | 13 | 1 055 | 1 929 | 1 798 | 2 002 | 18 673 | 19 834 | 4 341 | 2 477 | 2 609 | 2 277 | 1 519 | – |
| Netto finans | – | – | – | – | – | 43 317 | 102 209 | 8 536 | −1 546 | 140 396 | 18 079 | 2 009 | −1 455 | 3 398 |
| Resultat før skattekostnad | 68 055 | 75 006 | 70 037 | 64 224 | 64 767 | 103 064 | 161 486 | 63 174 | 69 353 | 183 848 | 31 387 | 14 510 | 9 478 | 12 753 |
| Årsresultat | 53 076 | 58 504 | 54 629 | 50 095 | 50 514 | 90 290 | 123 849 | 47 361 | 50 010 | 171 048 | 28 301 | 11 242 | 6 821 | 10 605 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | 90 290 | – | 47 361 | – | 171 048 | 28 301 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 90 290 | 123 849 | 47 361 | 50 010 | 171 048 | 28 301 | 11 242 | 6 821 | 10 605 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 7 163 | 7 328 | 7 727 | 8 256 | 8 841 | 9 579 | 10 803 | 10 160 | 15 118 | 20 272 | 10 367 | 8 793 | 8 130 | 7 475 |
| Sum varige driftsmidler | 273 175 | 280 730 | 290 863 | 301 011 | 310 674 | 314 997 | 297 742 | 302 097 | 304 318 | 357 034 | 266 991 | 235 240 | 210 751 | 186 305 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 260 158 | 1 260 158 | 1 260 158 | 1 260 158 | 1 260 158 | 1 260 158 | 1 260 158 | 832 500 | 765 005 | 5 502 | 1 210 | 1 600 | 1 600 | 1 650 |
| Sum anleggsmidler | 1 540 496 | 1 548 215 | 1 558 748 | 1 569 425 | 1 579 673 | 1 584 734 | 1 568 703 | 1 144 757 | 1 084 440 | 382 808 | 278 568 | 245 634 | 220 481 | 195 430 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 51 683 | 3 490 | 91 373 | 86 157 | 38 887 | 10 840 | 88 037 | 17 088 | 19 290 |
| Sum omløpsmidler | 151 829 | 145 247 | 186 086 | 125 030 | 66 868 | 51 683 | 16 221 | 131 416 | 89 760 | 53 754 | 22 045 | 90 182 | 20 600 | 21 363 |
| Sum eiendeler | 1 692 325 | 1 693 462 | 1 744 833 | 1 694 455 | 1 646 541 | 1 636 417 | 1 584 924 | 1 276 173 | 1 174 200 | 436 562 | 300 612 | 335 815 | 241 081 | 216 793 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 1 307 072 | 1 307 072 | 403 412 | 403 012 | 96 599 | 12 524 | 12 524 | 12 524 | 12 524 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 245 035 | 240 696 | 325 897 | 278 535 | 251 665 | 173 219 | 218 682 | 133 676 | 126 855 |
| Sum egenkapital | 1 608 535 | 1 607 984 | 1 606 569 | 1 604 695 | 1 602 621 | 1 552 106 | 1 547 768 | 729 309 | 681 547 | 348 264 | 185 743 | 231 206 | 146 200 | 139 379 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | 820 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 23 934 | 22 264 | 469 626 | 409 587 | 12 875 | 75 978 | 73 765 | 49 154 | 39 044 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 729 | 23 934 | 22 264 | 469 626 | 410 408 | 12 875 | 75 978 | 73 765 | 49 154 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 83 790 | 85 478 | 138 264 | 89 289 | 18 191 | 60 376 | 14 892 | 77 239 | 82 245 | 75 423 | 38 892 | 30 844 | 45 727 | 38 371 |
| Sum gjeld | 83 790 | 85 478 | 138 264 | 89 760 | 43 921 | 84 310 | 37 156 | 546 865 | 492 653 | 88 298 | 114 870 | 104 609 | 94 881 | 77 415 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 692 325 | 1 693 462 | 1 744 833 | 1 694 455 | 1 646 541 | 1 636 417 | 1 584 924 | 1 276 173 | 1 174 200 | 436 562 | 300 612 | 335 815 | 241 081 | 216 793 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 81 103 | 54 861 | 61 872 | 60 173 | 78 439 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −5 867 | 3 329 | −3 417 | 4 123 | −9 365 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −73 210 | 67 634 | −5 187 | 56 050 | −69 075 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 2 027 | 16 102 | 53 268 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 130 685 | 128 659 | 173 757 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2016)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2016 |
|---|---|
| Sum inntekter | 78 476 |
| Sum kostnader | 34 021 |
| Driftsresultat | 44 455 |
| Sum finansinntekter | 438 |
| Sum finanskostnader | 4 612 |
| Netto finans | −4 174 |
| Resultat før skattekostnad | 40 281 |
| Årsresultat | 42 635 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2016 |
|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 22 050 |
| Sum varige driftsmidler | 1 911 161 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 35 751 |
| Sum anleggsmidler | 1 968 962 |
| Sum fordringer | 42 294 |
| Sum omløpsmidler | 112 677 |
| Sum eiendeler | 2 081 639 |
| Sum innskutt egenkapital | 403 012 |
| Sum opptjent egenkapital | 712 141 |
| Sum egenkapital | 1 115 153 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 251 091 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 563 087 |
| Sum langsiktig gjeld | 814 178 |
| Sum kortsiktig gjeld | 152 308 |
| Sum gjeld | 966 486 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 081 639 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 61,3 % | 67,4 % | 70,7 % | 67,8 % | 70,2 % | 69,6 % | 72,6 % | 68,1 % | 67,9 % | 41,4 % | 24,1 % | 23,6 % | 21,2 % | 18,3 % |
| Resultatmargin | 52,3 % | 57,2 % | 55,8 % | 51,4 % | 53,4 % | 105,2 % | 151,6 % | 59,1 % | 47,9 % | 163 % | 51,3 % | 21,2 % | 13,2 % | 20,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,81 | 1,7 | 1,35 | 1,4 | 3,68 | 0,86 | 1,09 | 1,7 | 1,09 | 0,71 | 0,57 | 2,92 | 0,45 | 0,56 |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 0,05 | 0,09 | 0,06 | 0,03 | 0,05 | 0,02 | 0,75 | 0,72 | 0,25 | 0,62 | 0,45 | 0,65 | 0,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,3 % | 3,6 % | 3,4 % | 3,1 % | 3,2 % | 5,8 % | 8 % | 6,5 % | 7,3 % | 49,1 % | 15,2 % | 4,9 % | 4,7 % | 7,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −0,9 % | 4,5 % | 0,4 % | 3 % | 10,2 % | 5,1 % | 1,8 % | −23,2 % | −0,4 % | 90,1 % | 4,3 % | 2,6 % | 0,8 % | – |
| Arbeidskapital | 68 mill kr | 59,8 mill kr | 47,8 mill kr | 35,7 mill kr | 48,7 mill kr | −8,7 mill kr | 1,3 mill kr | 54,2 mill kr | 7,5 mill kr | −21,7 mill kr | −16,8 mill kr | 59,3 mill kr | −25,1 mill kr | −17 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · OSLO |
Selger du til selskaper som MONGSTAD ADMINISTRASJON AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.