MOEN STEIGEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 13 160 208 NOK |
| 2015 | 15 058 765 NOK |
| 2016 | 16 435 859 NOK |
| 2017 | 15 653 776 NOK |
| 2018 | 14 275 914 NOK |
| 2019 | 13 310 205 NOK |
| 2020 | 11 348 156 NOK |
| 2021 | 10 991 821 NOK |
| 2022 | 15 845 603 NOK |
| 2023 | 16 218 883 NOK |
| 2024 | 17 900 719 NOK |
| 2025 | 14 831 145 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Produksjon, reparasjon og vedlikehold av båter, herunder lystbåtflåten, havbruksflåten og fiskeriflåten. Drive sjørelatert verksteddrift, leveranse av sveisetjenester, samt investere i selskaper i beslektet art.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 14 831 | 17 901 | 16 219 | 15 846 | 10 992 | 11 348 | 13 310 | 14 276 | 15 654 | 16 436 | 15 059 | 13 160 |
| Sum kostnader | 13 597 | 16 774 | 15 653 | 14 934 | 10 873 | 11 562 | 14 276 | 16 279 | 15 350 | 16 334 | 14 090 | 12 654 |
| Driftsresultat | 1 235 | 1 127 | 566 | 912 | 119 | −214 | −966 | −2 003 | 304 | 102 | 968 | 506 |
| Sum finansinntekter | 43 | 65 | 20 | 27 | 1 | 11 | 0 | 128 | 37 | 8 | 13 | 5 |
| Sum finanskostnader | 766 | 721 | 711 | 523 | 368 | 237 | 427 | 329 | 356 | 342 | 372 | 501 |
| Netto finans | −723 | −656 | −690 | −496 | −368 | −226 | −427 | −201 | −320 | −334 | −359 | −496 |
| Resultat før skattekostnad | 512 | 471 | −125 | 416 | −249 | −440 | −1 392 | −2 204 | −16 | −233 | 609 | 10 |
| Årsresultat | 413 | 378 | −87 | 327 | −176 | −325 | −1 071 | −1 708 | −2 | −164 | 459 | 23 |
| Sum overføringer og disponeringer | 413 | 378 | −87 | 327 | −176 | −325 | −1 071 | −1 708 | −2 | −164 | 459 | 23 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 944 | 1 043 | 1 136 | 1 098 | 1 187 | 1 113 | 998 | 676 | 181 | 121 | 102 | 245 |
| Sum varige driftsmidler | 12 807 | 10 900 | 11 704 | 12 567 | 13 474 | 6 350 | 7 413 | 8 678 | 9 848 | 11 023 | 10 573 | 11 812 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | – | 203 | 203 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 13 750 | 11 942 | 12 840 | 13 665 | 14 661 | 7 463 | 8 411 | 9 557 | 10 231 | 11 144 | 10 674 | 12 057 |
| Sum fordringer | 2 781 | 3 385 | 3 323 | 4 038 | 3 402 | 2 186 | 2 419 | 1 805 | 4 215 | 4 212 | 1 097 | 1 820 |
| Sum omløpsmidler | 8 241 | 7 552 | 7 383 | 8 087 | 6 785 | 7 150 | 7 570 | 3 853 | 7 100 | 6 498 | 5 380 | 4 176 |
| Sum eiendeler | 21 992 | 19 494 | 20 223 | 21 753 | 21 446 | 14 613 | 15 981 | 13 410 | 17 331 | 17 643 | 16 055 | 16 234 |
| Sum innskutt egenkapital | 10 250 | 10 250 | 10 250 | 10 250 | 10 250 | 10 250 | 10 250 | 5 850 | 5 850 | 5 850 | 5 850 | 5 850 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 801 | −2 214 | −2 592 | −2 505 | −2 833 | −2 657 | −2 332 | −1 261 | 447 | 449 | 459 | – |
| Sum egenkapital | 8 449 | 8 036 | 7 658 | 7 745 | 7 418 | 7 593 | 7 918 | 4 589 | 6 297 | 6 299 | 6 309 | 5 850 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 539 | 614 | 689 | 764 | 653 | 738 | 823 | 908 | 993 | 1 078 | 1 164 | 1 249 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 11 063 | 9 175 | 10 197 | 11 113 | 11 605 | 4 899 | 5 786 | 5 679 | 6 587 | 6 949 | 7 161 | 7 906 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 602 | 9 790 | 10 886 | 11 877 | 12 259 | 5 637 | 6 609 | 6 587 | 7 580 | 8 027 | 8 325 | 9 155 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 941 | 1 668 | 1 679 | 2 131 | 1 770 | 1 383 | 1 453 | 2 234 | 3 454 | 3 317 | 1 421 | 1 229 |
| Sum gjeld | 13 542 | 11 458 | 12 565 | 14 008 | 14 028 | 7 020 | 8 062 | 8 821 | 11 034 | 11 343 | 9 746 | 10 384 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 992 | 19 494 | 20 223 | 21 753 | 21 446 | 14 613 | 15 981 | 13 410 | 17 331 | 17 643 | 16 055 | 16 234 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,3 % | 6,3 % | 3,5 % | 5,8 % | 1,1 % | −1,9 % | −7,3 % | −14 % | 1,9 % | 0,6 % | 6,4 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | 2,8 % | 2,1 % | −0,5 % | 2,1 % | −1,6 % | −2,9 % | −8 % | −12 % | −0 % | −1 % | 3,1 % | 0,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 4,25 | 4,53 | 4,4 | 3,8 | 3,83 | 5,17 | 5,21 | 1,72 | 2,06 | 1,96 | 3,79 | 3,4 |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,43 | 1,64 | 1,81 | 1,89 | 0,92 | 1,02 | 1,92 | 1,75 | 1,8 | 1,54 | 1,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,9 % | 4,7 % | −1,1 % | 4,2 % | −2,4 % | −4,3 % | −13,5 % | −37,2 % | −0 % | −2,6 % | 7,3 % | 0,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −17,1 % | 10,4 % | 2,4 % | 44,2 % | −3,1 % | −14,7 % | −6,8 % | −8,8 % | −4,8 % | 9,1 % | 14,4 % | – |
| Arbeidskapital | 6,3 mill kr | 5,9 mill kr | 5,7 mill kr | 6 mill kr | 5 mill kr | 5,8 mill kr | 6,1 mill kr | 1,6 mill kr | 3,6 mill kr | 3,2 mill kr | 4 mill kr | 2,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter · LEINES | 11 ans. |
Selger du til selskaper som MOEN STEIGEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.