MEDEASY GROUP AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 5 358 860 NOK |
| 2018 | 8 596 964 NOK |
| 2019 | 9 493 801 NOK |
| 2020 | 11 949 936 NOK |
| 2021 | 14 979 475 NOK |
| 2022 | 14 387 109 NOK |
| 2023 | 19 015 584 NOK |
| 2024 | 19 721 335 NOK |
| 2025 | 22 429 997 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Utvikling av læringsressurser i helsefag. Læringsressursene omfatter både faglig innhold og den digitale læringsplattformen.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 22 430 | 19 721 | 19 016 | 14 387 | 14 979 | 11 950 | 9 494 | 8 597 | 5 359 |
| Sum kostnader | 17 854 | 17 198 | 14 690 | 18 200 | 12 637 | 8 986 | 6 891 | 4 642 | 3 647 |
| Driftsresultat | 4 576 | 2 523 | 4 326 | −3 812 | 2 342 | 2 964 | 2 602 | 3 955 | 1 712 |
| Sum finansinntekter | 415 | 276 | 184 | 13 | 0 | 3 | 1 | 22 | 1 |
| Sum finanskostnader | 81 | 1 724 | 236 | 79 | 6 | 2 | 6 | 26 | 0 |
| Netto finans | 334 | −1 448 | −52 | −66 | −6 | 1 | −4 | −4 | 1 |
| Resultat før skattekostnad | 4 909 | 1 075 | 4 273 | −3 878 | 2 337 | 2 966 | 2 598 | 3 951 | 1 713 |
| Årsresultat | 3 810 | 482 | 4 078 | −3 773 | 1 861 | 2 314 | 1 988 | 2 942 | 1 049 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 810 | 482 | 4 078 | −3 773 | 1 861 | 2 314 | 1 988 | 2 942 | 1 049 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 6 182 | 6 053 | 4 417 | 514 | 643 | 771 | 899 | 1 028 | 1 156 |
| Sum varige driftsmidler | 18 | 130 | 258 | 374 | 254 | 373 | 507 | 100 | 27 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 258 | 9 367 | 6 487 | 2 611 | 511 | 156 | – | – | 300 |
| Sum anleggsmidler | 16 458 | 15 550 | 11 161 | 3 499 | 1 408 | 1 300 | 1 407 | 1 128 | 1 484 |
| Sum fordringer | 4 283 | 4 454 | 3 662 | 766 | 288 | 438 | 279 | 118 | 21 |
| Sum omløpsmidler | 8 028 | 5 271 | 4 747 | 1 603 | 6 507 | 5 283 | 3 809 | 4 273 | 1 773 |
| Sum eiendeler | 24 486 | 20 820 | 15 908 | 5 103 | 7 915 | 6 583 | 5 216 | 5 401 | 3 257 |
| Sum innskutt egenkapital | 9 323 | 9 323 | 8 158 | 952 | 952 | 907 | 907 | 907 | 1 285 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 100 | 4 287 | 3 805 | −273 | 4 324 | 3 677 | 1 363 | 1 142 | 1 268 |
| Sum egenkapital | 15 422 | 13 610 | 11 963 | 679 | 5 276 | 4 584 | 2 271 | 2 049 | 2 553 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 14 | 51 | – | 105 | 161 | 200 | 221 | 263 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 14 | 51 | 0 | 105 | 161 | 200 | 221 | 263 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 064 | 7 197 | 3 894 | 4 424 | 2 534 | 1 838 | 2 745 | 3 131 | 441 |
| Sum gjeld | 9 064 | 7 211 | 3 945 | 4 424 | 2 639 | 1 999 | 2 945 | 3 351 | 704 |
| Sum egenkapital og gjeld | 24 486 | 20 820 | 15 908 | 5 103 | 7 915 | 6 583 | 5 216 | 5 401 | 3 257 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 20,4 % | 12,8 % | 22,8 % | −26,5 % | 15,6 % | 24,8 % | 27,4 % | 46 % | 32 % |
| Resultatmargin | 17 % | 2,5 % | 21,5 % | −26,2 % | 12,4 % | 19,4 % | 20,9 % | 34,2 % | 19,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,89 | 0,73 | 1,22 | 0,36 | 2,57 | 2,87 | 1,39 | 1,36 | 4,02 |
| Gjeldsgrad | 0,59 | 0,53 | 0,33 | 6,52 | 0,5 | 0,44 | 1,3 | 1,64 | 0,28 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,7 % | 3,5 % | 34,1 % | −555,7 % | 35,3 % | 50,5 % | 87,6 % | 143,6 % | 41,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13,7 % | 3,7 % | 32,2 % | −4 % | 25,4 % | 25,9 % | 10,4 % | 60,4 % | – |
| Arbeidskapital | −1 mill kr | −1,9 mill kr | 852 994 kr | −2,8 mill kr | 4 mill kr | 3,4 mill kr | 1,1 mill kr | 1,1 mill kr | 1,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Annen undervisning ellers · KRISTIANSAND S | 11 ans. |
Selger du til selskaper som MEDEASY GROUP AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.