LYNGDALS AVIS AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Utgi en lokalavis for Lyngdal kommune, og all virksomhet som naturlig hører samman med dette, herunder deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 807 | 5 143 | 4 881 | 4 359 | 4 136 | 3 728 | 3 669 | 3 694 | 4 006 | 2 194 |
| Sum kostnader | 5 862 | 5 477 | 4 780 | 4 032 | 3 773 | 3 632 | 4 006 | 4 087 | 5 063 | 4 242 |
| Driftsresultat | −1 055 | −334 | 101 | 327 | 363 | 97 | −338 | −393 | −1 057 | −2 048 |
| Sum finansinntekter | – | 75 | 56 | 18 | 1 | 2 | 31 | 35 | 29 | 1 |
| Sum finanskostnader | – | 0 | – | 5 | 0 | 4 | 11 | 31 | 98 | 58 |
| Netto finans | 72 | 74 | 56 | 13 | 0 | −2 | 20 | 4 | −70 | −57 |
| Resultat før skattekostnad | −983 | −260 | 156 | 340 | 363 | 95 | −318 | −390 | −1 127 | −2 105 |
| Årsresultat | −767 | −203 | 122 | 265 | 283 | 74 | −318 | −390 | −1 127 | −2 105 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | −318 | −390 | −1 127 | −2 105 |
| Sum overføringer og disponeringer | −767 | −203 | 122 | 265 | 283 | 74 | −318 | −390 | −1 127 | −2 105 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 3 | 5 | 6 | 8 | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | – | – | – | 35 | 49 | 96 | 225 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 20 | 20 | 20 | 20 | 23 | 35 | 20 | 20 |
| Sum anleggsmidler | – | 0 | 23 | 25 | 26 | 28 | 58 | 85 | 116 | 245 |
| Sum fordringer | 3 049 | 1 832 | 2 181 | 2 167 | 1 892 | 625 | 635 | 847 | 4 316 | 502 |
| Sum omløpsmidler | 3 049 | 1 832 | 2 181 | 2 167 | 1 892 | 625 | 804 | 931 | 4 619 | 619 |
| Sum eiendeler | 3 049 | 1 832 | 2 205 | 2 191 | 1 918 | 653 | 862 | 1 015 | 4 735 | 863 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 380 | 5 380 | 5 380 | 5 380 | 5 380 | 5 380 | 5 380 | 5 101 | 4 661 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | −4 744 | −4 743 | −4 755 | −4 728 | −4 755 | −5 960 | −5 415 | −5 098 | −4 708 | −2 105 |
| Sum egenkapital | 636 | 637 | 625 | 652 | 625 | −580 | −35 | 3 | −47 | −2 005 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 413 | 1 195 | 1 580 | 1 539 | 1 293 | 1 232 | 897 | 1 012 | 4 782 | 2 868 |
| Sum gjeld | 2 413 | 1 195 | 1 580 | 1 539 | 1 293 | 1 232 | 897 | 1 012 | 4 782 | 2 868 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 049 | 1 832 | 2 205 | 2 191 | 1 918 | 653 | 862 | 1 015 | 4 735 | 863 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −22 % | −6,5 % | 2,1 % | 7,5 % | 8,8 % | 2,6 % | −9,2 % | −10,6 % | −26,4 % | −93,4 % |
| Resultatmargin | −16 % | −4 % | 2,5 % | 6,1 % | 6,9 % | 2 % | −8,7 % | −10,5 % | −28,1 % | −96 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,53 | 1,38 | 1,41 | 1,46 | 0,51 | 0,9 | 0,92 | 0,97 | 0,22 |
| Gjeldsgrad | 3,79 | 1,88 | 2,53 | 2,36 | 2,07 | – | – | 319,23 | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −120,5 % | −31,9 % | 19,5 % | 40,6 % | 45,3 % | −12,7 % | 894,8 % | – | – | 105 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −6,5 % | 5,4 % | 12 % | 5,4 % | 10,9 % | – | −0,7 % | −7,8 % | – | – |
| Arbeidskapital | 636 426 kr | 636 831 kr | 601 520 kr | 627 015 kr | 598 638 kr | −607 814 kr | −93 333 kr | −81 450 kr | −163 144 kr | −2,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Utgivelse av aviser · LYNGDAL | 8 ans. |
Selger du til selskaper som LYNGDALS AVIS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.