A/S Østlendingen
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 142 694 000 NOK |
| 2012 | 144 613 000 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 127 529 295 NOK |
| 2017 | 122 787 011 NOK |
| 2018 | 122 070 441 NOK |
| 2019 | 116 178 993 NOK |
| 2020 | 105 304 947 NOK |
| 2021 | 106 985 121 NOK |
| 2022 | 103 481 317 NOK |
| 2023 | 100 616 138 NOK |
| 2024 | 98 181 162 NOK |
| 2025 | 100 308 756 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller13
Formål
Avisutgivelse og annen informasjonsvirksomhet som tar sikte på å ivareta de økonomiske, kulturelle og sosiale interesser for befolkningen i Hedemark fylke.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 100 309 | 98 181 | 100 616 | 103 481 | 106 985 | 105 305 | 116 179 | 122 070 | 122 787 | 127 529 | 144 613 | 142 694 |
| Sum kostnader | 74 004 | 76 366 | 80 669 | 90 033 | 89 846 | 88 586 | 104 960 | 105 736 | 109 053 | 119 035 | 141 967 | 135 057 |
| Driftsresultat | 26 305 | 21 815 | 19 947 | 13 448 | 17 139 | 16 719 | 11 219 | 16 335 | 13 734 | 8 495 | 2 646 | 7 638 |
| Sum finansinntekter | – | 13 638 | 10 937 | 8 573 | 6 036 | 2 087 | 7 586 | 2 375 | 4 435 | 2 775 | 3 990 | 4 686 |
| Sum finanskostnader | – | 598 | 14 | 15 | 13 | 21 | 18 | 16 | 22 | 155 | 519 | 551 |
| Netto finans | 13 950 | – | – | – | – | – | 7 569 | 2 359 | 4 413 | 2 620 | 3 471 | 4 135 |
| Resultat før skattekostnad | 40 255 | 34 856 | 30 870 | 22 007 | 23 163 | 18 784 | 18 787 | 18 694 | 18 147 | 11 115 | 6 117 | 11 773 |
| Årsresultat | 32 701 | 28 279 | 25 068 | 18 441 | 18 965 | 14 713 | 15 640 | 14 246 | 14 212 | 8 311 | 4 671 | 9 640 |
| Sum overføringer og disponeringer | 32 701 | – | – | – | – | – | 15 640 | 14 246 | 14 212 | 8 311 | 4 671 | 9 641 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 160 | 219 | 473 | 1 043 | 1 310 | 1 568 | 1 957 | 2 215 | 2 543 | 3 162 | 2 972 | 1 981 |
| Sum varige driftsmidler | 617 | 792 | 85 | 66 | 115 | 191 | 292 | 343 | 465 | 673 | 4 342 | 4 839 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 353 | 4 353 | 4 895 | 4 895 | 4 895 | 4 895 | 4 895 | 4 895 | 4 895 | 4 895 | 4 952 | 4 856 |
| Sum anleggsmidler | 5 130 | 5 363 | 5 454 | 6 004 | 6 321 | 6 654 | 7 145 | 7 454 | 7 904 | 8 731 | 12 267 | 11 676 |
| Sum fordringer | 173 886 | – | – | – | – | – | 146 458 | 141 845 | 142 415 | 135 017 | 105 323 | 9 824 |
| Sum omløpsmidler | 173 886 | 167 883 | 161 264 | 149 890 | 154 441 | 150 284 | 146 459 | 141 846 | 142 416 | 135 021 | 108 165 | 104 828 |
| Sum eiendeler | 179 016 | 173 247 | 166 717 | 155 894 | 160 762 | 156 938 | 153 604 | 149 300 | 150 319 | 143 752 | 120 431 | 116 503 |
| Sum innskutt egenkapital | 22 435 | – | – | – | – | – | 21 321 | 21 324 | 21 324 | 21 324 | 21 324 | 21 324 |
| Sum opptjent egenkapital | 90 951 | – | – | – | – | – | 84 402 | 78 424 | 71 229 | 71 144 | 53 373 | 51 038 |
| Sum egenkapital | 113 386 | 112 485 | 112 850 | 106 318 | 105 999 | 105 781 | 105 724 | 99 748 | 92 552 | 92 468 | 74 697 | 72 362 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 784 | – | – | – | – | – | 1 631 | 627 | 1 045 | 1 485 | 2 395 | 2 384 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 5 790 | 7 557 | 8 592 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 1 546 | 3 036 | 4 423 | 7 422 | 8 184 | 9 637 | 1 485 | 2 395 | 2 384 |
| Sum kortsiktig gjeld | 64 845 | 59 667 | 51 113 | 44 836 | 48 426 | 45 459 | 40 459 | 41 367 | 48 130 | 49 799 | 43 339 | 41 757 |
| Sum gjeld | 65 630 | 60 762 | 53 867 | 49 576 | 54 763 | 51 157 | 47 880 | 49 551 | 57 767 | 51 284 | 45 734 | 44 141 |
| Sum egenkapital og gjeld | 179 016 | 173 247 | 166 717 | 155 894 | 160 762 | 156 938 | 153 604 | 149 300 | 150 319 | 143 752 | 120 431 | 116 503 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 29 830 | 24 513 | 19 979 | 16 306 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | 75 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 29 755 | −24 513 | −19 979 | −16 306 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 26,2 % | 22,2 % | 19,8 % | 13 % | 16 % | 15,9 % | 9,7 % | 13,4 % | 11,2 % | 6,7 % | 1,8 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 32,6 % | 28,8 % | 24,9 % | 17,8 % | 17,7 % | 14 % | 13,5 % | 11,7 % | 11,6 % | 6,5 % | 3,2 % | 6,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,68 | 2,81 | 3,16 | 3,34 | 3,19 | 3,31 | 3,62 | 3,43 | 2,96 | 2,71 | 2,5 | 2,51 |
| Gjeldsgrad | 0,58 | 0,54 | 0,48 | 0,47 | 0,52 | 0,48 | 0,45 | 0,5 | 0,62 | 0,55 | 0,61 | 0,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,8 % | 25,1 % | 22,2 % | 17,3 % | 17,9 % | 13,9 % | 14,8 % | 14,3 % | 15,4 % | 9 % | 6,3 % | 13,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,2 % | −2,4 % | −2,8 % | −3,3 % | 1,6 % | −9,4 % | −4,8 % | −0,6 % | −3,7 % | – | 1,3 % | – |
| Arbeidskapital | 109 mill kr | 108,2 mill kr | 110,2 mill kr | 105,1 mill kr | 106 mill kr | 104,8 mill kr | 106 mill kr | 100,5 mill kr | 94,3 mill kr | 85,2 mill kr | 64,8 mill kr | 63,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller13
Vis 1 til
Underenheter (5)
Utgivelse av aviser · ELVERUM | 25 ans. |
Utgivelse av aviser · FLISA | |
Utgivelse av aviser · MOELV | 10 ans. |
Utgivelse av aviser · TRYSIL | |
Utgivelse av aviser · TYNSET |
Selger du til selskaper som A/S Østlendingen?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.